Belgie

Letenky a jízdenky z Prahy do Brugg na víkendy od 1.350 Kč.

8 komentářů
2017-02-10T13:44:48+01:00

O akci

Nejste-li příliš časově flexibilní a hledáte tak nenáročnou destinaci s levnou dopravou na prodloužené víkendy, belgické Bruggy budou zcela jistě tou pravou volbou. Romantické městečko protkané vodními kanály, úzkými uličkami a desítkami obchodů s belgickou čokoládou je ideálně dostupné přímým autobusem z letiště Charleroi, kam se z Prahy dostanete na mnoho víkendů od března až do června, a to včetně jednoho skrytého termínu přes svátek 8. května (konkrétně 6. - 9.5.). Poslední dvě místa jsou aktuálně dostupná i přes Velikonoce s odletem na Zelený čtvrtek nebo Škaredou středu ráno a návratem v neděli večer.

Letenky z Prahy do Charleroi pořídíte za 1.078 Kč, k nim dokupte zpáteční jízdenky na autobus Flibco od 10 €, nakupovat však musíte hned, jakmile půjdou jízdenky do prodeje (obvykle 2,5 měsíce před odjezdem).

  • Praha - Brusel Charleroi od 1.078 Kč rezervuj na Ryanair >>
  • Letiště Charleroi - Bruggy od 10 € / 270 Kč rezervuj na Flibco >>
  • Cestovní období březen až červen 2016
  • Platí do vyprodání míst
V ceně jsou zahrnutá dvě příruční zavazadla. Větší z nich o rozměrech 55 x 40 x 20 cm, menší pak může mít velikost 35 x 20 x 20 cm.

Ubytování

Vzhledem k velikosti města nebude problém si vybrat ubytování i ve vzdálenějších čtvrtích od centra, pěšky je vše dostupné spíše v rámci minut. Cena běžných hotelů se pohybují okolo 1.400 Kč za dvoulůžkový pokoj a noc. V Bruggách je také velmi oblíbené airbnb, u kterého není problém se vejít do 1.000 Kč.

Kryštof Hájek
naposledy aktualizováno 2017-02-10T13:44:48+01:00

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vojtechnitra
vojtechnitra
před 7 lety

Busy a vůbec spojení z Charleroi je dost na nic. Jednou a málem dvakrát jsem musel spát na letišti (jo, na zemi). Bacha a radši nebrat. To už je pomalu lepší busem z Prahy.

Avatar uživatele denis.cimerman
denis.cimerman
před 7 lety

Nazdar, zrovna tenhle výlet plánuju, letím ovšem nakonec s ČSA a to ze 2 důvodů. 1. Flibco dubnové termíny pravděpodobně vypublikuje po změně času, psal jsem si s nimi, odpověď byla: "Twice yearly, the airports adjust their flight timetables and we adjust our coach timetables to fit in with those timetables and provide you with the best possible service. These changes occur when the clocks go back to winter time (towards the end of October) and again when winter time changes to summer time (around the end of March). Around these periods, it may be that you are unable to book until shortly before the date of your journey." 2. Brussels Airlines zpoplatňuje dost vysoko všechny typy plateb kromě debitky Maestro. Takže zbývá náš "národní" přepravce.

Avatar uživatele mthrfckr
mthrfckr
před 7 lety

Cesta z letiště Flibcem jde rezervovat jen do konce března? Kdy se otevírají rezervace na zbylé měsíce?

Avatar uživatele mmm_1
mmm_1
před 7 lety

Přidám jen tip na dopravu - pokud nechcete autobusem a je vám pod 26 let, lze koupit na belgických železnicích jízdenku odkudkoliv kamkoliv za 6€, tedy i Charleroi - Bruges. Jinak musím říct, že se mi víc než Bruggy líbil Gent, kde kanály je vyloženě protkané centrum, na rozdíl od Brugg, kde protékají až v podstatě okrajem centra. A je to tam takové kompaktnější.

Avatar uživatele stanko.kuku
stanko.kuku
před 7 lety

To se da koupit normalne na webu SNCB

Avatar uživatele stanko.kuku
stanko.kuku
před 7 lety

To se da koupit normalne na webu SNCB?

Avatar uživatele vojtechnitra
vojtechnitra
před 7 lety

Ano, ale Charleroi letiště je docela daleko od nádraží. Takže musí jet místní bus (nebo investovat do taxi) pesky to je fakt daleko.A musí jet i vlak. Belgie je sice moderní a vlaky super, ale z Charleroi do Bruselu jel poslední vlak nějak v devět večer...

Avatar uživatele zdenek.keclik
zdenek.keclik
před 7 lety

Michale díky za info, pokud bys byl ochotný poslat o Gentu nebo Brugách na mailík. Budu vděčný, zrovna to plánuju.

Další akce