Mapa

Kanáry - last minute letenky na Tenerife z Katovic - 3.425 Kč.

14 komentářů
2016-01-25T19:42:11+01:00

O akci

Zabalte si pár svršků a vydejte se na nejzelenější z Kanárských ostrovů, kterým je bezpochyby Tenerife. Kanárské ostrovy mají celoročně příjemné klima, v zimě jsou ideální destinací k útěku z temných a chladných dnů. Energii na Tenerife načerpáte projížďkami krásnou a hornatou krajinou, jejíž dominantou je nejvyšší hora Pico del Teide tyčící se do nadmořské výšky 3.718 m. Nemusíte se ani příliš namáhat, abyste se dostali téměř k samotnému vrcholu, lanovkou překonáte za 10 minut výškový rozdíl 1200 metrů. Horní stanice se nachází ve výšce 3.555 m. Na vrchol už je to pěšky jen kousek, jen si musíte dlouho dopředu vyřídit povolení. Na Tenerife se také nachází úchvatná zoologická zahrada Loro Parque, která se pyšní oceněním Tripadvisoru 1. nejlepší zoologické zahrady v Evropě a 2. na světě. Zoo rozhodně doporučuji!

Polská cestovka Rainbowtours aktuálně nabízí charterové zpáteční letenky z polských Katovic na Tenerife za 566 zlotých, tedy díky slabému zlotému za sympatických cca 3.425 Kč. Letenky jsou dostupné na jeden termín na týdenní pobyt.

  • Rezervuj letenku Katovice – Tenerife za 566 PLN / 3.425 Kč na Rainbowtours.pl
  • Termín: 28.1. – 4.2.
  • Volná místa: 4
Lety jsou operovány aerolinií Enter Air, zdarma máte přepravu příručního a podpalubního zavazadla do 20 kg. Občerstvení během letu je za poplatek, ceny „posilků“ jsou v příjemné cenové hladině.

Po zaplacení letenek vás bude emailem kontaktovat cestovní kancelář. Zašlou vám smlouvu, kterou musíte zkontrolovat a podepsat a její sken poslat co nejdříve zpět.

Nejlevnější půjčovna aut

Naprosto bezkonkurenční ceny pronájmů aut všech kategorií nabízí půjčovny AutoReisen nebo Plus Car, které se specializuje výhradně na Kanárské ostrovy. Výhodou pronájmu u těchto půjčoven jsou zcela jasné a jednoduché podmínky, plné pojištění v ceně (u AutoReisen se nevztahuje na spodek auta, ráfky, pneumatiky, ztrátu klíčů, špatné natankování), žádné skryté poplatky a zálohy.

Za týdenní výpůjčku v tomto termínu zaplatíte 117 euro u AutoReisen nebo 130 eur u Plus Car.

Můžete také porovnat s nabídkami ze srovnávače Rentalcars. Doporučujeme se vyhnout půjčovně Goldcar, bývá vždy nejlevnější, nicméně tato nízká cena je vykoupena mizerným pojištěním a nehoráznou palivovou politikou.

Ubytujeme se

Chcete-li ostrov poznat ze všech stran, určitě zvolte ubytování postupně na západě třeba v Puerto de Santiago nebo Adeje, pak na severozápadě v Puerto de la Cruz, kde se nachází zmiňovaná ZOO. Určitě vynechte hlavní město Santa Cruz de Tenerife, kde kromě futuristického Auditoria není nic zajímavého. Raději se ubytujte v severovýchodním cípu, jež zahrnuje Národní park Anaga, který tvoří stejnojmenné pohoří s bohatým porostem, zejména vavřínovými lesy.

Pokud nejste příliš nároční, za každý den ubytování zaplatíte průměrně tisícovku za dvoulůžkový pokoj.

Dojezd do Katovic a parkování za 80 Kč na 7 dní

Jak už jsme několikrát psali, do Katovic dojedete pohodlně po dálnici, z Ostravy po D1 a A1 za hodinu a čtvrt, za parkovné na celých 7 dní na hlavním parkingu P1 zaplatíte pouhých 13 zlotých, tj. cca 80 Kč. Podmínkou je česká nebo slovenská SPZ a slevová karty Fly Silesia, kterou obdržíte zdarma v info stánku na letišti.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-01-25T20:42:11+01:00

14 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce