Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Big Apple – tak se odnepaměti přezdívá městu, které nikdy nespí. New York ve všech podobách je prostě fenomén, stejně tak je fenoménem opět funkční multi-city tarif britských aerolinek Virgin Atlantic z Varšavy nebo Prahy do New Yorku s návratem do Manchesteru či Edinburghu.

Rezervuj letenku:

Nezapomeňte na ESTA povolení a případně storno s cestovním pojištěním >>

Praha - Varšava za 7 Kč

Do Varšavy se svezete dopravcem Polskibus, který nabízí jednosměrné jízdenky z Prahy do Varšavy za 60 zł / 400 Kč, avšak s předstihem, kdy dopravce postupně uvolňuje jízdenky na další období, lze pořídit jízdenku i za pouhý 1 zlotý / 7 Kč. Polskibus jezdí také na trase Bratislava-Varšava.

- Další alternativou může být litevský dopravce Simple Express, se kterým se můžete do Varšavy svézt za 3 € / 83 Kč.

- Do Varšavy se můžete také pohodlně dopravit vlakem ČD, přímý spoj Praha-Varšava s lehátkem pořídíte za 952 Kč.

Z Manchesteru, Edinburghu do Prahy se dopravíte s EasyJet, jednosměrnou letenku pořídíte i do tisícikoruny. Z Edinburghu do Prahy létá taktéž Jet2. Trasu Edinburgh - Bratislava nalétává Ryanair.

Ubytování v New Yorku

Hotely na samotném ostrově Manhattan jsou poměrně drahé a pokud chcete spát v levném Chinatownu ve špinavém pokoji bez oken, radíme abyste se těmto "dírám" vyhnuli obloukem. Nejlepším kompromisem je ubytování ve čtvrti Long Island City v Queensu, kde najdete kvalitní a osvědčené hotely, např. Best Western PlazaSleep Inn či Ramada. Jmenované hotely jsou situovány v bezprostřední blízkosti stanic metra, ze kterých dojedete na Manhattan za pár minut, k Central Parku za 5 min. nebo na Time Square za 15 minut.

[start][odlet]Praha[/odlet][zeme]USA[/zeme][mezikrok][prg][usa][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Andrea_Pernik

Ahojte. Chcem sa opýtať ako je do s prinesením liekov do USA. Viem, že so sebou treba mať predpis, ale nie som si úplne istá čo tým myslia, resp. čo im bude stačiť. Chcú ten malý papierik od doktora s ktorým chodíte do lekárne, alebo si mám vytiahnuť zo zdrav. karty tie stránky kde je diagnóza, čo mi predpísali atď, alebo ani jedno z toho? A je nutné to prekladať do angličtiny keďže lieky majú svoje ustálené názvy? A posledná vec - čo s liekmi ktoré nie sú na predpis (napr. Ibalgin)? Nechať ich doma? Ďakujem za odpoveď :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele HnanTo
HnanTo

Zdravím, myslíte, že by se vyplatilo si tuto akce objednat na březen, nebo máme radši ještě vyčkávat? :)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tomáši, zvaž situaci - máš to daleko do WAW? Co přípoj z Manchestru, chceš se sem podívat? Hraje spoustu faktorů do takového rozhodování, které my za tebe rozhodně neučiníme ;)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele m
m

Mam vzdelavaciu otazku: Preco niektore z tych terminov od Pelikana idu vyhladat na tom gol.idc.cz a niektore nie? Je to len timeoutom toho systemu? Dik.

před 8 lety
Avatar uživatele
Lukáš Horák

Marku, některé termíny na Pelikánovi nejsou aktuální, k ověření ceny dochází po výběru termínu. Galileo (cestujlevne.gol.idc.cz) až na výjimky zobrazuje výsledky, které se dají za danou cenu koupit.

před 8 lety
Avatar uživatele m
m

Lukasi :) Samozrejme sa bavime len o terminoch, ktore su aktualne podla Pelikana. Taky blby nie som :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Bosa
ušetříš až 67%
To budou fotky!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Všude dobře, co doma!
Borobudur
ušetříš až 59%
A už tam budem?
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké