Indonésie

Letenky: Jakarta, Yoqyakarta a Bali (3v1) z Prahy - 14.590 Kč.

60 komentářů
2015-07-27T14:13:03+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Pokud by měl někdo využít právě probíhající akce společnosti Air Berlin na letenky do jihovýchodní Asie, jsou to bezesporu cestovatelé mířící do Indonésie, konkrétně na populární ostrov Bali! Pokusím se vás nalákat na úžasný výlet, který z vás udělá pravého cestovatele, posune vnímání za hranice běžného života a vzbudí ve vás závislost v poznávání cizích kultur.

Během jedné cesty navštívíme 3 hlavní body Indonésie - Jakartu, kde nahlédneme do historie v místním parku miniatur indonéských ostrovů, nábožensky důležitý skvost v podobě chrámových komplexů v okolí Yogyakarty a v neposlední řadě ostrov Bali ke kýžené dovolené u moře.

Letenky se skládají ze zpátečních letenek do Jakarty a k nim dokoupeným přískokům po Indonésii. Samozřejmě nemusíte dodržet mnou doporučený itinerář a letět přímo na Bali.

Kupujeme letenky a přelety

Hlavní letenka: Zobrazit všechny termíny

Termíny letů jsou libovolně na vás - k dispozici téměř každý den.

Přískoky:

  • Rezervujeme na airasia.com
  • Jakarta - Yogyakarta za 442.936 IDR (800 Kč)
  • Yogyakarta - Bali za 524.704 IDR (950 Kč)
  • Bali - Jakarta za 688.498 IDR (1.250 Kč)
V ceně je po celou dobu zavazadlo do 15 kg, větší za příplatek. K dispozici jsou i další aerolinky (Sriwijaya, Citilink atd.) za stejnou cenu.

Bezvízový styk do Indonésie se vztahuje k pobytům do 30 dní, odletové taxy se již neplatí.

Co nás čeká a nemine?

Jakarta

Odlétáme. Připravte se na kulturní šok. Jakarta je místem řadícím se k nejvíce zalidněným na celé planetě, kde ulicemi brázdí stovky motorek a skútrů - přeběhnutí jen na vlastní nebezpečí. Jakarta nám poslouží k překonání jetlagu a seznámení se s indonéskou historií. Po městě se budeme pohybovat jen taxíky - jsou levné a bezpečné (taxametr).

Navštívíme národní monument v podobě 137 metrů vysoké věži Monas, odkud uvidíte panorama celého města. Následně přejedeme do parku miniatur - zde se na rozlehlém území nachází nejdůležitější miniatury v podobě ostrovů, paláců a dalších významných lokalit Indonésie. Vše je přehledně rozdělené a název nese Taman Mini Indonesia Indah.

Následně po jedné či dvou nocích přeletíme do Yogyakarty, cena letenky vyjde na zhruba 800 Kč včetně 15 kg zavazadla.

Yogyakarta

Slyšeli jste někdy názvy jako je Prambanan či Borobudur? Že ne? Tak to rychle napravte! Jedny z nejvýznamnějších komplexů hinduismu a budhismu se ukrývají právě v okolí Yogyakarty. Chcete-li zažít skutečně emotivní zážitek, vydejte se do chrámového komplexu ještě před svítáním. Nikoho snad ani nepřekvapí, že jsou památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

Znovu po jedné či dvou nocí v Yogyakartě nezbývá nic jiného, než sjet taxikem na letiště a odletět konečně za mořem! Letíme na Bali. Přelet stojí 950 Kč, zavazadlo znovu v ceně.

Bali

Asi nemá smysl nikoho lákat na Bali, každý o tomto ostrově již slyšel, ale málokdo ho prožil, i přesto, že zde již byl. Pravé Bali se nenachází v hlavním letovisku Kuta, jak si mnozí myslí. Nasedněte na skútr a jeďte, jeďte tak daleko a dlouho, dokud slunce bude svítit. Hotely shánějte za jízdy, není nutné rezervovat nic předem ani se poutat k jedné oblasti.

Ubytujte se na pár dní u jezera Batur, prozkoumejte chrámový komplex Pura Besakih až do poslední úrovně, ne jen do poloviny, kam míří 99% turistů, nebo se potápějte u potopeného vraku lodi v Kubu. V neposlední řadě si nezapomeňte vše užít a pokud by vás čas netlačil, v okolí se nachází panenské ostrovy Gili a Lombok.

Bali je levné, motorka na den do 200 Kč, benzín za 10 Kč a ubytování od 150 Kč za noc. Mějte však vždy helmu a mezinárodní řidičský průkaz.

Zpět do Jakarty poletíme za 1.250 Kč, naplánujte si dostatečný časový prostor pro přestup (min. 4 hodiny) a rovnou leťte zpět domů.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-07-27T15:13:03+02:00

60 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Načíst všechny komentáře

Další akce