Kyjev

Letenky na Ukrajinu

Na jaká letiště se létá?

Na Ukrajině najdete 13 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště na Ukrajině

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky na Ukrajinu?

Průměrné ceny letenek na Ukrajinu se výrazně liší podle místa odletu i finální destinace. Z České republiky poletíte nejlevněji na trasách z Prahy do Lvova a Charkova a také z Pardubic do Kyjeva, kdy běžná cena činí asi 2 500 Kč. Z Prahy do Kyjeva pak od 4 500 Kč výš. Levnější akční letenky se z ČR zatím příliš nevyskytují.

Výrazně levnější lety zakoupíte u low-cost aerolinek Ryanair nebo Wizz Air s odlety z Bratislavy, Vídně, Katovic nebo Wroclawi, kdy se běžné ceny pohybují mezi 1 500 a 2 000 Kč a akční letenky často klesají i k hranici 500 Kč za zpáteční cestu.

Pro konkrétnější informace se podívejte na stránky: letenky do Kyjeva, letenky do Lvova, letenky do Oděsy, letenky do Charkova, letenky do Záporoží.

Kde koupit nejlevnější letenky na Ukrajinu?

V naprosté většině případů bude nejlevnější koupě letenek přes weby nízkonákladových společností Ryanair, Lauda, Wizz Air nebo SkyUp. V případě letů přímo z Prahy se spíše vyplatí nejlevnější lety srovnat a zakoupit v našem vyhledávači letenek.

Kdy jsou letenky na Ukrajinu nejlevnější?

Levné letenky s ročním předstihem u společnosti Ukraine International Airlines už nekoupíte, v současnosti je ideální doba k nákupu 3 až 5 měsíců před odletem. U společnosti SkyUp většinou platí, že čím dřív letenky koupíte, tím levnější budou. U low-cost aerolinek Ryanair, Lauda nebo Wizz Air se akce objevují zhruba 2-3 měsíce před letem.

Nejvíce akčních letenek máte šanci pořídit na zimní období, avšak v případě Ukrajiny nejsou výjimkou dobré ceny i na jaro nebo dokonce letní prázdniny.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu na Ukrajinu?

Přímé spojení do ukrajinských měst se rok od roku navyšuje, v současnosti můžete využít následující trasy:

  • z Prahy: Kyjev (UIA a ČSA), Oděsa (ČSA), Lvov a Charkov (obojí SkyUp), 
  • z Pardubic: Kyjev (SkyUp), 
  • z Bratislavy: Kyjev (Ryanair a Wizz Air), Lvov a Oděsa (obojí Wizz Air), 
  • z Vídně: Kyjev (Austrian Airlines, UIA, Lauda a Wizz Air), Lvov, Dnipro a Oděsa (vše Austrian Airlines), Charkov a Záporoží (obojí Wizz Air),
  • z Katovic: Kyjev a Oděsa (obojí Ryanair a Wizz Air), Lvov a Charkov (obojí Wizz Air), Cherson (Ryanair), 
  • z Krakova: Kyjev (obojí Ryanair a Wizz Air), Oděsa, Lvov a Cherson (vše Ryanair), Záporoží (Wizz Air), 
  • z Wroclawi: Kyjev a Oděsa (obojí Ryanair a Wizz Air), Lvov a Záporoží (obojí Wizz Air), 
  • z Norimberka: Kyjev (obojí Ryanair a Wizz Air).

Jak dlouho se letí na Ukrajinu?

Doba přímého letu z Prahy do Kyjeva nebo Oděsy činí 2 hodiny, z Katovic či Bratislavy do Lvova jen zhruba hodinu a čtvrt.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců