Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Se zajímavou nabídkou především pro obyvatele Moravy a Slezska do poměrně netradiční a neprávem opomíjené evropské destinace a neprávem, francouzského Lyonu, přichází společnost easyJet. Na několik lednových a únorových termínů můžeme zakoupit zpáteční letenky od 938 Kč při cestě ve dvou a po užití tzv. Stockholmského patentu. Během ledna a února jen zřídkakdy cena vystoupí nad 1.300 Kč, což je stále třikrát méně, než například při odletu z Prahy a dvakrát méně, než je na lince z Krakova obvyklé.

  • Krakov – Lyon od 863 Kč rezervuj na easyjet.com
  • Cestovní období leden – únor 2017
  • Platí do vyprodání míst
V ceně letenky je jedno příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Jak na nejlevnější letenku?

  • Vyberte let ze Stockholmu do Lyonu na libovolné datum,
  • kliknete na tlačítko "+Přidat další lety" v pravé části obrazovky a vyberte svůj let z Krakova do Lyonu,
  • křížkem odstraníte původní lety ze Stockholmu,
  • vyjde vám cena 618 SEK, což je po přepočtu zhruba 1.725 Kč za dvě osoby, tedy 863 Kč na osobu,
  • úspora oproti přímé rezervaci tak činí 165 Kč u nejlevnějšího termínu. Pravda, není to moc, ale celá procedura zabere maximálně 5 minut :)

Ubytování

Lyon patří po stránce ubytování v běžných hotelech mezi dražší evropské destinace. Noc pro dva seženete zhruba od 1.500 až 1.600 Kč. Ideální tak bude vyzkoušet možnosti Airbnb, které vám jednak ušetří nemalé prostředky (noc lze pořídit již od cca 750 Kč) a jednak o něco více poznáte místní život.

Doprava po Lyonu

Z letiště do centra města máte jedinou možnost veřejné dopravy, kterou je tramvaj Rhônexpress. Jízdenky jsou velmi drahé, za zpáteční cestu zaplatíte 23,20 € (jednosměrná 13,20 €) a můžete je zakoupit online na webu dopravce.

Lyonská MHD se skládá hlavně z metra a autobusů, doplněných několika tramvajovými linkami a lanovou dráhou, která je velmi podobná té petřínské. Jednodenní jízdenka na celou síť MHD stojí 5,50 €, neplatí však pro cestu na letiště. Více informací o MHD v Lyonu naleznete na webu tcl.fr.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele x00xTheEv1l
x00xTheEv1l

Po Lyonu se skvele jezdi na kole ... az na jeden kopec je to placka. Pujceni kola je naprosto bezproblemova zalezitost - staci mit platebni kartu.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam jsi ještě nebyl!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Všude dobře, co doma!
Bavaro Punta Cana
ušetříš až 54%
To musíš vidět!
Sofie
ušetříš až 60%
Tam to bude krásný!
5562 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Francie
Francie

Země galského kohouta

Francie se nachází v západní Evropě. Sousedí se Španělskem, Itálií, Švýcarskem, Německem, Lucemburskem a Belgií. Pobřeží Francie omývá na severu průliv La Manche, na západě Atlantský oceán a na jihu Středozemní moře. 

Francie vám může nabídnout vše, po čem vaše srdce cestovatele může toužit. Je libo přírodní parky s divokou nedotčenou přírodou, nádherné dlouhé pláže, útesy či největší písečnou dunu v Evropě? To vše zde najdete. A nejen to. Pro náročnější zde existuje možnost výstupu na nejvyšší horu Evropy Mont Blanc, odkud získáte dechberoucí výhled do okolní krajiny. Milovníci historie si naopak přijdou na své při pohledu na okouzlující středověké hrady a prehistorické památky. A všichni pak zajisté ocení skvělou francouzskou kuchyni, která vám zaručí pravý gastronomický zážitek.

Průvodce pro Francie