Jak akci využít?

Zažít neopakovatelnou atmosféru Benátek můžete jedině v období každoročních karnevalových slavností. Ty se v příštím roce konají v termínu 15.02. - 04.03. 2014. Užijte si Benátky s pestrým karnevalovým programem jinak, než je obvyklé.

Aktuálně lze zakoupit zpáteční letenku z Prahy do Benátek v termínu 18.-22.únor (úterý - sobota) za pouhých 558 Kč.

letiště Treviso se dopravíte veřejnou dopravou do Benátek za 4€. Vezměte to přes městečko Treviso a odtud vlakem do samotných Benátek, či města Mestre, kde naleznete levnější ubytování.

Samozřejmostí je přímá autobusová linka z letiště do Benátek, lístky zakoupíte na letišti. Zpáteční jízdenka vyjde na 18 €.

Další před-karnevalové termíny:

 • tam
 • leden: 11, 14, 18, 21, 25, 28
 • únor: 1, 4, 8, 11, 15, 18
 • zpět
 • leden: 14, 18, 21, 25, 28
 • únor: 1, 4, 8, 11, 15, 22

WDC – Wizzair Discount Club

Členství WDC, neboli Wizz Discount Club, vám umožní cestovat za ceny až o 270 Kč výhodnější, než jsou standardní. Členství lze kdykoliv během rezervace přikoupit a v ten samý okamžik letíte již za nižší-klubové ceny. Roční poplatek (jednorázový) činí 750 Kč a na 1 členství může cestovat až 10 osob. V praxi to vypadá tak, že letíte-li alespoň ve dvou, vyplatí se Vám jej přikoupit.

Doprava v Benátkách

Pokud plánujete poznat benátskou lagunu včetně dalších ostrovů, jako je Murano Burano a Lido, zcela jistě se vám vyplatí pořízení vícedenní turistické jízdenky, která platí na neomezené cestování po téměř celé laguně. Taktéž platí na městskou dopravu v Mestre a když budete ubytováni právě tam, využijete jízdenku i na dojíždění do Benátek. Ceny začínají na 18 € za 12 hodinovou jízdenku. Jednotlivá jízda vaporettem stojí 7 € – nevyplatí se!

Hotely na karnevalový termín

V případě včasné rezervace lze ulovit i velmi výhodnou nabídku v podobě ubytování. Na karnevalový termín (18.-22.02.) naleznete nejlevnější dvoulůžkové pokoje se snídaní již od 5.877 Kč. Za zvážení ale jistě stojí nabídky ve slevě, a to:

Hotel Villa Rosa za 6.848 Kč - kvalitní 2* hotel s velmi pěkným interiérem a snídaní v centru Benátek. Sleva 64%!

A Tribute To Music Rezidenza za 7.654 Kč - jedná se o luxusní apartmány se snídaní v centru Benátek. Sleva 68%!

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele x.kral
x.kral

Dobrý den, já mám přílet na letiště Marco Polo a ubytování v Mestre. Koukám, že máte velmi detailní informace o dopravě, můžete mi prosím poradit (včetně např. čísla linky), jak se co nejsnadněji pohybovat po této trase? A zda je možné přímo na letišti koupit jízdenku, která by se dala využít jak pro cestu na/z letiště do/z Mestre, tak na cestu z Mestre do Benátek a cestování po laguně. Děkuji.

před 5 lety
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1497 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den Tomáši, o dopravě z letiště Marco Polo jsem psal v tomto starším příspěvku https://www.cestujlevne.com/z-prahy-na-benatsky-karneval-1-803-kc/ Co se týče těch jízdenek, tak ty určitě koupíte už na letišti, jízdenky si můžete podle potřeb "naklikat" na této stránce, zaplatit a pak vyzvednout.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele tomas.grimm
tomas.grimm

Dobrý den, nedaří se mi provést rezervaci, když mám vyplnovat jméno a příjmení tak políčko nejde rozkliknout - nemůžu tam napsat své nacionále...

před 6 lety
David Eiselt

Dobrý den, zkuste použít jiný prohlížeč.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele BrunoSK
BrunoSK

Zdravím, díky za TIP, nevíte kolik stupňů tam v období karnevalů je? Díky

před 6 lety
Avatar uživatele David
David

Kolem 5°C nic moc, ale když člověk chodí takmu to ani nepřijde

před 6 lety
Lukáš Horák
 • Právě online
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 1497 komentářů
 • Poslat zprávu

Byl jsem v Benátkách v polovině ledna, sice byla zima, ale v tomhle městě počasí prostě nehraje roli. Navíc je v ulicích a vůbec na náměstí sv. Marka málo lidí, ubytování je podstatně levnější, bydleli jsme mezi náměstím sv. Marka a Rialtem za 75 € v pronajatém apartmánu pro 6 lidí.

před 6 lety
Avatar uživatele David
David

Nemáš prosím odkaz na tento apartmánek...chtěli bychom také vyrazit v 6...Děkuji

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele josef.necid
josef.necid

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s dopravou z Trevisa do Mestre/Benátek - je to v platnosti uvedených jízdenek? Nemůžu se k tomu nějak dohrabat. Díky

před 6 lety
David Eiselt

Dobrý den Josefe, z letiště jezdí autobus č.6 do Trevisa (1,20€). Zde přesednete na vlak, kterým pojedete do Mestre či Benátek (rozdíl 1 stanice) za 2,80€.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 28%
To budou fotky!
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 0 komentářů
ušetříš až 31%
Tam to bude krásný!
ušetříš až 44%
A už tam budem?
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
4426 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie