Poznaň

Kombinované jízdenky do Krakova a Katovic - 490 Kč.

7 komentářů
2015-02-18T09:15:29+01:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Blesková promo akce pod záštitou RegioJetu a Tiger Express umožní obyvatelům Prahy návštěvu malebného polského Krakova či sousedících Katovic. V aktuální nabídce totiž naleznete jednosměrné jízdenky za 245 Kč, tedy zpáteční za 490 Kč. Donedávna se ceny pohybovaly okolo 2 tisíc. Díky nárůstu konkurence a chystaného příchodu Poslkibus na tuto trasu ceny strmě padají dolů.

  • Jízdenky Praha - Krakov / Katovice za 490 Kč rezervujte na Tigerexpress.eu
  • Cestovní období do 28.03.2015
Jízdenky je možné rezervovat až do 28.března s tím, že se vyhýbají pátkům a nedělím. Prodloužený víkend proto podnikněte od čtvrtka do pondělí nebo v kombinaci se sobotou.

Doba jízdy mezi Prahou a cílovou destinací činí necelých 7 hodin. Na trase do Ostravy pojedete vlaky společnosti Regiojet, kde přesednete na minibusy společnosti Tiger Express. Po celou dobu cesty je k dispozici wifi zdarma a občerstvení ve formě kávy s čajem. Lehké občerstvení je ve vlacích Regiojetu doslova za hubičku.

Proč navštívit Krakov a Katovice?

Krakov ležící na řece Visle je označován jako hlavní město polské kultury. Centrum města bylo v roce 1978 zapsáno na seznam UNESCO. Hlavní náměstí Rynek Główny je největším středověkým náměstím v Evropě. Královský hrad, v kterém se nyní nachází umělecké sbírky, naleznete na kopci Wawel. Součástí dochovaných hradeb je známá Floriánská brána. Ve městě narazíte na bývalou židovskou čtvrť Kazimierz, řadu muzeí, kostelů, klášterů a dalších památek. Nezapomeňte ochutnat tradiční polskou kuchyni např. bigos, což je směs masa a zelí podávaná v chlebu. Existuje však ve více variantách - s různým kořením či houbami.

Polské Katovice leží na řekách Klodnica a Rawa v Horním Slezsku. Ve městě naleznete řadu postindustriálních památek. Symbolem města je multifunkční hala ve tvaru létajícího talíře Spodek (v překladu podšálek), která byla postavena v roce 1971 a od té doby zde vystupovala spoustu známých umělců z celého světa. V Katovicích můžete navštívit Slezské muzeum. Dále zde naleznete také řadu církevních a technických památek (např. železniční tlakové věže). Ve čtvrti Piotrowice se nachází Muzeum nejmenších knížek světa Zikmunda Szkocného, který knižní miniatury vytvářel.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-02-18T10:15:29+01:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce