Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Vypravte se do dob sovětské éry. Objevte velkolepé a honosné město, které si stále zachovává svůj lesk a třpyt. Navštivte Kyjev! Při své cestě nesmíte minout památník Velké vlastenecké války, nad kterým se tyčí 102 metrová socha Matky vlastiKyjevskopečerskou lávruMajdan NezaležnostiChreščatyk nebo Chrám sv. Sofie.

Aktuálně lze zakoupit letenky z maďarské metropole do Kyjeva za pouhých 745 Kč, a to včetně víkendů. Nezáleží na tom, zda máte Budapešť za humny, noc v tomto městě mohu jen doporučit.

Členství ve WDC, neboli Wizzair Discount klubu je zpoplatněno jednorázovým poplatekem ve výši 750 Kč. Díky členství můžete po dobu 1 roku kupovat letenky pro sebe a dalších až 9 lidí za zvýhodněné ceny. Výše úspory činí 270 Kč / let. Tedy při své první cestě v počtu alespoň dvou osob činí úspora 1.080 Kč. Proto se vyplatí zakoupit členství společně s první rezervací letenek.

Dostupné termíny (373 Kč / let):

  • tam
  • listopad: 26, 27
  • prosinec: 17, 18, 19, 30, 31
  • leden: 21, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 31
  • únor: 1, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20, 22, 23, 24, 27, 28
  • zpět
  • prosinec: 3, 4, 10, 17
  • leden: 14, 18, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30
  • únor: 1, 2, 3, 4, 5, 10, 15, 17, 18, 19, 20

Doprava z/na letiště v Kyjevě

WizzAir nalétává na městské letiště Žuljany. Z letiště se dostanete trolejbusem č. 22 na nejbližší stanici metra Olzhicha, lístek (kvitok) stojí 2 UAH / 5 Kč a lze jej zakoupit jen ve stánku. Další možností jsou maršrutky, které Vás rovněž zavezou na nejbližší stanice metra. Více informací o dopravě na webových stránkách letiště.

Ubytování v Kyjevě

Město nabízí dostatek ubytovacích kapacit, jak v hotelech, tak nejlevnějších hostelech. Za zmínku stojí, že postel ve sdílené noclehárně v hostelu nebude stát více než tisícovku za týden. Nejlevnější dvoulůžkové pokoje pak začínají na 492 Kč, kvalitnější 3* hotely pak nabízí ubytování za 763 Kč.

Výlet do Černobylu a Pripjati

Pokud zvolíte delší návštěvu Kyjeva, určitě byste mohli podniknout jednodenní výlet do zakázané zóny. Tu po sobě zanechala nechvalně proslulá jaderná elektrárna Černobyl, která před téměř 30 lety explodovala. Celodenní výlety nabízí spousta ukrajinských agentur, ceny za výlety začínají na 100 amerických dolarech. Ceny se odvíjí podle velikosti skupiny a zahrnují vyřízení všech formalit s ukrajinskými orgány (povolení ke vstupu do zóny), dopravu, občerstvení (oběd).

Agentury nabízející výlety do Černobylu:

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pavel.masek
pavel.masek

SoloEast Travel (soloeast@me.com ; +380 44 279 3505), cena 100-140 USD podle počtu osob

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele v.tabor
v.tabor

Ahoj, máte někdo osobní zkušenost s exkurzí do Pripyati?

před 9 lety
Avatar uživatele jurosz.miroslav
jurosz.miroslav

Ano, byl jsem v Pripyati a Cernobylu v pulce rijna. Byli jsme skupina cca 10 lidi a byli jsme tam v utery, tak jsme v zakazame zone nepotkali temer zadne turisty. O vikendu je tam pry spousta turistu. PS: Metro uz stoji 2 UAH, coz je cca 5 kc :-)

před 9 lety
Avatar uživatele v.tabor
v.tabor

A přes jako cestovku jsi exkurzi kupoval, smím li se zeptat? Jedeme tam v únoru, tak jsem zvědav, jak bude zakázaná zóna vypadat pod sněhem :)

před 9 lety
Avatar uživatele jsobra
jsobra

Ahoj, v Kyjevě i v zóně jsme byli loni v srpnu. Kyjev je krásné město a optimální období pro návštěvu je podle mě léto. Už proto, že ve městě je hodně parků a květinové výzdoby a zalenošit si jedno odpoledne v restauraci na Hydroparku je super :-). Ale pro návštěvu zóny je asi lepší pozdní podzim nebo zima. Za těch 26 let totiž v Prypiati vyrostly poměrně vysoké stromy a přes listí nebyl takový rozhled. Jeli jsme se SoloEast Travel ( http://www.tourkiev.com/chernobyltour/ ). Komunikace z jejich strany byla výborná a jsou přímými poskytovateli. To znamená, že nemusíš platit provizi za zprostředkování služby. Byli jsme tři a platili jsme 149 USD/osobu. Jen je třeba zamluvit cestu alespoň 11 dní dopředu, aby se stihla vyřídit veškerá povolení. Budeš muset poslat čísla pasu a zaplatit 50 USD zálohu, zbytek na místě (možné platit kartou při objednání přes webové stránky).

před 9 lety
Avatar uživatele b3t0n
b3t0n

Pro Vojtu: Kdy tam plánuješ jet? Dneska jsem kupoval letenky a rád bych se tam taky vydal, tak bychom případně mohli udělat českou "sejšn" v Černobylu :)

před 9 lety
Avatar uživatele v.tabor
v.tabor

Vojta 2: Černobyl plánujem navštívit 14/2 :)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláž v Murdeira Village Resortu
ušetříš až 40%
Hurá za zážitky!
Londýnský taxík
ušetříš až 63%
Honem, dokud jsou místa!
Gardens by the Bay
ušetříš až 20%
Jedem!
Enna
ušetříš až 50%
Všude dobře, co doma!
Sicílie z Prahy během zimy
1 238 Kč
2022-09-21T09:43:08+02:00 0 komentářů
5620 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Kyjev
Ukrajina

Ukrajina blízká a vzdálená

Ukrajina se nachází ve východní Evropě a co do rozlohy je po evropské části Ruska druhou největší zemí starého kontinentu. Na západě hraničí s Polskem, Slovenskem a Maďarskem, na jihu s Rumunskem a Moldávií, na severu s Běloruskem a na východě s Ruskem. Je to země divokého historického vývoje, který neustává ani v současnosti, a zároveň je i místem střetu různých kultur, z nichž mnohé jsou našincům blízké a mnohé naopak velmi vzdálené. To vše ve spojení s přírodní různorodostí, s otevřeností a vřelostí místních je důvodem, proč by mnohdy podceňovaná a přehlížená Ukrajina měla mít svou vlaječku na mapě každého pořádného cestovatele.

Průvodce pro Ukrajina