Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Další peckou v naší Britské hitparádě je po Floridě - 7.696 Kč a Havaji - 11.764 Kč taktéž Aljaška. Zpáteční letenky na Aljašku zakoupíte s odletem z Prahy za super cenu, a to aktuálně 413€ / 11.490 Kč. Přičemž termíny dovolují cesty až do května následujícího roku.

Vzhledem k přetíženým stránkám provádějte rezervaci skrz rakouský portál ebookers.at. V pozdějších hodinách by mělo být možné znovu rezervovat skrz letušku či pelikána.

  • Akce ukončena - tarif byl opraven!
  • Praha - Anchorage za 11.490 Kč rezervuj >> (v EUR)
  • Cestovní období: 15.09.2014 - 31.05.2015
  • Prodej do opravení tarifu!
  • Cestovní pojištění do USA nesmí chybět žádnému cestovateli – srovnání zde
K dispozici je mnohem více destinací ve variantě zpátečních letenek z Prahy okolo 11-12 tisíc. Hledat můžete jak lety do New Yorku, tak i do Kalifornie, Floridy a dalších oblastí v USA či Kanadě.

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][usa][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele marekmichal
marekmichal

Ahoj, chci poděkovat za tyto skvělé stránky. Byl tu zmíněn Karibik. Nemá někdo info, zda jsou nějaké akce pro Kostariku? Hledám to na únor/březen, zatím vše nad 20. Moje představa je 10-15 :-)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kostariku zkoušej z Německa ;)

před 8 lety
Avatar uživatele havm
havm

Kostariku sme leteli s Iberiou cez Madrid a Miami za 450e )))

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele ahubackova
ahubackova

Super akce, moc děkujeme. Ty letenky ale mizí pod rukama, a já se marně sama pokouším najít letenku z Prahy do kanadské Kelowny, nebo alespoň do Vancouveru. Odlet z Prahy 11.10. plus minus, a návrat 18.10. Děkuju za pomoc, zkoušela jsme všechny servery, ale marně.

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Dobrý den Alexandro, zkuste mrknou sem: http://bit.ly/1tZM9ar

před 8 lety
Avatar uživatele Jarda85
Jarda85

Cena je stejná (13k), jen si upravte ve vyhledávač, mám tam nechtěně dítě navíc. http://bit.ly/1tZM9ar

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele jirka_3
jirka_3

Je po akci

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele jiri.kouble
jiri.kouble

Ahoj Dave, podařilo se Ti něco najít na ten Ksribik - jinak velké díky za Tvojí práci! Je to super!

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele shimiq
shimiq

vsechny ceny do USA jsou na Letusce http://www.letuska.cz/akce/letenky-za-akcni-ceny-do-usa-a-kanady-s-british-airways-koupite-nyni-na-letuskacz

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele Lukáš
Lukáš

Teda dneska to tu přibývá, dobrá práce.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele korabik.daniel
korabik.daniel

panenske ostrovy by me zajimaly, dej vedet! :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele jenick
jenick

Americké panenske ostrovy v Karibiku... 10 992 Kč

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky za tip, jdu prolézt Karibik ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Zimní Amsterdam
ušetříš až 48%
Tam jsi vždycky chtěl!
Cabo Girao
ušetříš až 44%
To bude jízda!
Edinburgh
ušetříš až 75%
To musíš vidět!
5556 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké