Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V tuto chvíli stále můžete zakoupit letenky na trase Ženeva - USA - Benátky. Pokud mluvím o USA, tak mám na mysli drtivou většinu letišť - Boston, New York, Filadelfie, Washington DC, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas atd. atd. Navíc není potřeba letět do Benátek, ale za menší příplatek letět přes Paříž (CDG) či Řím (FCO) a odtud mnohem snadněji do Prahy.

Rezervace provádějte na stránkách Alitalie:

anglická mutace: http://booking.alitalia.com/Booking/GB_EN a promo kód WKND15UK

americká mutace: http://booking.alitalia.com/Booking/US_EN a promo kód WKND15US

německá mutace: http://booking.alitalia.com/Booking/DE_DE a promo kód WKND15DE

polská mutace: http://booking.alitalia.com/Booking/PL_PL a promokód WKND15PL

Jak do Ženevy? Nejsnadnější cesta vede přes Budapešť (BUD). Jízdenky z Prahy zakoupíte u Eurolines za 350 Kč nebo u Orangeways za cca 400 Kč. Odtud pak letecky s easyJetem do Ženevy – dle výběru termínů lze nakombinovat i let bez nutnosti s přespáním!

Jak z Benátek? Přímým letem z VCE do Prahy se společností AirOne nebo ze sousedícího letiště Treviso (TSF) s Wizzairem taktéž do Prahy.

Levné ubytování po celé Americe naleznete zde.

Vstupní elektronické vízum ESTA za 14$ na 2 roky - https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

Dopravu mezi Los Angeles a San Franciscem buďto řešte vrácením auta z autopůjčovny v jiném městě, nebo let LAX - SFO za 60$ !

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele trubicka.m
trubicka.m

Dobry den, chtela bych se zeptat jak se bookuje zpatecni let  kdyz chci letet do San Francisca a zpet z New Yorku a z jakeho evropskeho mesta mame odletet aby byla takova vyhodna cena?   Odlet 10teho rijna 2012 a zpet nekdy zacatkem listopadu.  Dekuji moc! 

před 10 lety
Avatar uživatele cestujlevne
cestujlevne

Dobrý den Moniko, tato akce již neplatí a proto Vám doporučuji v tuto chvíli tyto letenky: Budapešť - San Francisco / New York - Varšava za 13.008 Kč + bus z Prahy cca 600 Kč Případně to můžete vzít zpět rovnou do Prahy o 1.000 Kč dráže BUD - SFO/NYC - PRG za 14.040 Kč a v neposlední řadě letenky přímo z Prahy za 15.804 Kč - zbytečné! V případě, že zvolíte první možnost, bude rozdíl mezi touto ukončenou akcí a současnou nabídkou, kterou jsem Vám poskytl cca 2-3 tisíce na dopravě Praha - Praha

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele ladycatherine
ladycatherine

Jsou tyto ceny platné také pro lety na rok 2013?

před 10 lety
Avatar uživatele cestujlevne
cestujlevne

Ahoj Lado, tarif tam je, ale problém je ten, že nejde uplatnit slevový kód. Čili ta letenka vyjde na 467$ (9.313 Kč). To bych spíš doporučil odlet z Dublinu a návrat do Frankfurtu za něco přes 10k - ale jak se to vezme, prostě záleží co chceš při cestě ještě vidět. Obě ceny jsou super !

Přidat odpověď
před 10 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Černá pláž
ušetříš až 59%
Tam jsi ještě nebyl!
Manchester
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Zátoka Ha-Long
ušetříš až 13%
A už tam budem?
Santa Maria dei Servi
ušetříš až 74%
To budou fotky!
5449 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké