Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Zažít neopakovatelnou atmosféru Benátek můžete jedině v období každoročních karnevalových slavností. Ty se v příštím roce konají v termínu 15.02. - 04.03. 2014. Užijte si Benátky s pestrým karnevalovým programem jinak, než je obvyklé.

Aktuálně lze zakoupit zpáteční letenku z Prahy do Benátek v termínu 18.-22.únor (úterý - sobota) za pouhých 558 Kč.

letiště Treviso se dopravíte veřejnou dopravou do Benátek za 4€. Vezměte to přes městečko Treviso a odtud vlakem do samotných Benátek, či města Mestre, kde naleznete levnější ubytování.

Samozřejmostí je přímá autobusová linka z letiště do Benátek, lístky zakoupíte na letišti. Zpáteční jízdenka vyjde na 18 €.

Další před-karnevalové termíny:

  • tam
  • leden: 11, 14, 18, 21, 25, 28
  • únor: 1, 4, 8, 11, 15, 18
  • zpět
  • leden: 14, 18, 21, 25, 28
  • únor: 1, 4, 8, 11, 15, 22

WDC – Wizzair Discount Club

Členství WDC, neboli Wizz Discount Club, vám umožní cestovat za ceny až o 270 Kč výhodnější, než jsou standardní. Členství lze kdykoliv během rezervace přikoupit a v ten samý okamžik letíte již za nižší-klubové ceny. Roční poplatek (jednorázový) činí 750 Kč a na 1 členství může cestovat až 10 osob. V praxi to vypadá tak, že letíte-li alespoň ve dvou, vyplatí se Vám jej přikoupit.

Doprava v Benátkách

Pokud plánujete poznat benátskou lagunu včetně dalších ostrovů, jako je Murano Burano a Lido, zcela jistě se vám vyplatí pořízení vícedenní turistické jízdenky, která platí na neomezené cestování po téměř celé laguně. Taktéž platí na městskou dopravu v Mestre a když budete ubytováni právě tam, využijete jízdenku i na dojíždění do Benátek. Ceny začínají na 18 € za 12 hodinovou jízdenku. Jednotlivá jízda vaporettem stojí 7 € – nevyplatí se!

Hotely na karnevalový termín

V případě včasné rezervace lze ulovit i velmi výhodnou nabídku v podobě ubytování. Na karnevalový termín (18.-22.02.) naleznete nejlevnější dvoulůžkové pokoje se snídaní již od 5.877 Kč. Za zvážení ale jistě stojí nabídky ve slevě, a to:

Hotel Villa Rosa za 6.848 Kč - kvalitní 2* hotel s velmi pěkným interiérem a snídaní v centru Benátek. Sleva 64%!

A Tribute To Music Rezidenza za 7.654 Kč - jedná se o luxusní apartmány se snídaní v centru Benátek. Sleva 68%!

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

10 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele x.kral
x.kral

Dobrý den, já mám přílet na letiště Marco Polo a ubytování v Mestre. Koukám, že máte velmi detailní informace o dopravě, můžete mi prosím poradit (včetně např. čísla linky), jak se co nejsnadněji pohybovat po této trase? A zda je možné přímo na letišti koupit jízdenku, která by se dala využít jak pro cestu na/z letiště do/z Mestre, tak na cestu z Mestre do Benátek a cestování po laguně. Děkuji.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Dobrý den Tomáši, o dopravě z letiště Marco Polo jsem psal v tomto starším příspěvku https://www.cestujlevne.com/z-prahy-na-benatsky-karneval-1-803-kc/ Co se týče těch jízdenek, tak ty určitě koupíte už na letišti, jízdenky si můžete podle potřeb "naklikat" na této stránce, zaplatit a pak vyzvednout.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele tomas.grimm
tomas.grimm

Dobrý den, nedaří se mi provést rezervaci, když mám vyplnovat jméno a příjmení tak políčko nejde rozkliknout - nemůžu tam napsat své nacionále...

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, zkuste použít jiný prohlížeč.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele BrunoSK
BrunoSK

Zdravím, díky za TIP, nevíte kolik stupňů tam v období karnevalů je? Díky

před 9 lety
Avatar uživatele David
David

Kolem 5°C nic moc, ale když člověk chodí takmu to ani nepřijde

před 9 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Byl jsem v Benátkách v polovině ledna, sice byla zima, ale v tomhle městě počasí prostě nehraje roli. Navíc je v ulicích a vůbec na náměstí sv. Marka málo lidí, ubytování je podstatně levnější, bydleli jsme mezi náměstím sv. Marka a Rialtem za 75 € v pronajatém apartmánu pro 6 lidí.

před 9 lety
Avatar uživatele David
David

Nemáš prosím odkaz na tento apartmánek...chtěli bychom také vyrazit v 6...Děkuji

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele josef.necid
josef.necid

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak je to s dopravou z Trevisa do Mestre/Benátek - je to v platnosti uvedených jízdenek? Nemůžu se k tomu nějak dohrabat. Díky

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Josefe, z letiště jezdí autobus č.6 do Trevisa (1,20€). Zde přesednete na vlak, kterým pojedete do Mestre či Benátek (rozdíl 1 stanice) za 2,80€.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Honem, dokud jsou místa!
Bosa
ušetříš až 67%
Tam chceš!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Jedem!
Borobudur
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie