Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Možná předčasně, ale za to v pravou chvíli, je možné zakoupit zpáteční letenky na období oslav začátku nového roku do renesanční Florencie. Aerolinie Vueling nabízí již druhým rokem přímé lety mezi Prahou a Florencií pouze na týdenní období okolo Silvestra a Nového roku, jindy tedy tyto lety k návštěvě Toskánska využít nelze. Florencie skrývá až třetinu všech kulturních pokladů celé Itálie. Historické centrum města je od roku 1982 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO a mimo něj vás uchvátí nejznámější atrakce město, kterou je florentský most Ponte Vecchio - uprostřed mostu nad řekou Arno naleznete malé náměstíčko.

  • Praha - Florencie za 100€ / 2.729 Kč rezervujte na vueling.com
  • Nejlevnější termíny: 29.12. - 2.1., 31.12. - 2.1. (doporučuji), 31.12. - 4.1.
Přílet je naplánován na 11 hodinu dopoledne, naopak odlet na 20 hodinu večerní - tedy naprosto ideální časy letů. Z letiště jezdí do centra autobus značený jako Vola in Bus - odjíždí co půl hodiny a cestu urazí za 15 minut. Cena 6 € za jízdu.

K letenkám patří i ubytování v centru či na kraji města

Když už Nový rok, tak ve stylu. Aktuálně lze rezervovat výhodně i kvalitnější ubytování, např. 4* Hilton na kraji města je možné zakoupit v termínu 31.12. - 2.1. (2 noci) za 4.916 Kč včetně snídaně a hotelového autobusu do centra města, který jezdí každou 1 hodinu.
  • Hotely nejnižší kvality a hostely od 2.205 Kč - nabídka zde
  • Hotely 4* kvality se snídaní od 3.910 Kč - nabídka zde
Jak z nabídky vidíte, hostel v centru vychází cenově v tomto termínu stejně jako Hilton (pokud jej zvolíte, nezapomeňte na HHonors Silver status zdarma) na kraji města. Vzhledem k pravidelné hotelové dopravě bych volil spíše kvalitu nad lokalitou. Levnější 4* hotel Hotel Villa Gabriele D'Annunzio je zase dobře dostupný městskými autobusy. Celkově se tedy pohybujeme s náklady za jednu osobu okolo 5.000 Kč při ubytování v 4* hotelu, za low-cost variantu zaplatíte o tisícovku méně.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele n.mirka
n.mirka

Díky moc, rezervovala jsem si! :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele tedystonline
tedystonline

Nechapu proc tyto lety jsou jenom na Vanoce a Silvestra, nejak mi unika smysl tohoto, ale jinak akce je to skvela kluci :)

před 7 lety
Avatar uživatele tedystonline
tedystonline

tedy Novy rok, ne Vanoce

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Odpověď je jednoduchá - slabá poptávka :) A dle cen je i jasně vidět, pro koho je linka dělaná - pro Italy jedoucí na párty do Prahy ;)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Horké prameny
ušetříš až 42%
Jedem!
Pisa šikmá věž
ušetříš až 65%
Honem, dokud jsou místa!
Tenerife ubytování
ušetříš až 33%
To bude jízda!
Barcelona
ušetříš až 44%
A už tam budem?
5294 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie