Jak akci využít?

Výhodné zpáteční letenky z Prahy do Říma lze využít nejen k objevování dávné historie a fotografování nejstarších antických památek, ale i k letní dovolené u Tyrhénského moře. Na období června a července můžete zakoupit letenky na letiště Ciampino za 1.058 Kč, odkud se pohodlně vlakem přemístíte k pobřeží italského regionu Lazio. Regionální jízdenky stojí 4,60€, tedy 125 Kč.

Dostupné lety za 529 Kč:
  • tam →
  • červen: 18, 25
  • červenec: 7, 9, 11, 16, 21, 23, 25, 28, 30
  • zpět ←
  • červen: 23, 25, 30
  • červenec: 2, 5, 7, 9, 16, 23

Nejlepší letovisko v Laziu? Plážemi a historií nabité Anzio

Pokud bych měl jmenovat jen jedno letovisko v Laziu, bylo by to určitě rybářské městečko Anzio, jenž je známé i díky své válečné historii v 2. světové válce. Písečné pláže jsou zde doplňovány azurovým mořem, antickými památkami, přírodní rezervací WWF a pamětihodnosti na válečné Vylodění u Anzia. Skloubíte tak ideálně aktivní dovolenou s relaxováním u moře. Nabídka hotelů v Anziu či na pobřeží Lazia.

TIP: dovolenou můžete strávit i napůl u moře a napůl s prohlídkou Říma. Stačí zarezervovat např. 2 noci v Římě (ideální lokalita podél nádraží Termini).

Příklad vlakových jízdenek z Ciampina do Anzia s přesednutím v Římě. Jízdenky zakoupíte v samoobslužných kioscích na nádraží, nezapomeňte je před nástupem označit na nástupištích. Z letiště se na nádraží v Ciampinu dostanete autobusem, který stojí 1€ (jízdenku lze zakoupit i u řidiče).

Příklad ubytování v Anziu v termínu 18. - 23.června, tedy na 6 nocí. Cena je za pokoj včetně snídaně.

Dohromady by vás tedy 6 denní dovolená v Anziu vyšla na 2x 1.058 Kč za letenky, 4x 125 Kč za jízdenky a 7.403 Kč za ubytování se snídaní na 5 nocí, což je 10.019 Kč za 2 osoby.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele msimonak
msimonak

Chtěl bych se zeptat, zda se lístky na vlak koupené přes internet také musí někde na nádraží označit před vstupem do vlaku.

před 4 lety
David Eiselt

Ahoj Michale, jde o to, že jízdenky nejsou na konkrétní spoj (vyjma expresních vlaků - ne regionálních). A tudíž je potřeba tu jízdenku označit - pokud bude přes net koupená na konkrétní spoj, tak by se označovat nemusela. Ale je to jen cvaknutí lístku jako v jakékoliv MHD.

před 4 lety
Avatar uživatele czechian
czechian

Pokud nakupuješ přes www.trenitalia.com, přijde ti v PDF lístek na jednu A4 na konkrétní spoj, i když jedeš regionálním. Ten není třeba cvakat. Cvakací lístky snad prodávají jenom v automatech na nádraží.

před 4 lety
norbic

radši si kup lupen v automatu, na webu koupíš na vybraný spoj a nikdy nevíš co se stane a vlak (i prachy) jsou fuč...

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele deemx17
deemx17

Chtěl bych se zeptat, jak se nejsnadněji dostanu z letiště na zastávku Ciampino. Děkuji za případnou odpověd :)

před 4 lety
David Eiselt

Dík za podnět - jezdí sem autobus z letiště za 1€ každých 30 minut.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 80%
To budou fotky!
ušetříš až 56%
Jedem!
ušetříš až 28%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 28%
A už tam budem?
New York z Prahy rychlými lety
7 934 Kč
2019-08-21T16:57:00+02:00 3 komentáře
4429 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie