Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Pro obyvatele Severní Moravy přinášíme zajímavý itinerář, jak se relativně levně dostat na Island. Termíny jsou sice na konec září, kdy je na Islandu oficiálně zimní sezóna, ale nikde není psáno, že se na tento ostrov jezdí jen v hlavní sezóně. Zimní sezóna má své plusy: méně turistů, levnější pronájmy automobilů, levnější ubytování. Pro cestu na ostrov ohně a ledu využijeme trasování Katowice – Londýn/Luton – Keflavík.  Při přestupu na britském letišti Luton nemusíme nocovat, na cestě tam i zpět je přestup v jednom dni, přičemž mezi přestupy je velká časová rezerva.

Pro inzerovanou cenu platí, že kupujeme letenky pro 2 osoby; musíme mít Wizz Discount Club, budeme cestovat pouze s palubním zavazadlem, u WizzAir to znamená dokoupení Velkého kabinového zavazadla. Musí se dodržet hmotnostní limit max. 10 kg.

  • Letenky na trasu Katowice – Londýn/Luton zakoupíme u WizzAir, přidáme k letenkám Velké kabinové zavazadlo. Žádné další služby nejsou potřeba.
  • Letenky na trasu Londýn/Luton zakoupíme u easyJet, přičemž musíte letenky kupovat podle našeho návodu, abyste ušetřili na převodu kurzu GBP/CZK. U easyJet máme klasické kabinové zavazadlo v ceně letenky.
 

Křížem krážem Islandem

Pro cestování po Islandu Vám nejeden cestovatel doporučí půjčit si vlastní automobil. Za tímto účelem můžete využít služeb partnera Rentalcars.com kde probíhá porovnání cen od všech největších dealerů. Na avizované termíny vychází nejlevnější pronájem na 7.555 Kč.

Ubytování

K nalezení levného ubytování na Islandu využijte náš srovnávač nebo využijte aktuálních 50% slev našeho partnera.

Doprava ze Severní Moravy na letiště v Katowicích

Pro dopravu na letiště Katowice/Pyrzowice můžete využít nového dopravce Tigerexpress.eu, který pendluje svými mikrobusy 4x denně mezi Ostravou a okolím a letištěm Pyrzowice, ceny za jednosměrnou jízdenku začínají na 220 korunách.

Pokud se rozhodne pro dopravu na letiště využít vlastní automobil, jistě vás zaujme nabídka parkování před letištním terminálem, kde parkujete s 90% slevou, platí pro auta s českou SPZ. Podmínkou k získání slevy je vyzvednutí slevové karty programu Fly Silesia na informacích na letišti. Při výjezdu z parkoviště se touto kartou prokážete.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele hi_1
hi_1

radsej si najst autopozicovnu aj ubytko sam, nes vyuzivat VAS vyhledavac :/

Odpovědět
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
To musíš vidět!
Sicílie
ušetříš až 59%
Tam jsi vždycky chtěl!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam jsi vždycky chtěl!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island