New York

Letenky na palubě Dreamlineru do New Yorku - 10.380 Kč.

18 komentářů
2015-03-31T11:13:49+02:00

O akci

Cenově zvýhodněnou variantu k cestám do Gothamu, chcete-li Velkého jablka, nabízí polský národní dopravce LOT. V open-jaw variantě začínající na jihu Polska a končící v Praze či Budapešti zakoupíte levné letenky do New Yorku již za 10.380 Kč, přičemž dopravit se do Katovic nebo Krakova je díky novým kombinovaným spojům hračka. V New Yorku si za parných dnů sbalte svačinu a jděte se posadit na trávník k veverkám do Central Parku a kochejte se výhledem na park obléhající mrakodrapy, ten zážitek za to opravdu stojí.

Zatímco Praha je k dispozici pouze na květen a červen, Budapešť můžete využít k celoročním cestám do USA.

Alternativou jsou pak klasické zpáteční letenky z Prahy na přímém letu nebo s VIP salónkem v Berlíně zdarma.
  • Maximální délka pobytu 90 dní
  • Prodej do vyprodání volných míst nebo 7.4.
Při výběru termínů věnujte také pozornost délce přestupu. Přestoupit ve Varšavě můžete během 2 hodin, ale také 15 hodin. Delší stop rozhodně nebrání tomu se zajít podívat do centra města. Hotely ve Varšavě patří navíc k nejlevnějším v Evropě.

V ceně letenky je zahrnuto odbavené zavazadlo do maximální hmotnosti 23 kg a jako bonus se navíc při této cestě proletíte nejmodernějším letadlem Boeingem 787 Dreamliner.

Pár základních rad k New Yorku

Z letiště JFK se pohodlně dopravíte do centra za využití automatizovaného vlaku AirTrain a přestupu na metro ve stanici Jamaica station. Cena za Airtrain činí 5$, na metro můžete rovnou zakoupit týdenní lítačku za 31$.

Pokud tápete po rozumné lokalitě na přespání, osobně doporučuji Long Island City a hotely Sleep Inn či Best Western Plaza. Pokud však nenacházíte ceny pod 2 tisíce za noc, poohlídněte se jinde, nejen v Queensu.

Z New Yorku do Filadelfie, Washingtonu DC, Bostonu nebo snad k Niagarám za 1 dolar? To není vtip, ale promo jízdenky společnosti Megabus.

Nákupy v New Yorku se detailně věnujeme v našem fóru, kde naleznete nejen tipy na obchodní centra, ale i příklady cen našich úlovků. A poslední tip na diskuzi - co vidět v 5 dnech v NY.

Závěrem jak se dopravit do Katovic nebo Krakova

Díky zvýšené konkurenci na této trase můžete rezervovat jízdenky s TigerExpress v případě zachování časového předstihu od pár stokorun. Aktuálně na trase Praha - Katovice zakoupíte jízdenky za 349 Kč, nutné je však zvolit příjezd do centra města, nikoliv na letiště (650 Kč). Do Katovic dojedete v 11 hodin k hlavnímu nádraží, odkud odjíždí za 20 zlotých / 135 Kč autobus PKM na letiště v 11:30 nebo v 13:00 - rezervace. Ceny 20 zlotých dosáhnete v případě karty Fly Silesia, kterou si zdarma můžete nechat zaslat poštou.

Případně opačný fígl spočívá v cestě do Ostravy (Svinov) za 99 Kč s Leo Express a odtud jízdenky s Tigerem na letiště za 350 Kč.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-03-31T11:13:49+02:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce