Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Jsme opět tady s dobře známým tarifem do New Yorku. Tentokrát jsme nabídku přizpůsobili pro obyvatele severní Moravy, kteří mají na dosah letiště v polských Katovicích. Velkou výhodou je, že nemusíte nikde cestu ukončovat ani nocovat při přestupech - nemáte dodatečné výdaje. Při přestupech "mezi letenkami" budete mít dostatečnou časovou rezervu.

Za kompletní kombinaci letenek na cestu do USA zaplatíte částku, která nepřesahuje deset tisíc korun! Na téměř celé trase máte nárok na odbavené zavazadlo do 23 kg, pouze u Ryanairu nesmí hmotnost překročit 20 kg.

Jako příklad jsme zvolili termín 4. – 10. 12. 2013

Pro celý itinerář je potřeba učinit 3 nákupy letenek:

  1. 1.  jednosměrnou letenku kupte u polského LOTu na trasu Katovice – Varšava,
  2. 2. multi-city letenku na trasu Varšava – New York – Manchester koupíte přes náš rezervační systém,
  3. 3. jednosměrnou letenku koupíte u Ryanairu na trasu Manchester – Katovice, k rezervaci přidejte 20 kg zavazadlo k odbavení.
Za stejnou cenu lze nakoupit letenky i na jiné termíny a delší pobyty, např. 6. – 12. 11., 12. – 19. 11. Termínů k nalezení je spousta, záleží také na dostupnosti a cenách. Budete-li chtít najít nějaký konkrétní termín, napište nám do komentáře.

Vstup do USA

Pro vstup na území USA je nutné vlastnit víza. Mnohem pohodlnější způsob je obstarat si vstupní povolení ESTA, lze žádat pouze, jste-li vlastníky tzv. biometrického cestovního pasuOnline žádost o povolení ke vstupu ESTA, které je platné 2 roky. Bude po Vás vyžadován poplatek 14 USD.

Ubytování v Queensu

Osobně mohu doporučit hotel Best Western Plaza nebo Howard Johnson Inn, který naleznete hned vedle předchozího hotelu v Queensu. Hotely jsou 1 minutu chůze od metra F, kterým jste za 5 minut u Central Parku, za 10 minut u Rockefellerova centra nebo do 15 minut u nákupního domu Macy´s. Navíc není nutné přesedat. Na letiště JFK jedete taktéž stejnou linkou metra s 1 přestupem a cesta z letiště do hotelu trvá cca 30 minut.

Akční nabídky hotelů v New Yorku naleznete v tomto odkazu.

Doprava na letiště v Katovicích

K přesunu z Ostravy na letiště v Katovicích byste mohli využít dopravce Tigerexpress.eu, který 4x denně spojuje svými komfortními minibusy Severní Moravu s polskými letišti.

Parkování na letišti v Katowicích

Pokud plánujete dopravu na letiště automobilem, pak vězte, že levnější parkování na letištích v celé Evropě nenaleznete. Letiště v Katovicích nabízí 90% slevu na parkování před letištním terminálem automobilům s českou poznávací značkou. Podmínkou k získání slevy je předložení slevové karty Fly Silesia, kterou obdržíte v informačním stánku letiště. Za týden parkování nezaplatíte více než 15 złotých.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele magda.vasinkova
magda.vasinkova

Funguje to i pro odlety mezi vanocnimi svatky?

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

V tomto termínu doporučuji klasickou zpátečku z Varšavy - http://bit.ly/15EVLA2 ;)

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele PavlaLim
PavlaLim

Zdravím bylo by možné mi najit letenku doNew Yorku s odletem 11 listopadu navrat 8 prosince do Londýna za rozumné peníze s odletem bud z ČR nebo z okolních letišť ?děkuji za info Pavla

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zdravím Pavlo, na této stránce https://www.cestujlevne.com/go-letuska naleznete letenky na trase Praha - New York - Londýn za 10.855 Kč, přesně na Vaše data. Zvolte "Jiný návrat" a vyplňte: Praha - New York 11.11.2013 New York - MANCHESTER! 8.12.2013 Letenky jsou s přestupem v Londýně, kde cestu ukončíte. Kufry Vám neuletí, ty si také vyzvednete v Londýně. V NY poprosíte při odbavení o zaslání kufrů pouze do Londýna, pokud nevyjdou vstříc, což se může stát, tak oznámíte v Londýně, že dále nepokračujete např. z důvodů nevolnosti. Zavazadla v tomto případě obdržíte o pár minut později.

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele pavel.stanke
pavel.stanke

Dobrý den, prosím o nabídku letenek do new yorku někdy v průběhu listopadu. chtěl bych tam strávit cca 14 dní. je možné něco nabídnout? umíte i něco z pražského letiště na cenu kolem 11 tisíc například? děkuji Pavel Stanke

před 9 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Pavle, umíme ledacos ;) Praha - New York - Manchester za 9.986 Kč http://bit.ly/15ytF9L (13-27/28.11.) Ukončit cestu bude vhodné již v Londýně, viz. příspěvek nad Vámi. Tip jak se dopravit z Londýna do Prahy a přejet mezi letišti se dozvíte např. v tomto starším článku - https://www.cestujlevne.com/do-kalifornie-z-prahy-san-francisco-la-11-878-kc/

Přidat odpověď
před 9 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Dominikánská republika
ušetříš až 35%
Hurá za zážitky!
Doprava v Berlíně
ušetříš až 90%
Tam chceš!
Duny Maspalomas
ušetříš až 27%
Tam to bude krásný!
Lapad
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
5459 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké