Letenky do New Yorku během července a srpna - 11.932 Kč.

Jak akci využít?

Vydat se přes letní prázdniny do New Yorku s levnými letenkami bývá um. Vyšší poptávka nahrává i vyšším cenám, a proto letenky z Prahy či Německa zakoupíte v červenci standardně za 20 tisíc! Naprosto jiná situace však panuje na sousedících letištích ve Vídni a Košicích. Odtud do New Yorku poletíte již za 11.932 Kč. Cena více nahrává chybě, než oficiální nabídce - s rezervací proto příliš neváhejte.

Upozornění: lety z Vídně mohou zahrnovat přestup mezi letišti v Londýn Heathrow a Londýn Gatwick - vyhněte se takovým. Detail letu zobrazíte kliknutím na položku.

  • Vídeň - New York za 12.304 Kč rezervuj >> (1 přestup)
  • Košice - New York za 11.932 Kč rezervuj >> (2 přestupy)
  • Praha - New York za 11.939 Kč rezervuj >> (pouze od 15.srpna)
V ceně je vždy zahrnuto zavazadlo o maximální hmotnosti 23 kg. Před odletem si nezapomeňte zařídit povolení ke vstupu ESTA - online za 14 $.

Ubytování v New Yorku chytře i levně

Pokud tápete po rozumné lokalitě na přespání, doporučuji Long Island City v Queensu a hotely Sleep InnBest Western Plaza či Ramada Long Island City. Hotely jsou vhodné při ceně do dvou tisíc za noc bez daně. Pokud nejsou na váš termín dostupné, poohlídněte se jinde i mimo Queens. Snažte se však vyhnout hotelům v Chinatownu.

Další oblíbenou variantou je Airbnb, zde si můžete najít volný pokoj u někoho doma nebo si pronajmout celý byt, loft či dům. Na první rezervaci budete mít slevu 640 Kč. Při dotazování na adresu pobytu v New Yorku při imigrační kontrole je Airbnb všeobecně známou a akceptovanou variantou ubytování v USA, proto se nemusíte ničeho obávat.

  • Zkuste tedy štěstí na Airbnb

Kam na výlet z New Yorku za 1$?

Jakmile vám v letních dnech přestane vyhovovat betonová lázeň, vydejte se z New Yorku na jih do hlavního města USA. Přímé autobusové spoje mezi New Yorku a Washingtonem DC jezdí několikrát denně a ceny startují na směšném 1 dolaru. Jízdenky naleznete na stránce dopravce megabus.com.

Nákupy v New Yorku

Nákupům v New Yorku se detailně věnujeme v našem fóru, kde naleznete nejen tipy na obchodní centra, ale i příklady cen našich úlovků.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Misicka.22

Ahoj, je možné sehnat letenky do NY okolo 10tis.? Díky

Avatar uživatele katka.zwyrtkova

ahoj, koupila jsem letenky do NY, ale potřebovala bych pokračovat dále do Seattlu. Můžete mi poradit nejvýhodnější způsob? díky :)

Avatar uživatele pol.tulach

Ahoj, má cenu čekat na akci typu přílet Los Angeles a odlet z New Yorku? Někdy na podzim? Díky

Ahoj, aktuálně máš lety do 14 tis., což není špatná cena. Nevím ale, jaký je záměr - pokud je cílem jen poznat obě pobřeží, volil bych spíše dvě separátní cesty.

Avatar uživatele xklov02

Já to teď v červnu absolvoval opačně - přílet do NYC a odlet z LA. Bylo to za 12,5 tis. Když jsem to kupoval, tak to bylo levnější než opačná cesta (přílet do LA a odlet z NYC), proto jsem zvolil tuto cestu. Už si ale nepamatuju, kolik byl ten rozdíl. Nicméně cena 14 tis. (pokud je odlet z Prahy a přílet do Prahy) je dobrá.

Avatar uživatele marek.zelenka

Ahoj, dá se čekat, že bude nějaká akce na letenky do NYC na září/říjen řekněme kolem 10tis? S odletem z německa celkem počítám :)

Ahoj Marku, ano dá :)

Avatar uživatele Skorepova12

No nevim, pred tydnem jsem koupila na srpen z prahy za cca stejnou cenu...rozhodne ne za 20

Od 15.srpna jsou ceny standardní - podívej se na červenec nebo první polovinu srpna.

Avatar uživatele biggycz

Proc se vyhybat prestupum v Londyne?

Avatar uživatele roberto

Proc slozite přestupovat mezi letišti Heathrow a Gatwick, kdyz nemusis?

Avatar uživatele yetik

Letiště pro přílet a odlet není stejné

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

S Regiojetem do Evropy za polovic
-50 %

To musíš vidět!

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

To budou fotky!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Honem, dokud jsou místa!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Spojené státy americké  

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké