Grand Anse

Letenky na Seychely z Paříže v Dreamlineru - 10.880 Kč.

18 komentářů
2015-03-30T16:30:24+02:00

O akci

Přesně dva týdny uběhly od doby, kdy jsem se vrátil ze Seychelských ostrovů a sepsal průvodce po Mahé, La Digue a Praslinu z mého pohledu, tedy pro individuální cestovatele. Dnes vám nabídnu další možnost, jak se levně dopravit na toto nezaměnitelné místo na planetě, které vás doslova uchvátí a představí ty nejhezčí pláže na zemi. Jedná se o zpáteční letenky z Paříže, kam není problém se dopravit, s keňskou národní aerolinkou. Kenya Airways patří rozhodně mezi kvalitnější dopravce, jenž svým zákazníkům umožní se proletět v zbrusu novém letounu Boeing 787, tzv. Dreamlineru.

Letenky jsou na trase Paříž - Seychely s přestupem v Nairobi, přičemž na zpáteční cestě je let doplněn o jízdu TGV z pařížského letiště Charles de Gaulla do Bruselu. Tu absolvovat můžete, ale nemusíte. Zavazadla si budete vyzvedávat tak jako tak a je jen na vás, zda budete pokračovat do Bruselu a odtud poletíte s Ryanairem nebo si rovnou zakoupíte zpáteční letenky z Prahy do Paříže.

  • letenky Paříž - Mahé - Paříž a vlak Paříž - Brusel za 10.880 Kč kalendář termínů >>
  • Cestovní období: viz. dostupné termíny v kalendáři
  • Prodej do aktualizace tarifu
Letenky jsou v tarifní třídě T, která připisuje 100% mil (asi 10.600 mil) do věrnostního programu OK Plus.

Důležité: Při cestě tam jsou všechny lety s 15 hodinovým přestupem v Nairobi přes noc (20:00 - 11:30). V Nairobi byl v lednu otevřen nový terminál 1A (video) přímo pro Kenya Airways v rámci zahájení provozu B787, který dohnal evropské standardy. V letištní hale proto nebude problém si najít prostor ke spánku, případně lze využít VIP salónek Simba lounge - cenu jsem bohužel vzhledem k novince nedohledal. V případě, že byste chtěli vyrazit do Nairobi, což přes noční hodiny nedoporučuji, transitní vízum stojí 20$.

Vydejte se na La Digue a Praslin

Z ostrova Mahé využijte katamaránů a přeplujte na ostrovy Praslin a La Digue, podrobně se těmto ostrovům, stejně tak jako dopravě i ubytování, věnuji ve zmiňovaném článku o Seychelách. Náklady na den počítejte okolo 1.500 Kč za osobu (jen hotel vyjde na 2 tisíce).

Jak do Paříže

Do Paříže každý den létá nízkonákladová aerolinie easyJet, která vás na této lince přepraví do 2 tisíc korun. V případě, že plánujete cestu i s odbavenými zavazadly, popřemýšlejte také o cestě s národním dopravcem ČSA, letenky začínají od 4 tisíc.

V případě cesty až do Bruselu využijte jednosměrných letenek společnosti Ryanair, která je aktuálně prodává od 699 Kč z letiště Charleroi.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-03-30T16:30:24+02:00

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele pj86
pj86
před 9 lety

Možná blbá otázka, ale co bezpečnost v Nairobi?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Letiště OK, ale v noci do centra nedoporučuji jezdit.

Avatar uživatele heinrichm
heinrichm
před 9 lety

Problém afrických letišť je, že vaše zavazadla nepoletí s vámi. A trvá to týden, než je přepošlou znovu a správně.

Avatar uživatele glossa33
glossa33
před 9 lety

:-D Tak to už se těším. Když ale jeden čte o útocích v Keni, pak se to jeví jako podružný problém.

Avatar uživatele glossa33
glossa33
před 9 lety

Moc děkuju, Dave, za tenhle tip. Poletíme díky Tobě na Seychely na 36 dní. Ubytko na 4 místech na ostrově za 14,5 tisíce na osobu celkem (Jsme nakonec jen dva. Ve čtyřech by to vyšlo ještě lépe.). Díky tomu, že to bylo takhle brzy dopředu bylo možné sehnat ještě super ceny za pěkné ubytování. Mám ohromnou radost. Seychely jsou splněný sen! Díky za Tvůj čas, který do toho investuješ. Snad se podaří trochu toho nadšení přenést i na druhou stranu. Ještě jednou velké díky! :-)

Avatar uživatele jennifer_crex
jennifer_crex
před 9 lety

Petro, můžeš dát tip na ubytko? na 10-12 tis. za osobu jsem se pohybovala na 14 nocí:/

Avatar uživatele glossa33
glossa33
před 9 lety

Maruško, doporučuji www.airbnb.cz Na airbnb obecně platí, že čím delší pobyt, tím levnější. Máte-li ubytování na 28 a více dní, cena vychází obvykle podobně jako 14denní pobyt. Chce to si trošičku pohrát s termíny a pohledat podle cen, lokace atd. Vybírám si vždy jeden delší pobyt na jednom místě s nízkou cenou (mám např. 28 dní za 19 tis. pro dva) a potom několik ubytování po pár dnech na různých místech. ;-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Petro, doporučuji především první odstavec s byrokracií https://www.cestujlevne.com/seychely-mahe-praslin-la-digue-a-vse-co-jste-si-prali-vedet/ Některé ubytovací místa na airbnb nejsou oficiálně povoleny a proto je pak problém doložit kde bude člověk bydlet. Ale o tom by vás zřejmě hostitel sám informoval ;)

Avatar uživatele glossa33
glossa33
před 9 lety

Díky, Dave. Četla jsem, ale díky za upozornění. Sami mě na to doposud upozorňovali, co si vytisknout a předložit, a že jim pravděpodobně budou volat. Taky předpokládám, že když je to ubytování s hodně recenzemi a všechny jsou pozitivní, bude to v pořádku. Doložit to musí každý cestující, takže by se to snad v těch recenzích objevilo, kdyby byl problém. Mám ale dotaz na objem peněz, které s sebou. Prý je třeba doložit částku na den. Na internetu se objevují docela vysoké sumy. Jakou máte zkušenost? Je opravdu nutné mít hovotost? Co kreditka?

Avatar uživatele glossa33
glossa33
před 9 lety

P.S. Jinak u airbnb je možnost si vytisknout uhrazenou fakturu, potvrzení rezervace, itinerář apod. v příslušném jazyce, takže nejede s pouhým vytištěným emailem v ruce..

Avatar uživatele Tom _4
Tom _4
před 9 lety

Dave zkoušel jsem 2 dospeli + 1 dite od 15.12. do 29.12 ale cena mi skace 48 966 CZK V cem je problem ? Diky

Avatar uživatele glossa33
glossa33
před 9 lety

Toho 15.12. byl jediný z termínů, který mi vycházel na cca 14 tis., ale měli jsme návrat 16.1. Vy máte návrat těsně před Silvestrem, to může hrát také roli. Dřívější prosincové odlety fungovaly ještě v noci za 11. tis., tak to zkuste. ;-)

Avatar uživatele jennifer_crex
jennifer_crex
před 9 lety

14/12 funguje za 11 s navratem 29 i 30. Vcera jsme to dost proklikavali pres ty vanoce:) Nakonec teda cena rozhodla = moc noci, moc penez, kdyby to tak slo na 10, tak bychom do toho sli.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Tome, může být problém v dostupnosti, ale tento termín je i tak bohužel dražší 13.647 Kč a prakticky všechny kolem Vánoc a na přelom roku.

Avatar uživatele jennifer_crex
jennifer_crex
před 9 lety

ja teda nevim, ale opravdu mi to od 14 do 29 haze za 10.880 osoba - dokonce i pri vyberu 4 lidi.

Avatar uživatele lukas_5
lukas_5
před 9 lety

Ano, tento termín jede v pohodě :-)

Avatar uživatele barborka13
barborka13
před 9 lety

Zdravím je možné dať si stopover v Nairobi ?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Ahoj, dle podmínek za 75€ a tuším, že když jsme to zkoušeli, opravdu jsme byli na 13 tis.

Další akce