Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na krátký podzimní výlet do hlavního města Kampánie se můžete vydat na křídlech společnosti Wizzair. Levné letenky v průběhu listopadu do města proslulého italskou mafií zakoupíte již za 1.058 Kč. Neapol však nebude jediné místo, na které během své cesty nahlédnete - vynechat nesmíte starověké Pompeje a méně známé městečko Herculanea se stejným osudem. V zátiší na vás bude dohlížet stále aktivní sopka Vesuv.

Zpáteční letenky z Prahy do Neapole zakoupíte na několik termínů během listopadu - létá se každou středu a neděli.

  • Praha - Neapol a zpět za 1.058 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Nejnižší cena platná pro členy WDC - co to je?
  • Dostupné termíny: 1, 4, 11, 15, 18 a 22. listopadu
V ceně je zahrnuto malé zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm. Větší lze dokoupit, avšak při cestách po Evropě je zcela zbytečné.
  • Balíček pro Neapol: Za letenky + 3 noci ve výše uvedeném hotelu zaplatíte 2.490 Kč!
Hotel: doporučujeme zvolit tento kvalitní 3* hotel Ideal v samotném centru města u Hlavního nádraží. Zakoupíte jej do 950 Kč za pokoj včetně snídaně pro 2 osoby. Zároveň se jedná o 3. nejlevnější možnost ubytování v tomto městě.

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokud návštěvu Neapole spojíte s výletem do Pompejí, výstupem na Vesuv, vyplatí se pořízení 3 denní jízdenky Unicocampania 3T, která stojí 20 € a zahrnuje dopravu v celé Kampánii, taktéž platí na speciální autobusovou linku EAVBUS, která vás zaveze kousek pod vrchol Vesuvu, rovněž ji využijete pro linku Alibusz letiště Neapol. Z Neapole do Pompejí se dostanete vlakem Circumvesuviana. Vstupné do Pompejí vás vyjde na 11 €.

Další možností je pořízení 3 denní campania>artecard Tutta la regione za 32 €, která se vyplatí, jestliže máte v plánu navštívit více památek a muzeí, neplatí však na autobusovou linku na Vesuv.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pmlejnek
pmlejnek

před týdnem jsme se vrátili z Neapole • Artecard Napoli na 3 dny (21e) – 3 vstupy zdarma do památek v Neapoli a do dalších 50% sleva, součástí je městská MHD v Neapoli (http://www.campaniartecard.it/artecard_Napoli.cfm) • Campania card na 3 dny (32e) -2 vstupy zdarma do památek v Kampánii a do dalších 50% sleva, součástí je MHD v Neapoli a doprava po Kampánii prostřednictvím Unico Campania (http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm) • Campania card na 7 dní (34e) – 5 vstupů zdarma do významných budov v Kampánii a do dalších 50% sleva, doprava není součástí karty (http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm) Vstup zdarma záleží je do Vámi vybraných památek ze seznamu. Campania card neplatí na vstup na Vesuv a do Pompejí je doplatek 2e/os.

Odpovědět
před 7 lety
Mirek _1

Nám se vyplatila artecard, krom mhd v Neapoli a Circumvesuviana se s ní dá cestovat i dál ze Sorrenta kolem pobřeží Amalfi, kde jsou jinak autobusy dost drahé. Navíc jen vstupné do Pompejí je díky ní o 9€ nižší, takže ani nemusíte vidět mraky památek, aby se vyplatila.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele alena.radvanova
alena.radvanova

Myslím, že 3 denní jízdenka Unicocampania 3T za 20 € už neexistuje. Od ledna došlo ke změnám. Marně jsem ji v dubnu hledala a z Neapole mi odpověděli, že už není.Ostatní platí včetně hotelu Ideal, který jsme také vyzkoušeli.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nějaká alternativa k dopravě, nevíš?

před 7 lety
Avatar uživatele prokes
prokes

Ta alternativa mě taky zajímá, to je docela škoda totiž...

před 7 lety
Mirek _1

Zkuste Arte Card, funguje stejně a stačí vidět Pompeje + 1 až 2 další památky a smaže se i ten rozdíl 12€.

před 7 lety
Avatar uživatele pbrtinsky
pbrtinsky

Artecard Napoli funguje na Unicocampania public systém, tedy veškeré městská doprava v Neapoli, včetně lanovek, vlaku Curcumvesiana a pokud se pamatuji, tak jsme s ní jeli do Sorenta, takže i Pompeje a také do Reggia Caserta. Fungovala také na autobus z letiště, ale použili jsme jen při návratu, protože jsem ji vyzvedával na Statione Centrale v infocentru, dá se koupi předem http://www.campaniartecard.it/artecard_Napoli.cfm

před 7 lety
Avatar uživatele
norbic

přesně jsou 2 druhy artecard, pouze Neapol a celá Kampanie, myslím cca 32 ěček. Tý 3T je škoda, používal jsem jí vždy, platila i na Ischii + bus na Vesuv, ale je zrušená. Jinak Unicocampania zahrnuje i busy Sita, příměstské vlaky Cumana a Circumflegrea a vlaky Trenitalia po Campanii (např i Paestum)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
To budou fotky!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Wall Street
ušetříš až 36%
To budou fotky!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Tam chceš!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie