Papuchalk tlustozobý

Letenky na Island

Na jaká letiště se létá?

Na Islandu najdete 13 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště na Islandu

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky na Island?

Na Island míří mezinárodní letecké spoje pouze na letiště v Reykjavíku. Při orientaci ohledně běžných cen musíme mít na paměti 2 věci: letiště odletu a sezónnost.

Zatímco z Prahy jsou letenky obvykle mezi 6 500 – 8 000 Kč, z okolních letišť díky nabídce nízkonákladových aerolinek se dostanete i na 3 000 Kč s malým příručním zavazadlem za zpáteční letenku.

Stejně tak počítejte v vysokými rozdíly cen během roku. Obvyklou cenou mimo turistickou sezónu může být 3 000 Kč, zatímco v hlavní turistické sezóně 5 000 Kč.

Kde koupit nejlevnější letenky na Island?

Zejména v turistické sezóně mohou vyjít přímé lety dráže, než ty s pohodlným přestupem. Doporučujeme tedy zkontrolovat cenu letenek na Island v našem vyhledávači s cenami přímo na webu leteckých společností csa.cz a wizzair.com.

Kdy jsou letenky na Island nejlevnější?

Island je destinací, kdy si v rámci sezónnosti nelze příliš vybírat. Chcete–li ale dosáhnout nejnižších cen a zároveň jet během vlídného počasí, vydejte se na cestu v průběhu května či června nebo září. Letní prázdniny jsou nejdražší.

Nákup letenek směřujte na 3–5 měsíců před odletem. V případě cen pod 3 000 Kč z okolních letišť a 5 000 Kč z Prahy během léta, letenky můžete koupit kdykoliv.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu na Island?

Přímé lety na Island najdeme ze všech nejvýznamnějších letišť v regionu. Nepočítáme–li převážně charterové lety určené jen pro cestovní kanceláře, můžeme letět:

  • z Prahy: ČSA (jen v turistické sezóně)
  • z Vídně: Wizz Air
  • z Katovic: Wizz Air
  • z Krakova: Wizz Air
  • z Wroclawi: Wizz Air
  • z Budapešti: Wizz Air

Jak dlouho se letí na Island?

Doba letu na Island je u přímých letů 4 hodiny. S přestupem se dostanete i na dvojnásobek.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců