New York

Letenky do Kalifornie ze Skandinávie - 6.494 Kč.

18 komentářů
2015-07-29T19:00:28+02:00

O akci

V posledních dnech se to všude hemží nabídkami super levného open-jaw tarifu britských aerolinek ze Skandinávie do Kalifornie. Letenky ze Skandinávie nejen na západ USA jsou už nějaký čas díky velkému konkurenčnímu boji extrémně levné. Standardně je seženete za 8 tisíc, tak proč je nevyužít, když se z Prahy běžně prodávají za 15-20 tisíc.

Spousta z vás si řekne, že jsou tyto letenky dobré akorát pro ty seveřany, a aby také ne, když ještě nikdo nepřišel s pořádným a reálným rozpočtem. Pojďme si tedy udělat takovou menší kalkulaci, jak bychom mohli letenky využít na cestě z Prahy.

Předesíláme, že nabídka je určena spíše odvážnějším a zkušenějším cestovatelům, pro něž je i samotná cesta cílem, a uvítají zastávku v Oslu či Londýně.

[podbarvit]

Cestujlevne.com vám chce přinášet kvalitní a použitelný obsah, proto vám rádi sdělíme jen reálné plány a rozpočty na kompletní cestu.

[/podbarvit]

Základem všeho je letenka v tarifu British Airways se směrováním Oslo – San Francisco / Santa Ana – Londýn – Stockholm za velmi lákavých 6.494 Kč (kalendář). Zpáteční cestu ukončíte v Londýně, vynecháte let Londýn-Stockholm! Letenka je sestavena tak, aby poslední let proběhl až následující den a bylo možné bez nejmenších problémů nechat odbavit zavazadlo jen do Londýna.

Návrh itineráře (nezbytné náklady):

  • 2. 3. 2016, letenka Praha – Oslo za 56,4 € / 1.530 Kč u Norwegian vč. odbaveného zavazadla
  • 2. 3. 2016, zpáteční jízdenka Oslo letiště – Oslo S (vlakové nádraží) 180 NOK / 550 Kč na nsb.no
  • 3. 3. 2016, hotel u nádraží v Oslu 1.928 Kč/dvoulůžkový pokoj, 964 Kč/osoba, booking.com
  • 3. - 15. 3. 2016, letenka Oslo – San Francisco / Santa Ana – Londýn – Stockholm za 6.494 Kč rezervuj >>
  • 16. 3. 2016, přesun z letiště Londýn Heathrow na letiště Stansted:
    • 1) Heathrow Express + metro na Baker Street, 35-40 minut, jízdenka 3,10 GBP / 120 Kč (bezkontaktní karta)
    • 2) z Baker Street na letiště Stansted, 1h20m, jízdenka 2,45 GBP / 95 Kč u easyBus vč. poplatku
  • 16. 3. 2016, letenka Londýn Stansted – Praha za 46 GBP / 1.770 Kč u Ryanairu vč. zavazadla 15 kg (tato letenka může v průběhu roku ještě klesnout na ceně - i pod tisícovku, proto nemusíte kupovat hned)
[podbarvit]Celková cena za celý trip s ohledem na aktuální ceny 11.523 Kč. Cenu můžete snížit např. odebráním zavazadel k odbavení u přípojných letů.

[/podbarvit]

Pokud vám zpáteční cesta připadá divočejší, můžete se na 1-2 dny zastavit v Londýně. Letenku z Londýna do ČR pak můžete koupit nejen u Ryanairu, ale také u Wizz Airu či EasyJetu.

Jednotlivé položky itineráře ilustrují následující screenshoty:

Nezapomeňte na ESTU!

Pro vstup na území USA musíte mít platné vízum nebo cestovní registraci ESTA (pouze biometrický pas tzv. e-pas), kterou vyřídíte online za poplatek 14 dolarů.

Pobyt v Kalifornii

Plánování toho co dělat a vidět v Kalifornii, necháváme zcela na vás. Nicméně jste si určitě všimli toho, že letenka je výhodně sestavena tak, abyste mohli např. vypůjčeným autem přejet ze San Francisca do Los Angeles a mezitím si udělat pár zastávek třeba v národních parcích. Pokud si netroufáte nebo nemůžete za volant, jeďte ze San Francisca do Los Angeles autobusem společnosti Megabus za pouhých 5 dolarů. K nalezení nejlevnějších jízdenek vám může posloužit tento web.

Ubytujeme se

Ať už si cestu naplánujete jakkoli, vždy budete muset někdo složit hlavu. Pokud pojedete autem, dobře vám poslouží síť motelů např. Motel 6. Ceny samozřejmě vždy nejdříve porovnejte s nabídkou na booking.com. Stejně dobře se může hodit Airbnb, které nabízí nepřeberné množství různých nemovitostí - apartmány, studia, lofty, mezonety, sruby, přívěsy, hausbóty atd. Na první rezervaci skrze náš link dostanete slevu 600 Kč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-07-29T20:00:28+02:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce