Letenky do Lazia k dovolené u moře v Itálii - 1.058 Kč.

Itálie
Před 2 lety

Jak akci využít?

Výhodné zpáteční letenky z Prahy do Říma lze využít nejen k objevování dávné historie a fotografování nejstarších antických památek, ale i k letní dovolené u Tyrhénského moře. Na období června a července můžete zakoupit letenky na letiště Ciampino za 1.058 Kč, odkud se pohodlně vlakem přemístíte k pobřeží italského regionu Lazio. Regionální jízdenky stojí 4,60€, tedy 125 Kč.

Dostupné lety za 529 Kč:
  • tam →
  • červen: 18, 25
  • červenec: 7, 9, 11, 16, 21, 23, 25, 28, 30
  • zpět ←
  • červen: 23, 25, 30
  • červenec: 2, 5, 7, 9, 16, 23

Nejlepší letovisko v Laziu? Plážemi a historií nabité Anzio

Pokud bych měl jmenovat jen jedno letovisko v Laziu, bylo by to určitě rybářské městečko Anzio, jenž je známé i díky své válečné historii v 2. světové válce. Písečné pláže jsou zde doplňovány azurovým mořem, antickými památkami, přírodní rezervací WWF a pamětihodnosti na válečné Vylodění u Anzia. Skloubíte tak ideálně aktivní dovolenou s relaxováním u moře. Nabídka hotelů v Anziu či na pobřeží Lazia.

TIP: dovolenou můžete strávit i napůl u moře a napůl s prohlídkou Říma. Stačí zarezervovat např. 2 noci v Římě (ideální lokalita podél nádraží Termini).

Příklad vlakových jízdenek z Ciampina do Anzia s přesednutím v Římě. Jízdenky zakoupíte v samoobslužných kioscích na nádraží, nezapomeňte je před nástupem označit na nástupištích. Z letiště se na nádraží v Ciampinu dostanete autobusem, který stojí 1€ (jízdenku lze zakoupit i u řidiče).

Příklad ubytování v Anziu v termínu 18. - 23.června, tedy na 6 nocí. Cena je za pokoj včetně snídaně.

Dohromady by vás tedy 6 denní dovolená v Anziu vyšla na 2x 1.058 Kč za letenky, 4x 125 Kč za jízdenky a 7.403 Kč za ubytování se snídaní na 5 nocí, což je 10.019 Kč za 2 osoby.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele msimonak

Chtěl bych se zeptat, zda se lístky na vlak koupené přes internet také musí někde na nádraží označit před vstupem do vlaku.

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4249 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Ahoj Michale, jde o to, že jízdenky nejsou na konkrétní spoj (vyjma expresních vlaků - ne regionálních). A tudíž je potřeba tu jízdenku označit - pokud bude přes net koupená na konkrétní spoj, tak by se označovat nemusela. Ale je to jen cvaknutí lístku jako v jakékoliv MHD.

Přidal se 17. 01. 2017
Napsal 0 příspěvků
Aktivní
Zobrazit profil
Avatar uživatele czechian

Pokud nakupuješ přes www.trenitalia.com, přijde ti v PDF lístek na jednu A4 na konkrétní spoj, i když jedeš regionálním. Ten není třeba cvakat. Cvakací lístky snad prodávají jenom v automatech na nádraží.

Přidal se 25. 04. 2015
Napsal 126 příspěvků
Aktivní před 3 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele norbic

radši si kup lupen v automatu, na webu koupíš na vybraný spoj a nikdy nevíš co se stane a vlak (i prachy) jsou fuč...

Přidal se 17. 01. 2016
Napsal 2 příspěvků
Aktivní před rokem
Zobrazit profil
Avatar uživatele deemx17

Chtěl bych se zeptat, jak se nejsnadněji dostanu z letiště na zastávku Ciampino. Děkuji za případnou odpověd :)

Přidal se 24. 03. 2012
Napsal 4249 příspěvků
Aktivní před 2 hod
Zobrazit profil

Dík za podnět - jezdí sem autobus z letiště za 1€ každých 30 minut.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na Island během letních prázdnin z Polska
-69 %

Tam chceš!

Babí léto v Miláně, Bergamu či u italských jezer
-60 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Z Ženevy na keňské safari do Nairobi
-35 %

A už tam budem?

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie