Letenky do Pekingu a Šanghaje (také 2v1) - 11.954 Kč.

Čína
Před rokem

Jak akci využít?

Po delší době přidávám tip také na levné letenky do Číny, a to v atraktivní variantě kombinací Šanghaje a Pekingu. Pokud se totiž vydáte na cestu do východní části Číny, byl by hřích nepoznat obě města, která tvoří hlavní ekonomická centra nejen v oblasti Asie. A co víc, Peking je s Šanghají spojen vysokorychlostní železnicí Jinghu měřící 1.318 km, která byla vystavena za pouhé 3 roky. Cestu urazíte za 4 hodiny 48 minut při maximální rychlosti 310 km/h a nejnižší cenové kategorii za 555 čínských juanů, tedy 2.190 Kč.

 • Praha - Peking za 11.340 Kč s polským LOTem letenky >>
Letenky nabízené dopravcem Turkish airlines umožňují standardně volit mezi pohodlným přestupem či delším stop-overem v Istanbulu. V ceně je zavazadlo do 30 kg.

Do Číny budete potřebovat vízum a itinerář cesty

Před samotnou cestou do Čínské lidové republiky budete muset zažádat o turistická víza (vízum typu L). K tomu je zaplatit poplatek a odevzdat příslušné dokumenty na ambasádu:
 • Vyplněný formulář žádosti o vízum do Číny
 • Barevnou fotografii
 • Okopírovaný pas
 • Potvzení o zaměstnání / studiu / výpis z živ.rejstříku
 • Cestovní pojištění do Číny
 • Výpis z bankovního účtu
 • Detailní itinerář včetně letenek, jízdenek a hotelů
Itinerář můžete a nemusíte dodržet. Stačí rezervovat hotel s možností storna zdarma.

Po železnici z Pekingu do Šanghaje za 5 hodin

Mimo v úvodu zmíněného rychlovlaku lze na trase mezi Pekingem a Šanghají zvolit také levnější, ale pomalejší vlaky. Prakticky jsou na výběr tři druhy:
 • Rychlovlak kategorie G (300 km/h) jezdí přes den
 • Rychlovlak kategorie D (250 km/h) jede přes noc 12 hodin
 • Klasický lůžkový vlak kategorie T odjíždí v 19:33 a jede 15 hodin
Cena jízdenky v denních rychlovlacích (G) začíná na 555 juanů, tedy 2.190 Kč za druhou třídu. První třída stojí 935 juanů a byznys 1.750 juanů. Oproti tomu nejlevnější lůžkové vlaky jedoucí přes noc vás vyjdou na 327 juanů, což je v přepočtu 1.295 Kč. Krátké povídání o jízdě mezi Pekingem a Šanghají jsem našel na stránkách českých hasičů při expedici do Číny.

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

12 komentářů

Avatar uživatele kutlime

Před nákupem doporučuji přečíst zkušenosti z 2 měsíce staré návštěvy: https://kutlime.wordpress.com/tag/cina/ ať víte, co uvidíte, resp. neuvidíte. Před návštěvou Pekingu doporučuji se informovat o tamních častých podvodech na turisty, které si v ničem nezadají s pražskými taxikáři: https://kutlime.wordpress.com/2015/03/18/zapisky-z-pekingu-iii-pamatky-podvody-a-lide-v2/

Avatar uživatele verra

Tak mám počkat? Nebo z Pekingu rychlovlakem do Xianu? Ale zase zpátky do Pekingu, to se prodraží. O Xian stojím víc než o Peking.

Avatar uživatele jirkJirkonos

Z Pekigu do Xianu máš dobrý spoj viz. tady http://cestovani-casem.blogspot.cz/2013/04/cestovani-cinou.html Ti Sarasota bojovníci musí stát za to.

Avatar uživatele verra

no to je lákavé, asi neodolám.....ráda bych do Xi´anu, čili do Pekingu a pak do Xianu a zpět. Nemá to někdo vyzkoušené?

Xian bývá v akci u Finnairu, také do 12tis.

Avatar uživatele jakubhh

Nejsou nejake zajimave ceny na Vietnam? Konkretne letni prazdniny, cca na mesic? Rad bych se vyhnul Aeroflotu, bohuzel ostatni aerolinky jsou o dost drazsi.

Ahoj Jakube, bohužel nyní na prázdniny už žádné akce neočekávej. Je možné si vybírat pouze z aktuální nabídky. Variantou může být Mnichov/Vídeň s arabskými aerolinkami.

Avatar uživatele ladamek

Paráda, Turkish Airlines a cestujlevne jedou... Díky! :) Pro bookovaní vnitrostátních letenek je ideální volbou http://english.ctrip.com/ - zde koupíte letenky od cca 550 CNY. Pokud tedy nechcete vyzkoušet zážitek čínským rychlovlakem ...

Stále platí, že jsou letenky levnější na poslední chvíli?

Avatar uživatele ladamek

Sorry za pozdní odpověď - ověřoval jsem ještě u kamaráda v Číně. Když jsem to naoko hledal, tak se mi zobrazovali nyní ceny nejlevnější cca 2-4 týdny dopředu. Nicméně dle infa od Číňana platí, že čím dříve koupíš tím levnější to je.

Avatar uživatele colomany

malá poznámka - 310 km/h, osobně vyzkoušeno :D

Avatar uživatele ladamek

Nám se podařilo jezdit ještě 350km/h, tolik švihali vlaky ještě před nehodou, pak je zpomalili na 300 km/h. Vyšší rychlost je pak v Číně jedině možná na Maglevu z Shanghai na letiště PVG. Pokud trefíte správnou hodinu, jezdí až 431 km/h (http://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Maglev_Train).

Avatar uživatele
Zavřít
Ikona pinu
Čína  

Nejlidnatější země světa plná kontrastů

O Číně se často mluví jako o zemi kontrastů a je tomu skutečně tak. V Číně můžete navštívit krásnou neposkvrněnou přírodu, ale i moderní metropole, chudý venkov i obrovská nákupní centra, ochutnat jídla, kde se nechává vyniknout chuť hlavní suroviny, ale i jídla, která jsou tak pálivá, až se vám zatočí hlava.

Můžete jít na tradiční představení pekingské opery, ale i na divokou rave party. V Číně může být uspokojeno srdce dobrodruha, ale i těch, kteří si potrpí na komfortnější cestování. 

Průvodce pro Čína