Kyjev a Černobyl s odletem z Budapešti - 745 Kč.

Před 4 lety

Jak akci využít?

Vypravte se do dob sovětské éry. Objevte velkolepé a honosné město, které si stále zachovává svůj lesk a třpyt. Navštivte Kyjev! Při své cestě nesmíte minout památník Velké vlastenecké války, nad kterým se tyčí 102 metrová socha Matky vlastiKyjevskopečerskou lávruMajdan NezaležnostiChreščatyk nebo Chrám sv. Sofie.

Aktuálně lze zakoupit letenky z maďarské metropole do Kyjeva za pouhých 745 Kč, a to včetně víkendů. Nezáleží na tom, zda máte Budapešť za humny, noc v tomto městě mohu jen doporučit.

Členství ve WDC, neboli Wizzair Discount klubu je zpoplatněno jednorázovým poplatekem ve výši 750 Kč. Díky členství můžete po dobu 1 roku kupovat letenky pro sebe a dalších až 9 lidí za zvýhodněné ceny. Výše úspory činí 270 Kč / let. Tedy při své první cestě v počtu alespoň dvou osob činí úspora 1.080 Kč. Proto se vyplatí zakoupit členství společně s první rezervací letenek.

Dostupné termíny (373 Kč / let):

  • tam
  • listopad: 26, 27
  • prosinec: 17, 18, 19, 30, 31
  • leden: 21, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 31
  • únor: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 27, 28
  • zpět
  • prosinec: 3, 4, 10, 17
  • leden: 14, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
  • únor: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 15, 17, 18, 19, 20

Doprava z/na letiště v Kyjevě

WizzAir nalétává na městské letiště Žuljany. Z letiště se dostanete trolejbusem č. 22 na nejbližší stanici metra Olzhicha, lístek (kvitok) stojí 2 UAH / 5 Kč a lze jej zakoupit jen ve stánku. Další možností jsou maršrutky, které Vás rovněž zavezou na nejbližší stanice metra. Více informací o dopravě na webových stránkách letiště.

Ubytování v Kyjevě

Město nabízí dostatek ubytovacích kapacit, jak v hotelech, tak nejlevnějších hostelech. Za zmínku stojí, že postel ve sdílené noclehárně v hostelu nebude stát více než tisícovku za týden. Nejlevnější dvoulůžkové pokoje pak začínají na 492 Kč, kvalitnější 3* hotely pak nabízí ubytování za 763 Kč.

Výlet do Černobylu a Pripjati

Pokud zvolíte delší návštěvu Kyjeva, určitě byste mohli podniknout jednodenní výlet do zakázané zóny. Tu po sobě zanechala nechvalně proslulá jaderná elektrárna Černobyl, která před téměř 30 lety explodovala. Celodenní výlety nabízí spousta ukrajinských agentur, ceny za výlety začínají na 100 amerických dolarech. Ceny se odvíjí podle velikosti skupiny a zahrnují vyřízení všech formalit s ukrajinskými orgány (povolení ke vstupu do zóny), dopravu, občerstvení (oběd).

Agentury nabízející výlety do Černobylu:

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pavel.masek

SoloEast Travel (soloeast@me.com ; +380 44 279 3505), cena 100-140 USD podle počtu osob

Avatar uživatele v.tabor

Ahoj, máte někdo osobní zkušenost s exkurzí do Pripyati?

Avatar uživatele jurosz.miroslav

Ano, byl jsem v Pripyati a Cernobylu v pulce rijna. Byli jsme skupina cca 10 lidi a byli jsme tam v utery, tak jsme v zakazame zone nepotkali temer zadne turisty. O vikendu je tam pry spousta turistu. PS: Metro uz stoji 2 UAH, coz je cca 5 kc :-)

Avatar uživatele v.tabor

A přes jako cestovku jsi exkurzi kupoval, smím li se zeptat? Jedeme tam v únoru, tak jsem zvědav, jak bude zakázaná zóna vypadat pod sněhem :)

Avatar uživatele jsobra

Ahoj, v Kyjevě i v zóně jsme byli loni v srpnu. Kyjev je krásné město a optimální období pro návštěvu je podle mě léto. Už proto, že ve městě je hodně parků a květinové výzdoby a zalenošit si jedno odpoledne v restauraci na Hydroparku je super :-). Ale pro návštěvu zóny je asi lepší pozdní podzim nebo zima. Za těch 26 let totiž v Prypiati vyrostly poměrně vysoké stromy a přes listí nebyl takový rozhled. Jeli jsme se SoloEast Travel ( http://www.tourkiev.com/chernobyltour/ ). Komunikace z jejich strany byla výborná a jsou přímými poskytovateli. To znamená, že nemusíš platit provizi za zprostředkování služby. Byli jsme tři a platili jsme 149 USD/osobu. Jen je třeba zamluvit cestu alespoň 11 dní dopředu, aby se stihla vyřídit veškerá povolení. Budeš muset poslat čísla pasu a zaplatit 50 USD zálohu, zbytek na místě (možné platit kartou při objednání přes webové stránky).

Avatar uživatele b3t0n

Pro Vojtu: Kdy tam plánuješ jet? Dneska jsem kupoval letenky a rád bych se tam taky vydal, tak bychom případně mohli udělat českou "sejšn" v Černobylu :)

Avatar uživatele v.tabor

Vojta 2: Černobyl plánujem navštívit 14/2 :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam to bude krásný!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam to bude krásný!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Všude dobře, co doma!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Ukrajina  

Ukrajina blízká a vzdálená

Ukrajina se nachází ve východní Evropě a co do rozlohy je po evropské části Ruska druhou největší zemí starého kontinentu. Na západě hraničí s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, na jihu s Rumunskem a Moldávií, na severu s Běloruskem a na východě s Ruskem. Je to země divokého historického vývoje, který neustává ani v současnosti, a zároveň je i místem střetu různých kultur, z nichž mnohé jsou našincům blízké a mnohé naopak velmi vzdálené. To vše ve spojení s přírodní různorodostí, s otevřeností a vřelostí místních je důvodem, proč by mnohdy podceňovaná a přehlížená Ukrajina měla mít svou vlaječku na mapě každého pořádného cestovatele.

Průvodce pro Ukrajina