Kanada+USA: letenky do Toronta a New Yorku - 10.113 Kč.

Jak akci využít?

Pro cestovatele, kteří mají v plánu navštívit východ Severní Ameriky a nechtějí se omezit jen na jednu destinaci, je k dispozici tarif British Airways se sympatickým směrováním, které dovolí navštívit jak New York, tak i Toronto, jehož hlavní devizou jsou známé a monumentální Niagarské vodopády.

Letenku z Prahy do Toronta s návratem z New Yorku do Vídně pořídíte za cenu mírně přes 10 tisíc. Přesun mezi Torontem a New Yorkem je na vás. Můžete využít např. přímého autobusového spojení s Megabus, který nabízí v předprodeji jízdenky od 1 $, avšak ani standardní cena za jízdenku není nijak závratná: 37 $ / 750 Kč.

Nedaří se najít termín? Pomůžeme vám – stačí napsat do komentáře pod příspěvkem (zkuste nejprve zvolit termín sami, variant je mnoho!).

Kde se ubytovat v New Yorku

Hledáte-li ideální a cenově dostupnou lokalitu k ubytování v New Yorku, Dave i já vám můžeme z vlastních zkušeností doporučit jedině Queens. Queens je naprosto bezpečný, hotely jsou situovány poblíž stanic metra, taktéž z Queensu vede přímá linka na stanici Jamaica, odkud je přípoj na AirTran na všechny terminály letiště JFK. Pokud je váš odlet z letiště La Guardia, budete to mít ještě blíže. Z Queensu dojedete na Times Square za 15 minut.

Doporučujeme (navštívené) hotely Best Western Plaza, Sleep Inn či Ramada Long Island City, taktéž si se poohlédněte po ubytování v soukromí.

Nezapomeňte taktéž na ubytování v Kanadě, ať už v samotném Torontu či poblíž Niagarských vodopádů.

[start][odlet]Praha[/odlet][prilet]Vídeň[/prilet][zeme]USA[/zeme][zeme]Kanada[/zeme][mezikrok][prg][vie][usa][can][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

32 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kaciizakova

Ahoj Dave, mam prosbu, nemáš nějaký tip na nejlevnější letenku do NYC s co nejkratšími přestupy v termínu 20.6- 28.6 ? Děkuji mockrát :)

Ahoj Kačko, nevím odkud chceš letět... Ale pokud nechceš přestupovat, můžeš přímým letem z Prahy za 22k http://bit.ly/1ovGwit

Avatar uživatele eldest128

Ahoj Dave, je nějaká pravděpodobnost, že seženu letenku Praha-NYC a zpět tak v polovině září odlet, návrat začátkem října pod 13 tis? Díky

Ahoj Terko, určitá pravděpoodbnost je vždy. Ale na zpátečku z Prahy do NY na září pod 13k bych moc nesázel.

Avatar uživatele m.ondrus

Ahoj Dave, bude nějaký cenový rozdíl v letence do NY pokud pojedu v září nebo říjnu? díky Míra

Ahoj, v říjnu bude rozhodně více příležitostí. Září je ještě pod mírným vlivem letních prázdnin.

Avatar uživatele marta.stefi

Ahoj Dave, mel bys nejaky typ na letenku Praha-NYC nekdy v rozmezi 13-22. cervence a zpet 10. unora -3.brezna...student :-) diky, asi bez sance ze by byla naka spesl akce ze

Ahoj Martino, aktuálních 17tis. je opravdu OK! Nezapomeň, že chceš vylétat v červenci - http://bit.ly/1nvaPEp

Avatar uživatele koudy

Tak 2 letenky objednaný! Díky! Ještě tu střední ameriku. Co myslíš bude teď nějaká zajímavá akce do Cancunu/Guatemaly/Hondurazu... na červenec??? Už z toho začínám být trochu nervózní :-)

Pff, červenec už nepřeje ani "mimosezoním" destinacím. Takže pokud najdeš nějaký charter pod 600€, nebál bych se toho. http://www.lturfly.com/lturfly/index.ltml?step=search_ltur&cmd=countryList

Avatar uživatele koudy

Hmm to je peklo... Našel jsem něco s iberii pod 500 éček ze Španělska, ale příde mi to jako strašná darda pořád... Chtěl jsem sehnat komplet letenku pod 15k Kč.

Avatar uživatele jaroslav.dobrovodsky

Kúpené, ďakujem Dave :)

Avatar uživatele koudy

Ahoj nejde mi koupit 2 letenky najednou... Jsem opravdu tak nešikovnej? :-)

Avatar uživatele koudy

Už jsem to našel...

Avatar uživatele vojta.maly.vm

Pro přesun mezi NY a Torontem doporučuji tyto https://www.flyporter.com/Flight?culture=en-CA aerolinky, které mají v Torontu na ostrůvku své vlastní mini letiště. Letěl jsem tuhle trasu před třema rokama, zpáteční letenka byla za 99$. Služby a pohodlí naprosto perfektní!

Avatar uživatele dadulinka29

Ahoj, neporadíte mi prosím, jak koupit letenku do New Yorku nebo Bostonu za méně než v současnosti avizovaných 32 a více tisíc Kč? Potřebovala bych nutně letět 21.7. a zpět za 3 týdny. Letím navíc s 1,5 starým dítětem. Děkuji moc.

Ahoj, na základě času přestupu jsou letenky za 26tis. (pro oba). Levněji už o prázdninách ne. http://bit.ly/1oQRkdn

Avatar uživatele jaroslav.dobrovodsky

ahoj, bola by takáto cena aj na september?

Ne, aktuálně je akce od listopadu do března.

Avatar uživatele Shari

Dave, dá se projít přes imigračního úředníka v NY, když na přestup do Toronta je hodina a čtvrt a ještě je nutno se na JFK zorientovat mezi terminály? Nebo se to při tranzitu neřeší? A dotaz i na ostatní - při návratu, je-li tranzit v Montrealu 10 hodin, dá se stihnout projít město? :)

Mno, hodina a čtvrt ne. Přestup je v rámci jednoho terminálu, ale i tak si myslím, že to neprojde. Nicméně by ti zdarma dali další spoj, takže to bych až tak moc neřešil ;)

Avatar uživatele Shari

A když mi to přehodí na jiný spoj, no problem, ale nepropadnou mi tím zbylé letenky? A ještě jeden dotaz - co dělám špatně, že mi to nenabízí víc letenek než jednu? Přes letušku se na tuhle akci napřímo neproklikám, i když zadám konkrétní letiště...

Klikněte na uvedený odkaz a v tom šedém panelu je tlačítko "Změnit". Pak se objeví okno i se změnou počtu cestujících. Letenky nepropadnou ;)

Avatar uživatele svamar

Ahoj, je možný si koupit tuto letenku a poté za nějaký příplatek přebookovat datum návratu třeba o půl roku? Díky.

Za 180€ + rozdíl v případné změně tarifu. Kupovat letenku s tím, že jí chci o půl roku změnit je nesmysl...

Avatar uživatele svamar

A nějaká rada na koupi letenky, když nevím termín ani místo odletu zpět? Odlet do Kanady na roční working holiday, poté cestování, zatím nenaplánované...

Avatar uživatele jerryk

No dobrý tip, hned bych vyrazil, ale trochu pozdě... snad se objeví něco podobného na květen až září...

Avatar uživatele timopolinsky

na kolik tak vyjde cesta z TOR do NYC a jakou formou je to nejlepší? (bus, vlak, éro)

viz. 2. odstavec: "Můžete využít např. přímého autobusového spojení s Megabus, který nabízí v předprodeji jízdenky od 1 $, avšak ani standardní cena za jízdenku není nijak závratná: 37 $ / 750 Kč."

Avatar uživatele timopolinsky

v NYC jsem byl sice jen jednou, ale taky mohu doporučit ubytování v Queensu.. super ceny, super spojení a bezpečno.. za mě můžu kladně hodnotit Country Inn & Suits u Qeensboro station

Avatar uživatele eva.slav

Něco podobného, ale na 24.8. - 21.12. asi není šance, že? :D

Pokud přimouříš oko a vezmeš v úvahu termín, tak i 15,7k je OK ;) http://bit.ly/1i2vpbC

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na safari do JAR nejen do Krugerovo národního parku
-31 %

Všude dobře, co doma!

Přímé lety z Vídně za teplem Kanárských ostrovů
-49 %

Všude dobře, co doma!

Low-cost lety v sezoně z Drážďan/Vídně do kubánského Varadera
-35 %

Jedem!

Další akce