Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Prožijte nezapomenutelnou dovolenou u Bajkalu, jezera mnoha nej. Strávit týden či dva kempováním a trekováním podél pobřeží nejhlubšího jezera světa je jistě snem nejednoho cestovatele, jenž má slabost pro nedotčenou sibiřskou přírodu. Svou výpravu započnete na mezinárodním letišti v Pardubicích, odkud nyní zakoupíte velmi výhodné zpáteční letenky do města Irkutsk, ležícího 70 km od břehů Bajkalu. Po cestě bude i nebude nutné strávit pár hodin a nocí prohlídkou Petrohradu a Moskvy.

Čtěte: Celá letenka vyžaduje trochu složitější přístup. Nelze ji nalézt klasickým hledáním, nýbrž zkombinovat na 6 samostatných letů. Co to pro vás znamená? V případě neúspěchu hledání mi napište předpokládaný termín do diskuze a já vám pošlu konkrétní letenku. V rámci stopů v Moskvě je požadována změna letiště mezi Domodědovo a Vnukovo (čas je).

  • Pardubice - Irkutsk za 8.295 Kč rezervuj >>
  • Odlety pouze v sobotu
  • Tarif bez bližších omezení / do vyprodání
  • Před nákupem letenky si 2x překontrolujte jednotlivé lety a časy!
Letenky lze nalézt i za cenu 7,8tis., ale v průběhu září - října, což vzhledem k počasí nemá příliš význam.

Tip: dle dostupných informací jsou lety Petrohrad - Moskva - Irkutsk operovány v třídě Premium Economy. Kdo by moc chtěl, lze zakomponovat i město Bratsk, kam doplujete lodí za 600 Kč z Irkutsku po 12 hodinách.

Vízum do Ruské federace za 990 Kč

Před svou cestou nezapomeňte na vízovou povinnost do Ruska. Mimo poplatku za vízum je potřeba sehnat i zvací dopis. Jak na to se dozvíte např. zde.

K této letence se vám bude také hodit

Na základě délky vašeho pobytu a ranních odletů můžete uvítat ubytování v ruských městech, stejně tak jako odpočinek v Irkutsku. Podél pobřeží jistě využijete vlastní přístřešek v podobě stanu a jedinečného panoramata u Bajkalu. Užitečné čtení naleznete např. na hedvábné stezce a jejím putování po Bajkalském moři.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele alexandra.seidlova
alexandra.seidlova

Ahoj Dejve, snazim se najit termin s odletem 11.7. Do Irkutsku a navratem do 30 dnů z Moskvy a nejak se mi nedari. Nemohl bys mi prosim prosim pomoct? :) dekuju mnohokrat, snad neotravuju...

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Alex, na tento termín jsou letenky jen za skoro dvojnásobné ceny, něco by šlo sestavit na srpen, ale musely by být stopovery v Moskvě a Petrohradě, tak jak to je v příspěvku.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele misa.cakrtova
misa.cakrtova

Ahoj, naklikala jsem si tohle https://dl.dropboxusercontent.com/u/256814/bajkal.jpg, ale "Vámi zvolený let nebyl dopravcem potvrzen. Vyberte prosím jinou nabídku.". :( Jak se udržet na téhle ceně v co nejpodobnější termín?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Dominik
Dominik

Já si to tam zkouším navolit sám, ale nikdy mi to nic nenajde :-(

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dominiku, zkus např. 7/8. - 23/25.7. (Praha - Pce)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Dominik
Dominik

Našel jsem že to jede cca 4 dny, nešlo by to prosím tedy posunout a letět z Moskvy 18. a z Petrohradu 19?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele zdinak
zdinak

Myslite ze taketo letenky budu aj buduci rok v marci? Kvoli pocasiu je to pre vacsinu asi neatraktivny termin, ale su aj magori, ktorym sa tam bude pacit http://www.baikal-marathon.org/ :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele b3t0n
b3t0n

Dave, náhodou nějaký termín na květen/červen (8-11 dní)? Ať hledám jak hledám, tak nic nemůžu najít :( Díky moc za pomoc!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele qquest
qquest

Pozor: Tato stránka obsahuje popis programového vyhledávní letenek. V případě, že jste sem byli přesměrování z vyhledávacího formuláře, kontaktujte prosím jeho provozovatele s tím, že jeho napojení je chybné.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Díky Jirko, vložilo se mi do url pár mezer, tak proto to nešlo. Opraveno.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele pliva.j
pliva.j

Nešlo by v červenci či sprnu najít něco k Bajkalu a pak transibiřskou magistrálou do Moskvy? Je mi jedno jestli poletím do Mosky a pak vlakem, nebo se budu vracem vlakem do Moskvy. Termín jakkoli během letnách prázdnin. Díky

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Honzo, problém to určitě není. Letenky budou zhruba za 6tis., jak dlouho bude trvat celá cesta?

před 7 lety
Avatar uživatele Dominik
Dominik

Dave jestli prosím tě najdeš nějaké termíny jako psal honza, pošli mi to taky prosím chtěl bych to taky podniknout a je mi to taky jedno jak tam a jak zpět :-) díky mooc

před 7 lety
Avatar uživatele Dominik
Dominik

preferoval bych červenec a na cca 10 dnů pokud by to bylo možné

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Mám tu např. Praha-Irkutsk Mosvka-Pardubice za 7.663 Kč s pohodlným přestupem, takže to dost uspoří čas http://bit.ly/1MMu2i7 (1 den na Petrohrad).

před 7 lety
Avatar uživatele Dominik
Dominik

To je super Dejve...prosím tě jak dlouho jede BAM z Bajkalu do Moskvy? Kvůli času na místě...a ten letecký interval je vždy 10 dní nebo to může být třeba 12, kdyby jel BAM dlouho? Díky!

před 7 lety
Avatar uživatele Dominik
Dominik

Našel jsem že to jede cca 4 dny nešlo by to posunout o den ten odlet z moskvy a petrohradu, zkouším si to upravit sám, ale nejde mi to :-(

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Tam jsi vždycky chtěl!
Ragusa
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
Gambie
ušetříš až 36%
To bude jízda!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Moskva
Rusko

Země neomezených možností

Rusko je i po rozpadu SSSR zdaleka největší zemí světa, vždyť se svými 17.000.000 kilometry čtverečními takřka dvakrát strčí do kapsy druhou Kanadu. Země se táhne přes deset časových pásem od východní Evropy, až po nejvýchodnější výspy Asie. Od subtropů, až po arktický pás. To asi nejlépe vystihuje, jak obrovská je.

Do Ruska zatím neplynou davy turistů, ať už kvůli předsudkům, nebo vízové povinnosti. Každopádně je faktem, že tak trochu pejorativní úsloví z dob minulých, že „Rusko je zemí neomezených možností“, je vlastně pravdivé. Najdete tu naprosto vše, co od cestování očekáváte. Skvostná historická města, tisíce kilometrů člověkem nedotknuté přírody, cestování v čase, kdy si na spoustě míst připomenete, jak to u nás vypadalo před 30 lety, ale i pro mnohé netušené možnosti sportovního a kulturního vyžití.

Při cestách širou Rusí poznáte, že předsudky vůči obyčejným Rusům jsou opravdu ve valné většině případů jen předsudky. Zjistíte také, že kulturou je nám Rusko velmi podobné a zároveň velmi vzdálené. Jen obtížně se tahle obrovská země popisuje, musíte zkrátka na vlastní kůži zažít, zda budete Rusko milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím obvykle neexistuje.

Průvodce pro Rusko