Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pokud zvažujete jarní návštěvu Floridy a není pro vás problémem oželet dvě menší svačinky, vydejte se na cestu se společností Norwegian. Ta nabízí zpáteční letenky s odletem z Prahy a návratem do Mnichova, Bratislavy či znovu Prahy od 11.475 Kč.

V ceně je bezplatné wifi připojení a příruční zavazadlo max. rozměrů 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 10 kg.

Rezervuj letenky do Fort Lauderdale:

  • Praha - Fort Lauderdale / Orlando - Mnichov za 11.475 Kč (odlet + návrat)
  • Praha - Florida - Praha za 12.099 Kč (termíny)
  • Praha - Florida - Bratislava za 12.135 Kč (odlet + návrat)
V přiložených odkazech naleznete veškeré termíny za nejnižší ceny. Rezervujte v norských korunách NOK. Jedná se o lety převážně v květnu, v případě zpáteční letenky z Prahy i v březnu / dubnu.

Systém neumožňuje rezervaci multi-city varianty najednou, proto proveďte objednávku 2x (let tam a zpět). Pokud budete potřebovat zavazadlo, je za poplatek 350 NOK / 1.150 Kč v jednom směru. Cenu s klasickým dopravcem naleznete následovně:

Půjčení auta, ubytování na Floridě

K průzkumu floridského pobřeží a vnitrozemí doporučujeme vypůjčit osobní automobil, nejlépe však kabriolet. Automobil v nejnižší kategorii můžete mít již za 532 Kč na den s možností vyzvednutí i vrácení na letišti. Srovnejte nabídky lokálních autopůjčoven.

Díky půjčenému autu se přesuňte například do West Palm BeachFort Lauderdale či Boca Raton, kde naleznete větší klid od cestovního ruchu a tím i levnější hotely.

[start][zeme]USA[/zeme][odlet]Praha[/odlet][prilet]Fort L.[/prilet][mezikrok][usa][prg][fll][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele miriamsaba57
miriamsaba57

Ještě je platná cena letenky na Floridu ?

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Pety
Pety

Dobrý den, nevíte o nějaké levné letence na Floridu, koncem června? Díky

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele radka.zidova
radka.zidova

Ahoj, koukala jsem na letenky na Floridu a v té nejnižší ceně není samozřejmě rezervace místenek v letadle a žádné jídlo. Nemám vůbec zkušenost s takto dlouhými lety bez jídla v ceně, proto bych se chtěla zeptat, jestli nás tam pustí s vlastním jídlem a pitím? Nebo jestli je lepší si to jídlo připlatit - na jednoho je to cca 500 NOK. Na stránkách jednotlivých letišť se mi nepodařilo žádné detailnější info najít. Pokud si nebudeme rezervovat místo, předpokádám, že asi budeme sedět každý jinde, že? Moc děkuji za radu.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, sedět budete pospolu, pokud máte letenky v rámci jedné rezervace. Pití, resp. jakákoliv tekutina je možná do max 100ml. Jídlo si vzít samozřejmě můžete.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele rominho
rominho

You are permitted to carry one item of hand baggage (max 10kg - 55x40x23cm) in addition to one small personal item onboard the aircraft. Your personal item (e.g. small handbag or laptop case) must fit comfortably under the seat in front of you. ak tomuto dobre rozumiem, tak je povolene 1 zavazadlo tych rozmerov a kg ktore je v clanku + laptop taska? Tj vlastne 2 zavazadlo, z ktoreho jedno moze byt nieco taketo? http://www.boneco-cr.cz/archiv/bacase.php ?

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Romane, díky za upřesnění - toto jsem nějak přehlédl. Troufám si tvrdit, že projde i normální batoh, pokud nebude napěchovaný :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele machinho
machinho

super :-) jen stále čekám na new york nevíte o něčem? , též na květen , za tuhle cenu by to byla bomba tak doufejme

před 8 lety
Avatar uživatele Kickassone
Kickassone

Nekde sem myslim videl nakou akci od KLM - Chicago za 10500 z lipska - popros Dava at ti mrkne v Poradne do Matrixu.. Myslim ze to bylo zrovna na kveten.. Lipsko je celkem sympaticke na dopravu (je to o kousek dal nez brno) a parking se tam da poridit za par ecek..

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius pláže
ušetříš až 26%
Tam jsi vždycky chtěl!
Domky na Madeiře
ušetříš až 33%
To musíš vidět!
Almadraba
ušetříš až 49%
Tam chceš!
K moři do Alicante z Prahy
3 048 Kč
2022-05-19T12:02:42+02:00 0 komentářů
Tropea - Kalábrie
ušetříš až 64%
Jedem!
5455 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké