Letenky do Milána za kulturou nebo na lyže do Lombardie - 658 Kč.

Itálie
Před rokem

Jak akci využít?

Za zimní prohlídkou italské metropole vás zve letecká společnost Wizzair, a to díky svým nejlevnějším letenkám na letiště Milán Bergamo při ceně 658 Kč za zpáteční letenku vč. poplatků. A pokud jste v Miláně či Bergamu již byli, co vyzkoušet zimní lyžování v Lombardii? Středisek tu najdete necelou stovku, např. Adamello Ski, Ponte di Legno a Passo Tonale či Madesimo a Aprica.

  • Letenky Praha ⇄ Bergamo za 658 Kč rezervujte na wizzair.com
Cena letenek je uvedena pro členy WDC, členství vychází na 899 Kč a o jeho výhodách se dočtete zde - Wizz Discount klub. Aktuálně je dostupný promo kód WDCSEP15 na slevu ve výši 275 Kč pro nákup členství.

Zavazadla a lyže do letadla

Standardně cestujeme s příručním zavazadlem, pokud ale plánujete lyže, bude se hodit následující informace. Zavazadlo k odbavení do 23 kg vyjde na 275 Kč za jeden let a sportovní vybavení na 825 Kč za vak a let. Lze zavazadla sdílet dohromady.

Dostupné termíny za 329 Kč / let

Praha - Bergamo

  • listopad: 4, 5, 11, 18, 19, 20, 25, 26,
  • prosinec: 2, 3, 16, 17, 18
  • leden: 13, 14, 18, 20, 21, 22, 24, 27, 29

Bergamo - Praha

  • listopad: 9, 12, 15, 16, 18, 19, 23, 25, 26, 29, 30
  • prosinec: 2, 9, 13, 14, 16, 17
  • leden: 4, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 17, 20, 21, 25, 27, 31

Ubytování

Zatímco do Milána zřejmě vyrazíte v páru, uvítáte ubytování v klasickém hotelu. Naopak zalyžovat si do Itálie poletíte s partou? Pak mrkněte na apartmány u místních.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kacik85

Zdravím, máte někdo zkušenosti s cestou z Benátek (resp. z Mestre) do Padovy, jak se tam nejlevněji dostat??? Případně tipy, co v Padově určitě nevynechat... předem díky za ohlasy.

V Padově jsme měli asi hodinku, pak jsme frčeli do Verony. Lístek z Mestre stál tuším 3 eura - koupíš ho klasicky na nádraží (vlakem :-) ). Za 1€ jezdí megabus a flixbus, vlak mi přijde zajímavější.

Avatar uživatele kiki.hvizdalka

Dobrý den, při kupování letenek v daných termínech se mi ukazuje vyšší cena. Akce již skončila? A nebo třeba záleží v jakých směrech letenky kupuji ?

Dobrý den Týno, ceny letenek se postupně zvedají tím, jak jsou kupovány. Např. pro termín je dostupných jen 5 míst a pak se cena zvyšuje.

Avatar uživatele filipsmahel

Skiareály z oblasti Val di Sole zajišťují shuttle busy z letiště Bergamo ;-) cena je 39 Eur/zpáteční cesta http://www.skipejo.it/fileadmin/user_upload/Documenti_per_download/ORARI_FLY_SKI_SHUTTLE_val_di_sole.pdf

Avatar uživatele udp

Za poměrně dobrou cenu se dá sehnat i Prague → Rome Ciampino, příklad: 10.12 tam 329 a zpět 12.12 za 729 = 1058

Avatar uživatele theHound

přesně tento let jsem koupil už před týdnem za 870,-

Avatar uživatele micha

Ahoj, dnes v noci jsem se z Milána vrátila (Malpensa). Strávila jsem tam nádherné 4 dny na jezerech, teplota 22-25° i jsme se koupali .-) Měli jsme půjčené nové auto od EuropCar s navigací za 600Kč na den a opravdu super. Bydlení přes Airbnb úžasné. Děkuji tomuto serveru, jinak bych se neodhodlala!

Avatar uživatele mruzicka1996

A více info jak se dostat k lyžařským střediskům, které tu zmiňujete?

Vlaky trenitalia? Osobně nelyžuji, takže se mi špatně radí a vybírají lokality :(

Trochu komplikované. Vlakem z Bergama přes jezero Como do Tirana, odtud bus směr Ponte di Legno, Passo Tonale, Marilleva. Nebo na opačnou stranu kolem Lago di Garda přímo do Marillevy nebo Commezzadury, kde se z vlaku vystupuje rovnou na lanovku střediska Marilleva-Folgarida-Madonna di Campiglio-Pinzolo. Jinak z Bergama jezdí do Marillevy přímý lyžařský shuttle bus, ale obávám se, že jen v sobotu, což s lety z/do Prahy nejde dohromady.

Ještě by byla možnost vykašlat se na Itálii a z Tirana přejet Bernina Expressem do Švýcarska - exkluzivní lyžařská střediska Diavolezza, Sv. Mořic jsou na cestě. Jízdenka do Tirana přijde na nějakých 12 EUR, Bernina Express z Tirana např. do Pontresiny na cca 25 CHF, jestli se nepletu. Žádná hrůza a zážitky zaručeny.

Avatar uživatele theHound

není nejjednodušší půjčit auto?

Avatar uživatele hirschiwright

Nejjednodušší je tam dojet svým autem:)

Avatar uživatele theHound

škoda že to není Malpensa, jinak super

Jen pro zajímavost, v čem by Malpensa byla lepší? Napadá mě jen přípoj na další let :)

Avatar uživatele theHound

Omlouvám se, měl sem za to že Malpensa je přímo v Miláně. Pak v tom není rozdíl

Avatar uživatele Mailand

Městské letiště je Linate ;)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie