Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

K jarní návštěvě země ohně a ledu se nechte zviklat levnými letenkami všem dobře známého maďarského dopravce Wizz Air, který aktuálně nabízí zpáteční letenky z Budapešti do Reykjavíku za bezkonkurenční cenu 33.180 forintů, tj. cca 2.890 Kč.

  • Letenku Budapešť – Reykjavík za 33.180 HUF / 2.890 Kč rezervujte na www.wizzair.com
  • Termíny za 33.180 HUF:
  • tam: 27. dubna a 4, 11. května
  • zpět: 11, 15, 18. května
Cena letenky je podmíněna vlastnictvím nebo nákupem členství Wizz Discount Club. V opačném případě zaplatíte za letenku 38.980 HUF / 3.395 Kč. Členství pro dvě osoby stojí 9.990 HUF / 870 Kč, při nákupu dvou letenek se vám členství tak i tak vyplatí, nemluvě o tom, že díky členství máte levnější i případná zavazadla.

Nárok máte na bezplatnou přepravu malého palubního zavazadla 42x32x25 cm bez omezení hmotnosti. Příruční zavazadlo standardních rozměrů 56x45x25 je za poplatek 2.750 HUF / 240 Kč. Nezapomeňte, že dodatečný nákup zavazadel je zpoplatněn vyššími sazbami než při samotném nákupu letenky.

Cena za jednu letenku v případě nákupu členství a velkých příručních zavazadel pro dvě osoby činí 3.800 Kč. Vyhněte se taktéž kurzovému převodu, plaťte vždy ve výchozí měně.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Za týdenní pronájem v květnu zaplatíte přibližně 5.300 Kč. Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4x4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů. Pozor na to, že i v květnu je na Islandu celkem chladno.

Do Budapešti vás z Prahy zavezou nejlevněji žluté busy Student Agency, zpáteční jízdenka vyjde na 860 Kč, z Brna 700 Kč. Včasná jízdenka z Prahy do Budapešti a zpět z Českými drahami stojí 1.104 Kč.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
mikir

Byl jsem na Islandu pred lety v zari .. stihnul jsem ho projet za tyden cely ( po hlavni bez auta ,, s vyletem k Detiffossu i dalsi mista )..jde ale treba v kvetnu projet pres vnitrozemi ,,vim ze tam dve silnice jsou ale jsou pres brody nebude to tam jeste v kvetnu neprujezdne ?

před 6 lety
Avatar uživatele
mirjur

Je to dost pravděpodobné, bývá to neprůjezdné ještě v červnu.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
Sicílie
ušetříš až 59%
Hurá za zážitky!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
To bude jízda!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Hurá za zážitky!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island