Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nejste-li příliš časově flexibilní a hledáte tak nenáročnou destinaci s levnou dopravou na prodloužené víkendy, belgické Bruggy budou zcela jistě tou pravou volbou. Romantické městečko protkané vodními kanály, úzkými uličkami a desítkami obchodů s belgickou čokoládou je ideálně dostupné přímým autobusem z letiště Charleroi, kam se z Prahy dostanete na mnoho víkendů od března až do června, a to včetně jednoho skrytého termínu přes svátek 8. května (konkrétně 6. - 9.5.). Poslední dvě místa jsou aktuálně dostupná i přes Velikonoce s odletem na Zelený čtvrtek nebo Škaredou středu ráno a návratem v neděli večer.

Letenky z Prahy do Charleroi pořídíte za 1.078 Kč, k nim dokupte zpáteční jízdenky na autobus Flibco od 10 €, nakupovat však musíte hned, jakmile půjdou jízdenky do prodeje (obvykle 2,5 měsíce před odjezdem).

  • Praha - Brusel Charleroi od 1.078 Kč rezervuj na Ryanair >>
  • Letiště Charleroi - Bruggy od 10 € / 270 Kč rezervuj na Flibco >>
  • Cestovní období březen až červen 2016
  • Platí do vyprodání míst
V ceně jsou zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Ubytování

Vzhledem k velikosti města nebude problém si vybrat ubytování i ve vzdálenějších čtvrtích od centra, pěšky je vše dostupné spíše v rámci minut. Cena běžných hotelů se pohybují okolo 1.400 Kč za dvoulůžkový pokoj a noc. V Bruggách je také velmi oblíbené airbnb, u kterého není problém se vejít do 1.000 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vojtechnitra
vojtechnitra

Busy a vůbec spojení z Charleroi je dost na nic. Jednou a málem dvakrát jsem musel spát na letišti (jo, na zemi). Bacha a radši nebrat. To už je pomalu lepší busem z Prahy.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele denis.cimerman
denis.cimerman

Nazdar, zrovna tenhle výlet plánuju, letím ovšem nakonec s ČSA a to ze 2 důvodů. 1. Flibco dubnové termíny pravděpodobně vypublikuje po změně času, psal jsem si s nimi, odpověď byla: "Twice yearly, the airports adjust their flight timetables and we adjust our coach timetables to fit in with those timetables and provide you with the best possible service. These changes occur when the clocks go back to winter time (towards the end of October) and again when winter time changes to summer time (around the end of March). Around these periods, it may be that you are unable to book until shortly before the date of your journey." 2. Brussels Airlines zpoplatňuje dost vysoko všechny typy plateb kromě debitky Maestro. Takže zbývá náš "národní" přepravce.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele mthrfckr
mthrfckr

Cesta z letiště Flibcem jde rezervovat jen do konce března? Kdy se otevírají rezervace na zbylé měsíce?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele mmm_1
mmm_1

Přidám jen tip na dopravu - pokud nechcete autobusem a je vám pod 26 let, lze koupit na belgických železnicích jízdenku odkudkoliv kamkoliv za 6€, tedy i Charleroi - Bruges. Jinak musím říct, že se mi víc než Bruggy líbil Gent, kde kanály je vyloženě protkané centrum, na rozdíl od Brugg, kde protékají až v podstatě okrajem centra. A je to tam takové kompaktnější.

před 5 lety
Avatar uživatele stanko.kuku
stanko.kuku

To se da koupit normalne na webu SNCB

před 5 lety
Avatar uživatele stanko.kuku
stanko.kuku

To se da koupit normalne na webu SNCB?

před 5 lety
Avatar uživatele vojtechnitra
vojtechnitra

Ano, ale Charleroi letiště je docela daleko od nádraží. Takže musí jet místní bus (nebo investovat do taxi) pesky to je fakt daleko.A musí jet i vlak. Belgie je sice moderní a vlaky super, ale z Charleroi do Bruselu jel poslední vlak nějak v devět večer...

před 5 lety
Avatar uživatele zdenek.keclik
zdenek.keclik

Michale díky za info, pokud bys byl ochotný poslat o Gentu nebo Brugách na mailík. Budu vděčný, zrovna to plánuju.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Mauritius kopec
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Nyhavn
ušetříš až 52%
To bude jízda!
Nástup Ryanair
ušetříš až 83%
Honem, dokud jsou místa!
Pláž Puerto de la Cruz
ušetříš až 44%
Jedem!
5278 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Belgie
Belgie

Království čokolády, piva i historie

Belgické království (nizozemsky: Koninkrijk België, francouzsky: Royaume de Belgique, německy: Königreich Belgien), běžně označované pouze jako Belgie, leží v západní Evropě. Jeho břehy omývá Severní moře, nejdelší hranici má na jihu s Francií, na východě sousedí s Lucemburskem a Německem a jeho severním sousedem je Nizozemsko.

Co vás napadne první, když se řekne Belgie? Čokoláda? Pivo? Brusel a Evropská unie? Belgie je rozmanitá země, která nabízí spoustu možností poznávání i relaxace. Je plná středověkých památek, je místem, kde tvořili přední světoví umělci. Její města pulzují rušným životem a v jejich ulicích se potkávají různé národy a kultury. Každý z belgických regionů má svá specifika, vlastní jazyk a obyvatele s rozličnými povahami. A to všechno dohromady dodává Belgii její jedinečnost.

Průvodce pro Belgie