Jak akci využít?

Za zimní prohlídkou italské metropole vás zve letecká společnost Wizzair, a to díky svým nejlevnějším letenkám na letiště Milán Bergamo při ceně 658 Kč za zpáteční letenku vč. poplatků. A pokud jste v Miláně či Bergamu již byli, co vyzkoušet zimní lyžování v Lombardii? Středisek tu najdete necelou stovku, např. Adamello Ski, Ponte di Legno a Passo Tonale či Madesimo a Aprica.

  • Letenky Praha ⇄ Bergamo za 658 Kč rezervujte na wizzair.com
Cena letenek je uvedena pro členy WDC, členství vychází na 899 Kč a o jeho výhodách se dočtete zde - Wizz Discount klub. Aktuálně je dostupný promo kód WDCSEP15 na slevu ve výši 275 Kč pro nákup členství.

Zavazadla a lyže do letadla

Standardně cestujeme s příručním zavazadlem, pokud ale plánujete lyže, bude se hodit následující informace. Zavazadlo k odbavení do 23 kg vyjde na 275 Kč za jeden let a sportovní vybavení na 825 Kč za vak a let. Lze zavazadla sdílet dohromady.

Dostupné termíny za 329 Kč / let

Praha - Bergamo

  • listopad: 4, 5, 11, 18, 19, 20, 25, 26,
  • prosinec: 2, 3, 16, 17, 18
  • leden: 13, 14, 18, 20, 21, 22, 24, 27, 29

Bergamo - Praha

  • listopad: 9, 12, 15, 16, 18, 19, 23, 25, 26, 29, 30
  • prosinec: 2, 9, 13, 14, 16, 17
  • leden: 4, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 17, 20, 21, 25, 27, 31

Ubytování

Zatímco do Milána zřejmě vyrazíte v páru, uvítáte ubytování v klasickém hotelu. Naopak zalyžovat si do Itálie poletíte s partou? Pak mrkněte na apartmány u místních.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kacik85
kacik85

Zdravím, máte někdo zkušenosti s cestou z Benátek (resp. z Mestre) do Padovy, jak se tam nejlevněji dostat??? Případně tipy, co v Padově určitě nevynechat... předem díky za ohlasy.

před 4 lety
David Eiselt

V Padově jsme měli asi hodinku, pak jsme frčeli do Verony. Lístek z Mestre stál tuším 3 eura - koupíš ho klasicky na nádraží (vlakem :-) ). Za 1€ jezdí megabus a flixbus, vlak mi přijde zajímavější.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele kiki.hvizdalka
kiki.hvizdalka

Dobrý den, při kupování letenek v daných termínech se mi ukazuje vyšší cena. Akce již skončila? A nebo třeba záleží v jakých směrech letenky kupuji ?

před 4 lety
David Eiselt

Dobrý den Týno, ceny letenek se postupně zvedají tím, jak jsou kupovány. Např. pro termín je dostupných jen 5 míst a pak se cena zvyšuje.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele filipsmahel
filipsmahel

Skiareály z oblasti Val di Sole zajišťují shuttle busy z letiště Bergamo ;-) cena je 39 Eur/zpáteční cesta http://www.skipejo.it/fileadmin/user_upload/Documenti_per_download/ORARI_FLY_SKI_SHUTTLE_val_di_sole.pdf

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele udp
udp

Za poměrně dobrou cenu se dá sehnat i Prague → Rome Ciampino, příklad: 10.12 tam 329 a zpět 12.12 za 729 = 1058

před 4 lety
theHound

přesně tento let jsem koupil už před týdnem za 870,-

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele micha
micha

Ahoj, dnes v noci jsem se z Milána vrátila (Malpensa). Strávila jsem tam nádherné 4 dny na jezerech, teplota 22-25° i jsme se koupali .-) Měli jsme půjčené nové auto od EuropCar s navigací za 600Kč na den a opravdu super. Bydlení přes Airbnb úžasné. Děkuji tomuto serveru, jinak bych se neodhodlala!

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele mruzicka1996
mruzicka1996

A více info jak se dostat k lyžařským střediskům, které tu zmiňujete?

před 4 lety
David Eiselt

Vlaky trenitalia? Osobně nelyžuji, takže se mi špatně radí a vybírají lokality :(

před 4 lety
mirjur

Trochu komplikované. Vlakem z Bergama přes jezero Como do Tirana, odtud bus směr Ponte di Legno, Passo Tonale, Marilleva. Nebo na opačnou stranu kolem Lago di Garda přímo do Marillevy nebo Commezzadury, kde se z vlaku vystupuje rovnou na lanovku střediska Marilleva-Folgarida-Madonna di Campiglio-Pinzolo. Jinak z Bergama jezdí do Marillevy přímý lyžařský shuttle bus, ale obávám se, že jen v sobotu, což s lety z/do Prahy nejde dohromady.

před 4 lety
mirjur

Ještě by byla možnost vykašlat se na Itálii a z Tirana přejet Bernina Expressem do Švýcarska - exkluzivní lyžařská střediska Diavolezza, Sv. Mořic jsou na cestě. Jízdenka do Tirana přijde na nějakých 12 EUR, Bernina Express z Tirana např. do Pontresiny na cca 25 CHF, jestli se nepletu. Žádná hrůza a zážitky zaručeny.

před 4 lety
theHound

není nejjednodušší půjčit auto?

před 4 lety
Avatar uživatele hirschiwright
hirschiwright

Nejjednodušší je tam dojet svým autem:)

Přidat odpověď
před 4 lety
theHound

škoda že to není Malpensa, jinak super

před 4 lety
David Eiselt

Jen pro zajímavost, v čem by Malpensa byla lepší? Napadá mě jen přípoj na další let :)

před 4 lety
theHound

Omlouvám se, měl sem za to že Malpensa je přímo v Miláně. Pak v tom není rozdíl

před 4 lety
Mailand

Městské letiště je Linate ;)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 45%
Jedem!
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 50%
Tam jsi vždycky chtěl!
ušetříš až 21%
Tam jsi ještě nebyl!
4519 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie