Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Máte v plánu cestu na Havajské ostrovy? Poté je tento tip na levné letenky právě pro Vás!

Zpáteční letenky z italských letišť - ano, opravdu nezáleží které, se pohybují v rozmezí od výše uvedené ceny do 19 tisíc. Tarif nabízí najednou několik společností, takže ať už sbíráte míle u jakékoliv aliance, určitě si vybere tu svou. Na výběr jsou letenky od Delty, US Airways či United Airlines.

Nejlevnější letenky jsou dostupné právě z Říma (FCO), o několik desítek korun dražší zakoupíte z Milána (MXP), kam je právě z mnoha letišť levnější doprava a nebo v neposlední řadě letenky např. z Benátek.

Příklad letenek s odletem z Říma na 3.-13.prosince Řím - Honolulu za 18.298 Kč nebo s odletem z Milána Milán - Honolulu za 18.467 Kč

V závislosti na dopravci jsou letenky dostupné až do března 2013 s maximální délkou pobytu 3 měsíců.

Víza na Havajské ostrovy? Postačí Vám klasické elektronické vízum do USA - ESTA. To obdržíte za 14$ na této stránce - https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Jak do Říma / Milána? Nad touto otázkou si není třeba lámat hlavu, ostřílení čtenáři již ví, že nejsnadnější cesta vede přímo z Vašeho nejbližšího letiště. Ať se již jedná o Prahu, Brno, Bratislavu, Budapešť, Vratislav, Krakov, Katovice atd. atd., vždy Vás vyjde zpáteční letenka do 1.000 Kč (vyjma Praha - Řím).

Pokud však budete cestovat se zavazadly, leťte s ČSA. Výsledná cena bude levnější - letenky s ČSA do Milána za 2.174 Kč, s ČSA do Říma za 2.888 Kč.

Ubytování na Havajských ostrovech? Mnozí dávají přednost kempům a autu z autopůjčovny, pokud však budete chtít ubytování v kvalitním hotelu, mrkněte na nabídku hotelů v Honolulu.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
To bude jízda!
Agadir
ušetříš až 25%
To musíš vidět!
Černá pláž
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Manchester
ušetříš až 59%
Tam chceš!
5451 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké