New York

Letenky do New Yorku a Chicaga na jeden zátah - 6.490 Kč.

20 komentářů
2015-04-09T11:40:44+02:00

O akci

Pokud již nyní plánujete předvánoční cesty za nákupy do centra hlavního dění, tedy New Yorku, mohl by vám přijít vhod aktuální tarif aerolinií British airways. Letenek do USA využijete zejména v případě, máte-li chuť objevit nejen legendární Manhattan, ale také kousek severu, konkrétně města Chicaga u Michiganského jezera. Komu by nestačilo toto skromné dobrodružství, může si do itineráře vložit hlavní město Norska.

Hledáte letenky do New Yorku přes letní prázdniny? Tento příspěvek jsme publikovali nedávno - New York v červenci a srpnu.

  • Oslo - New York / Chicago - Berlín za 6.490 Kč rezervuj >>
  • Praha - New York / Chicago - Berlín za 8.731 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: 01.11.2015 - 31.03.2016
Vzhledem k obrovskému množství kombinací letů vyhledávejte termíny pouze pro zadaný termín, tedy bez +- 3 dní. V 90% se trefíte do inzerované ceny, neboť dostupnost je téměř na každý den v zimním období. Doba letu do New Yorku v tomto případě nemusí překročit 11 hodin. V ceně je zavazadlo do 23 kg.

Doprava z New Yorku do Chicaga

První variantou, a také tou nejlevnější, jak se dostat z New Yorku do Chicaga je jízda autobusy společnosti Megabus.com. Pokud budete mít štěstí a zakoupíte jízdenky s předstihem, urazíte tuto 18 hodinovou cestu pouze za 1 americký dolar. Pokud nestihnete prvních několik jízdenek za dolar, další dokoupíte do 20$. Kdo by měl času nazbyt, nechť jede přes Toronto / Buffalo a navštíví i Niagarské vodopády.

Mnohem rychlejší a pohodlnější variantou je 3 hodinový let, na cestě i s dopravou z centra na letiště JFK a z letiště O´Hare do centra však budete zhruba 7 hodin. Letenky doporučuji zakoupit výhradně u letecké společnosti JetBlue.

JetBlue totiž v samotné ceně jako jediná společnost zahrnuje i zavazadlo do 23 kg. Letenky pak zakoupíte na každý den za 89$, rezervaci provedete i v češtině.

Přímé lety do Osla za 15 stovek

Jak jsem v úvodu zmínil, zajímavou alternativou jsou také letenky přes Oslo, kam z Prahy, Vídně, Budapešti i Krakova létá společnost Norwegian. Sice zahrnuje v ceně pouze příruční zavazadlo, ale při cestě do USA to vadit nebude. Přílet do Osla je vždy kolem 15 hodiny, což bohatě stačí na odpolední průzkum města. Nutností je pak přespání na letišti (zdarma) nebo v centru města. Odlety do New Yorku jsou ráno v 7 nebo 8 hodin.

Zpět z Berlína za pětistovku

Poslední úsek, který je nutný zdolat, je cesta z nedalekého Berlína. Cena autobusové jízdenky do Prahy vychází na 500 - 600 Kč, přičemž Student Agency jezdí mezi Berlínem a Prahou 7-krát denně.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-04-09T12:40:44+02:00

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce