Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Výhodných nabídek směrem za velikou louži není nikdy dost, mnohdy jsou však tlačeny cenově na úkor pohodlí. Na poslední dubnový víkend proto přidávám tip na zpáteční letenky z Prahy do New Yorku na přímém letu za 12.790 Kč. O této letence jsme váš již informovali, aktuálně byl však tarif obnoven a k dispozici jsou nové termíny na období květen a červen s možností návratu v červenci i srpnu.

Doba letu z Prahy do New Yorku činí zhruba 8,5 hodin a délka letu je přes 6.500 km. Na cestu si můžete sbalit do zavazadla o maximální hmotnosti 23 kg.

  • Praha - New York za 12.790 Kč (přímý let) rezervuj letenku >>
  • Praha - New York za 11.969 Kč (1 přestup v Berlíně) rezervuj letenku >>
  • Odlety do 30.06.2015 s maximální délkou pobytu 3 měsíce
Před odletem nezapomeňte na vstupní povolení ESTA - vyřízení online za 14$ zde. Přílety jsou plánovány na letiště New York JFK odkud se nejen na Manhattan snadno dopravíte metrem. Nejprve z terminálu využijete AirTrain na stanici metra Jamaica Station, kde přesednete na metro do New Yorku.

Ubytování v New Yorku chytře i levně

Pokud tápete po rozumné lokalitě na přespání, doporučujeme Long Island City v Queensu a hotely Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Pokud však nenacházíte ceny pod 2 tisíce za noc, což se o letních prázdninách zdá utopií, poohlídněte se jinde, nejen v Queensu, ale snažte se za každou cenu vyhnout Chinatownu.

Jak už jsme zmínili, letní sezóna může být při výběru vhodného hotelu limitujícím faktorem, co se vyšších cen týče, proto zvažte velmi oblíbenou variantu ubytování přes Airbnb, můžete tak využít nabídky volného pokoje u někoho doma nebo si pronajmout celý byt, loft či dům. Na první rezervaci budete mít slevu 640 Kč. Při dotazování na adresu pobytu v New Yorku při imigrační kontrole je Airbnb všeobecně známou a akceptovanou variantou ubytování v USA, proto se nemusíte ničeho obávat.

  • Zkuste tedy štěstí na Airbnb

Kam na výlet z New Yorku? Do Washingtonu DC

Jakmile vám v letních dnech přestane vyhovovat betonová lázeň, vydejte se z New Yorku na jih do hlavního města USA. Přímé autobusové spoje mezi New Yorku a Washingtonem DC jezdí několikrát denně a ceny startují na směšném 1 dolaru. Jízdenky naleznete na stránce dopravce megabus.com.

Nákupy v New Yorku

Nákupům v New Yorku se detailně věnujeme v našem fóru, kde naleznete nejen tipy na obchodní centra, ale i příklady cen našich úlovků. A poslední tip na diskuzi – co vidět v 5 dnech v NY.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vera.zednikova
vera.zednikova

Ahoj, chci se zeptat, jestli se jeste daji najit letenky od 10.6. do 16. za uvedenou cenu? Skocilo to ted hodne nahoru. Děkuji, Věrka

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jiri.polasek85
jiri.polasek85

Dobrý den, proč nedoporučujete jako lokalitu pro ubytování China Town??

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Je to ultra lowcost ubytování - pokoje bez oken, jen postel atd. Pokud by to někomu nevadilo, je to ok - lokalita super, ale přijde mi škoda si ničit zážitek těmito typy ubytování.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele zemjana
zemjana

Je tato nabídka ještě aktuální? Nechce mi to najít odlety v květnu. Děkuji

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Dobrý den Jano, přímá linka je provozována až od 23. května, letenky tedy najdete hned s odletem například v týž den - příklad rezervace

před 7 lety
Avatar uživatele zemjana
zemjana

Aha, to je škoda. Nemáte nějaký tip s dřívějším odletem 17.,18.5.? Klidně s přestupem. Děkuji.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele martacizkova
martacizkova

Je možné nastoupit až zpáteční let z NYC do PRG? Nebo když nenastoupím první let PRG - NYC druhá zpáteční letenka propada? Děkuji.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ne. Ano. ;) https://www.cestujlevne.com/kodex

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jindradolak
jindradolak

Ahoj, chceme s přítelkyní letět na přelomu září a října do NY na cca 10 dní. Můžete mi poradit jestli se vyplatí čekat na nějakou akci. Rád bych letenky do 10tkč.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele k.hlavacova
k.hlavacova

Ahoj, chystám se do New Yorku na přelomu července a srpna na 2 týdny. Má smysl jeste čekat na takovouto akci nebo je lepší letenky co nejrychleji koupit? Díky, Katka

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Katko, uprostřed letních prázdnin jsou ceny za letenky velmi vysoké. Zvážil bych možnost odletu ke konci června nebo v druhé polovině srpna, kdy jsou ceny v rozumné cenové hladině, tj. cca 13 tisíc

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele slavka.31
slavka.31

Zdravím, máte nějaký tip na srpen do Chicaga? Děkuji :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele cub
cub

Myslíte, že se podobná akce objevá i na září? Chystám se na pár dní do NY a přemýšlím, zda koupit lístky co nejdříve nebo čekat.

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Na září jsou letenky za podobnou cenu normálně k mání, sice ne vždy přímé lety, ale na výběr je hodně termínů.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele MasterYi
MasterYi

Myslíte, že bude ještě nějaká akce na odlet srpen/září s pobytem více než 3 měsíce? Lze případně takovou letenku přebookovat na další pobyt?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Martine, předpokládám, že nebude. Letenku bys přebookovat mohl, ale zaplatíš víc, než kdybys rovnou koupil tu, kterou potřebuješ.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Playa de Benijo
ušetříš až 42%
Tam chceš!
Agios Georgios
ušetříš až 57%
To bude jízda!
Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Hurá za zážitky!
Ibiza
ušetříš až 87%
To bude jízda!
5465 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké