Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Studenti plánující prázdninový pobyt v USA, známý jako Work and Travel program, by měli zbystřit a začít plánovat nezbytné položky k této cestě. Právě teď je totiž optimální chvíle k rezervaci letenek přes letní prázdniny do New Yorku. Letenky jsou samozřejmě vhodné pro všechny, kteří se chystají navštívit New York a upřednostňují pohodlné lety z Prahy, cesty lze navíc protáhnout i do července a srpna při zachování červnových odletů.

Letecké společnosti nevychází vstříc studentským nárokům co do ceny, a proto je nutné se přizpůsobit současné nabídce, která představuje odlety do konce června s návratem do 3 nebo 6 měsíců.

  • Praha - New York a zpět za 11.300 Kč rezervuj >>
  • Max 90 dní, odlet do 25.06. (prodej do 31.3.)
Obě varianty zahrnují 1 kus příručního a 1 kus odbaveného zavazadlo do maximální hmotnosti 23 kg.

Flexibilní změna data návratu, aneb studentský tarif

Studenti nemají slevy na letenky. Mohou mít však užitečné výhody, které představují flexibilní změnu termínu návratu. Mylně totiž dochází k situaci, že v leteckém průmyslu má student benefit v podobě nižších cen, naopak aerolinie jsou ochotny za zvýšení ceny nabídnout letenky ve flexi tarifu, ale jen pro cestu zpět. Pokud tedy nutně potřebujete měnit cestu návratu, připravte si pár tisícikorun navíc. Poptávat studentské letenky je vhodné přímo u letenkářů, kteří pracující s globálními rezervačními systémy. Letenky můžete poptat např. na letenky@studentagency.cz.
  • Jako příklad lze srovnat tento tarif, který je se studentskými výhodami dostupný za 17.245 Kč. Proto zvažte vaše požadavky důkladně.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele t.lipanova
t.lipanova

Ahoj! Věděl by jsi prosim o nějakém výhodnem letu do New Yorku z Nemecka v Dubnu zhruba na 6-7dni? Dekuju!!!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele kesiderka
kesiderka

může mi někdo poradit, jak je to se změnou zpátečního letu? když se v USA rozhodnu že chci zůstat o pár dní déle, lze letenku změnit?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele stavirom
stavirom

Super cena, odlet z CR je ok, ale hodil by se pozejsi odlet z USA - koncem zari. Da se ocekavat jeste podobna nabidka nebo radsi koupit to co je ted? Vzhledem ke stale slabsi korune radsi koupit ted, ze?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele v.berkovcova
v.berkovcova

Myslíte, že budou podobné akce - letenky do 13.000,- do NY i začátkem července? Popř. do 16.000,- někam na západ? Děkuju

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Odlet do 25.6., pak nic pod 13tis. 100% nebude.

před 7 lety
Avatar uživatele denalinp261
denalinp261

Čekat se určitě nevyplatí, jestli můžeš, tak nakupuj hned. Na druhou stranu když nakoupíš s velkým předstihem, tak je pak riziko, že nebudeš moct letět kvůli např.: zdravotním důvodům. Ale to je jiná věc. Takové akce jako je teď se opakuje max. 2x. Přečti si o nakupování letenek do USA článek: http://www.chcidousa.com/jak-hledat-levne-letenky-usa/

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele Filip.jurica
Filip.jurica

Zažádal jsem o Esta vízum a bez důvodu mi přišla odpověď až za 3 dny zamítnuto .Jak mám ted pokračovat ,abych mohl odletět ?

před 7 lety
Avatar uživatele petrpesekobaly
petrpesekobaly

Ahoj pokud byla zamitnuta tak musis zadat o klasicke vizum v Praze.Petr specialista na Usa

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele v.kolacia
v.kolacia

Estu ano, víza ne :) pro W&T ESTA nestačí pokud vím :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele danecek5
danecek5

Myslíte, že podobné akce či "chyby" budou i na léto a někdy na západ USA (Kalifornie)?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

https://www.cestujlevne.com/uvod/#2

před 7 lety
Avatar uživatele xmesr00
xmesr00

:D haha dobra odpoved :P

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele stavirom
stavirom

A odlétat později za tuto cenu není možné? Kolem 24.9.?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Aktuálně ne, ale předpokládám, že akce přijdou.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele vaclav.malek
vaclav.malek

Super, už abychom měli víza. Máte zkušenosti s tím, jak dlouho je nabídka platná / jak dlouho letenky vydrží?

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Kratší pobyt má omezení pro prodej do 31.3., u toho druhého restrikce není.

před 7 lety
Avatar uživatele vaclav.malek
vaclav.malek

Ok, díky za info, to bychom mohli stihnout. I tak ty ceny jsou docela příznivé co jsem se díval, podobné ceny byly s LOTem přes Varšavu (tuším kolem 13t Kč). Díky ;) P.S. Omlouvám se za duplicitu, první komentář možno smazat

před 7 lety
Avatar uživatele rybar_1
rybar_1

VM: kup si letenky hned jak to jde, na víza nečekej, ty dostaneš stoprocentně. Minulý rok jsem taky jel na W&T a letenky jsem si koupil dřív než jsem měl víza a vše v pohodě. Než budeš mít víza, tak budou stát letenky zase 20 :)

před 7 lety
Avatar uživatele no_1
no_1

Přesně tak. Víza jsem řešil až měsíc po koupi letenek. Máš je potvrzené za 10 minut včetně vyplnění dotazníku.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Víza nebo Estu?

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Jedem!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
A už tam budem?
Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
To musíš vidět!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 10 komentářů
5567 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké