Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Bílými plážemi vše jen začíná. Srí Lanka totiž umí nabídnout mnohem víc, než jen dovolenou ve stínu palem. Kombinujte třeba národní parky, čajové plantáže, nákupy na místních trzích či ajurvédskou medicínu s azurovým nebem a slunným počasím na Cejlonu. Více o tom, co musíte prožít se dočtete v tomto článku - Srí Lanka a nejlepších 9 aktivit.

A abych nezapomněl, zpáteční letenky pořídíte již za 9.128 Kč, včetně 23kg zavazadla + možnosti návštěvy hlavního města Srbska Bělehradu i největší mešity ve Spojených arabských emirátech šejka Zayeda v Abu Dhabi.

  • Cestovní období: 02.09.-10.12., 20.01.-28.03. a 18.04.-19.06.
  • Maximální pobyt 12 měsíců
  • Prodej do aktualizace
Délka přestupu plně vyhovuje požadavkům a není třeba se obávat nestihnutí přípoje. Pokud byste i přesto let nestihli, budete zdarma přesunuti na další nejbližší let + obdržíte v případě delšího čekání ubytování a poukazy na stravu.

Návštěva Bělehradu a Abu Dhabí

V případě, že zvolíte 13 hodinový stop v Bělehradu, máte jedinečnou příležitost prozkoumat i toto hlavní město Srbska. Přestup je přes noc, proto se bude hodit též ubytování, které začíná od pár stokorun. Z letiště Nikoli Tesly jezdí autobusová linka 73 a cena jízdenky činí 17 Kč, případně 24 hodinová za 35 Kč.

V Abu Dhabi je to jednoduché. Při  7 hodinovém přestupu na letišti vezměte taxi a nechte se dovézt k mešitě šejka Zayeda. Cena za taxi se pohybuje okolo 200 Kč, případně lístek na městskou autobusovou dopravu stojí za každou jízdu 2 dirhamy, tedy 12 Kč. Do SAE nově nejsou nutná víza při pobytu do 30 dní.

Přípoje na letiště autobusem

Nejsnadnější a nejlevnější cesta k přípoji na výše uvedená letiště vede skrz mezinárodní autobusové linky. Z Prahy do Budapešti jezdí nejlevněji Eurolines, a to již za 350 Kč. Z Frankfurt či Berlína pojedeme taktéž s Eurolines, případně Student Agency, DB aj.

[start][zeme]Srí Lanka[/zeme][mezikrok][lka][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Davor
Davor

Ahoj, nevíte prosím někdo o nějakých letech na Srí Lanku za slušné peníze v únoru cca. v rozmezí 14-16 dní?

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Davore, aktuálně se cena letenky z Prahy do Colomba pohybuje kolem 12,8 tis. Kč za osobu se společností Serbia v termínu 5.2. - 19.2. a -> http://bit.ly/1tngUZp Další varianta jsou letenky do Colombo s odletem a návratem do Budapešti za 12,6 tis. Kč za osobu -> http://bit.ly/106TR9g

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele werris
werris

Ahoj Dave, potřebovala bych prosím poradit. Přelom leden/únor chceme letět na Srí Lanku na celý měsíc (např. 5.1. – 5.2.2015, nebo jakýkoliv jiný den v lednu). Byli bychom dvě dospělé osoby, zavazadla do 20kg, odlet z Prahy nebo i z Budapešti (je nám celkem jedno odkud) Přemýšleli jsme i o stopoveru na Maledivách třeba na 3-4dny, jestli je to možné? Co myslíte, že se vyplatí víc a kdy se vyplatí letenky koupit? Teď nebo máme ještě počkat? Vím, že tady Mone jsi odpovídal, ať je koupí teď, ale mě by jenom ještě zajímalo, jak je to s tím stopem na Maledivách. Moc děkuji za odpověď ;)

před 8 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Verčo, aktuálně je možné zakoupit zpáteční letenky z Prahy do Colomba v termínu 26.1. - 23.2.+ další termíny za necelých 12,8 tis. Kč s Air Serbia za jednu osobu -> http://bit.ly/1wGQ4Lv S letenkami od Air Serbia není možné mít stopover na Maledivách. Letenky z Prahy do Colomba se společností Emirates jsou dostupné např. v termínu 7.1. - 4.2. za 15 tis. Kč na osobu -> http://bit.ly/1wGOIjN Bohužel stopover v Dubaji při této cestě také není možný. Jinak jako Dave doporučuji letenky v akci zakoupit ;-)

před 8 lety
Avatar uživatele werris
werris

Ahoj Vendy, děkuji ti za odpověď, asi není na co čekat. Jen ještě jeden malý dotaz. Je vůbec ten stopover na Maledivách možný s nějakou společností? Už je to delší dobu, co jsem četla, že to šlo, tak nevím, jak je to teď, případně kde hledat. Moc děkuju ;)

před 8 lety
Avatar uživatele marek85
marek85

Ahoj Verčo, také jsem hledal stopover na Maledivách, ale v současné době jsem nic pod 20 tisíc Kč nenalezl, proto jsem zvolil variantu s letenkami na Srí Lanku od Airserbia za 13 tisíc Kč (se stopoverem v Abu Dhabí na 12 hodin přes den) a k tomu zpáteční letenky Srí Lanka - Maledivy za akční cenu od SriLankan Airlines s cenou od 4 tisíc Kč ;) Takže teď už se jen těším na únor a 14 dní strávených na Srí Lance a 5 dní na Maledivách :) Marek

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele mondysek
mondysek

Ahoj Dave, je mi jasné, že můj dotaz asi bude trochu mimo, ale přesto. Je možné, že se cena, s tím, že chceme letět na Srí Lanku v únoru, březnu 2015 (z Prahy nejspíš), dostane ještě s někým níž? Čistě teoreticky... Prostě nevím, jestli mám koupit, nebo vyčkávat - zas lepší vrabec v hrsti.. no. Prostě asi prosím o názor někoho zasvěceného, jestli ta Srí Lanka může jít níž... Díky

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Mono, pokud se bavíme čistě o letech z Prahy, tak ne. Cena 12,5tis. je dlouhodobě nejnižší a pod se dostala jen výjimečně - nespoléhej na to a vezmi tuto cenu.

před 8 lety
Avatar uživatele mondysek
mondysek

Děkuju, jdu na to :)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele marek85
marek85

Ahoj, v některých kombinacích letů z Prahy je na přestup v Bělehradu pouze 45 minut, nebude problém to stihnout? Co dělat v případě pokud by se tento přestup nestihl? Je možné u airserbia předem vybrat konkrétní místa v letadlech? Díky moc za odpověď ;)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Marku, vše je v příspěvku - Délka přestupu plně vyhovuje požadavkům a není třeba se obávat nestihnutí přípoje. Pokud byste i přesto let nestihli, budete zdarma přesunuti na další nejbližší let + obdržíte v případě delšího čekání ubytování a poukazy na stravu. Napiš do poznámky k rezervaci o jaká místa máš zájem, letenkáři ti je přiřadí pokud to půjde.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele eva.sigmundova
eva.sigmundova

Ahoj :-) také mám podobný dotaz ohledně letiště, ale v LA, máme taky deset hodin a nejsme si moc jistí, co bychom případně ve městě stihli a jestli to má vůbec cenu letiště opouštět. Díky moc :-)

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Za 10 hodin v LA skoro vše ;) určitě walk of fame a radnici.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele lospapunos
lospapunos

Dobrý den, zkoušel jsem různé varianty letů pro 2 osoby, ale vždy když se dostanu do rezervace, u některých letů je sedadlo nelze zvolit. Co to prosím Vás znamená? Díky

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den Vašku, některé lety nepodporují rezervaci sedadla, zejména na evropských letech to nejde.

před 8 lety
Avatar uživatele lospapunos
lospapunos

Aha, děkuji.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele lenkaworld
lenkaworld

Ahoj. Mám podobný dotaz jako Tom a omlouvám se, že tematicky nezapadá k "letu na Srí Lanku". V prosinci při odletu z NY a přestupu v Chicagu tam máme asi 10 hodin čas na přestup. Můžeme opustit letiště v Chicagu a rychle se mrknout do města? Díky moc za odpověď!

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Lenko, ano není to problém ;) jen v Chicagu počítej s dostatečnou časovou rezervou - metro do centra jede hodinu.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele hartrom
hartrom

Ahoj! Můžu se zeptat, jak to přerušení letu v Abu Dahbí? To můžu jednoduše přerušit a opusit letiště, podívat se do města a opět se vrátit? Máte to někdo vyzkoušené? Těch 7 hodin na návštěvu /cestu tam i zpět/ mešity je dostačující?

před 8 lety
Avatar uživatele Dana11
Dana11

Ano, z letiste můžeš ven normálnĕ přes pasovou kontrolu. Letiste je malé, obcas se vsak na pasovce vytvoří fronta i na hodinu. Nicménĕ mešita je nedaleko letištĕ a čas na navštĕvu je dostačující.

před 8 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Tome, jen doplním Danu - nejedná se o přerušení letu, nýbrž klasický přestup během kterého můžeš dělat co se ti zachce. Tedy klidně opustit letiště a znovu se vrátit ;) Odzkoušeno a je to běžný standard.

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Všude dobře, co doma!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Tam jsi vždycky chtěl!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam jsi ještě nebyl!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
Hurá za zážitky!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Srí Lanka - rybáři
Srí Lanka

Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Průvodce pro Srí Lanka