Jak akci využít?

Na krátký podzimní výlet do hlavního města Kampánie se můžete vydat na křídlech společnosti Wizzair. Levné letenky v průběhu listopadu do města proslulého italskou mafií zakoupíte již za 1.058 Kč. Neapol však nebude jediné místo, na které během své cesty nahlédnete - vynechat nesmíte starověké Pompeje a méně známé městečko Herculanea se stejným osudem. V zátiší na vás bude dohlížet stále aktivní sopka Vesuv.

Zpáteční letenky z Prahy do Neapole zakoupíte na několik termínů během listopadu - létá se každou středu a neděli.

  • Praha - Neapol a zpět za 1.058 Kč rezervuj na wizzair.com
  • Nejnižší cena platná pro členy WDC - co to je?
  • Dostupné termíny: 1, 4, 11, 15, 18 a 22. listopadu
V ceně je zahrnuto malé zavazadlo o rozměrech 42x32x25 cm. Větší lze dokoupit, avšak při cestách po Evropě je zcela zbytečné.
  • Balíček pro Neapol: Za letenky + 3 noci ve výše uvedeném hotelu zaplatíte 2.490 Kč!
Hotel: doporučujeme zvolit tento kvalitní 3* hotel Ideal v samotném centru města u Hlavního nádraží. Zakoupíte jej do 950 Kč za pokoj včetně snídaně pro 2 osoby. Zároveň se jedná o 3. nejlevnější možnost ubytování v tomto městě.

Neapol – Pompeje, Vesuv

Pokud návštěvu Neapole spojíte s výletem do Pompejí, výstupem na Vesuv, vyplatí se pořízení 3 denní jízdenky Unicocampania 3T, která stojí 20 € a zahrnuje dopravu v celé Kampánii, taktéž platí na speciální autobusovou linku EAVBUS, která vás zaveze kousek pod vrchol Vesuvu, rovněž ji využijete pro linku Alibusz letiště Neapol. Z Neapole do Pompejí se dostanete vlakem Circumvesuviana. Vstupné do Pompejí vás vyjde na 11 €.

Další možností je pořízení 3 denní campania>artecard Tutta la regione za 32 €, která se vyplatí, jestliže máte v plánu navštívit více památek a muzeí, neplatí však na autobusovou linku na Vesuv.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pmlejnek
pmlejnek

před týdnem jsme se vrátili z Neapole • Artecard Napoli na 3 dny (21e) – 3 vstupy zdarma do památek v Neapoli a do dalších 50% sleva, součástí je městská MHD v Neapoli (http://www.campaniartecard.it/artecard_Napoli.cfm) • Campania card na 3 dny (32e) -2 vstupy zdarma do památek v Kampánii a do dalších 50% sleva, součástí je MHD v Neapoli a doprava po Kampánii prostřednictvím Unico Campania (http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm) • Campania card na 7 dní (34e) – 5 vstupů zdarma do významných budov v Kampánii a do dalších 50% sleva, doprava není součástí karty (http://www.campaniartecard.it/artecard_Regione.cfm) Vstup zdarma záleží je do Vámi vybraných památek ze seznamu. Campania card neplatí na vstup na Vesuv a do Pompejí je doplatek 2e/os.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Mirek
Mirek

Nám se vyplatila artecard, krom mhd v Neapoli a Circumvesuviana se s ní dá cestovat i dál ze Sorrenta kolem pobřeží Amalfi, kde jsou jinak autobusy dost drahé. Navíc jen vstupné do Pompejí je díky ní o 9€ nižší, takže ani nemusíte vidět mraky památek, aby se vyplatila.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele alena.radvanova
alena.radvanova

Myslím, že 3 denní jízdenka Unicocampania 3T za 20 € už neexistuje. Od ledna došlo ke změnám. Marně jsem ji v dubnu hledala a z Neapole mi odpověděli, že už není.Ostatní platí včetně hotelu Ideal, který jsme také vyzkoušeli.

před 4 lety
David Eiselt

Nějaká alternativa k dopravě, nevíš?

před 4 lety
Avatar uživatele prokes
prokes

Ta alternativa mě taky zajímá, to je docela škoda totiž...

před 4 lety
Avatar uživatele Mirek
Mirek

Zkuste Arte Card, funguje stejně a stačí vidět Pompeje + 1 až 2 další památky a smaže se i ten rozdíl 12€.

před 4 lety
Avatar uživatele pbrtinsky
pbrtinsky

Artecard Napoli funguje na Unicocampania public systém, tedy veškeré městská doprava v Neapoli, včetně lanovek, vlaku Curcumvesiana a pokud se pamatuji, tak jsme s ní jeli do Sorenta, takže i Pompeje a také do Reggia Caserta. Fungovala také na autobus z letiště, ale použili jsme jen při návratu, protože jsem ji vyzvedával na Statione Centrale v infocentru, dá se koupi předem http://www.campaniartecard.it/artecard_Napoli.cfm

před 4 lety
norbic

přesně jsou 2 druhy artecard, pouze Neapol a celá Kampanie, myslím cca 32 ěček. Tý 3T je škoda, používal jsem jí vždy, platila i na Ischii + bus na Vesuv, ale je zrušená. Jinak Unicocampania zahrnuje i busy Sita, příměstské vlaky Cumana a Circumflegrea a vlaky Trenitalia po Campanii (např i Paestum)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 83%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 49%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 22%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 37%
Hurá za zážitky!
4579 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie