Letenky na Srí Lanku v hlavní sezoně - 9.128 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Bílými plážemi vše jen začíná. Srí Lanka totiž umí nabídnout mnohem víc, než jen dovolenou ve stínu palem. Kombinujte třeba národní parky, čajové plantáže, nákupy na místních trzích či ajurvédskou medicínu s azurovým nebem a slunným počasím na Cejlonu. Více o tom, co musíte prožít se dočtete v tomto článku - Srí Lanka a nejlepších 9 aktivit.

A abych nezapomněl, zpáteční letenky pořídíte již za 9.128 Kč, včetně 23kg zavazadla + možnosti návštěvy hlavního města Srbska Bělehradu i největší mešity ve Spojených arabských emirátech šejka Zayeda v Abu Dhabi.

  • Cestovní období: 02.09.-10.12., 20.01.-28.03. a 18.04.-19.06.
  • Maximální pobyt 12 měsíců
  • Prodej do aktualizace
Délka přestupu plně vyhovuje požadavkům a není třeba se obávat nestihnutí přípoje. Pokud byste i přesto let nestihli, budete zdarma přesunuti na další nejbližší let + obdržíte v případě delšího čekání ubytování a poukazy na stravu.

Návštěva Bělehradu a Abu Dhabí

V případě, že zvolíte 13 hodinový stop v Bělehradu, máte jedinečnou příležitost prozkoumat i toto hlavní město Srbska. Přestup je přes noc, proto se bude hodit též ubytování, které začíná od pár stokorun. Z letiště Nikoli Tesly jezdí autobusová linka 73 a cena jízdenky činí 17 Kč, případně 24 hodinová za 35 Kč.

V Abu Dhabi je to jednoduché. Při  7 hodinovém přestupu na letišti vezměte taxi a nechte se dovézt k mešitě šejka Zayeda. Cena za taxi se pohybuje okolo 200 Kč, případně lístek na městskou autobusovou dopravu stojí za každou jízdu 2 dirhamy, tedy 12 Kč. Do SAE nově nejsou nutná víza při pobytu do 30 dní.

Přípoje na letiště autobusem

Nejsnadnější a nejlevnější cesta k přípoji na výše uvedená letiště vede skrz mezinárodní autobusové linky. Z Prahy do Budapešti jezdí nejlevněji Eurolines, a to již za 350 Kč. Z Frankfurt či Berlína pojedeme taktéž s Eurolines, případně Student Agency, DB aj.

[start][zeme]Srí Lanka[/zeme][mezikrok][lka][konec]

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

21 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Davor

Ahoj, nevíte prosím někdo o nějakých letech na Srí Lanku za slušné peníze v únoru cca. v rozmezí 14-16 dní?

Avatar uživatele Vendy

Ahoj Davore, aktuálně se cena letenky z Prahy do Colomba pohybuje kolem 12,8 tis. Kč za osobu se společností Serbia v termínu 5.2. - 19.2. a -> http://bit.ly/1tngUZp Další varianta jsou letenky do Colombo s odletem a návratem do Budapešti za 12,6 tis. Kč za osobu -> http://bit.ly/106TR9g

Avatar uživatele werris

Ahoj Dave, potřebovala bych prosím poradit. Přelom leden/únor chceme letět na Srí Lanku na celý měsíc (např. 5.1. – 5.2.2015, nebo jakýkoliv jiný den v lednu). Byli bychom dvě dospělé osoby, zavazadla do 20kg, odlet z Prahy nebo i z Budapešti (je nám celkem jedno odkud) Přemýšleli jsme i o stopoveru na Maledivách třeba na 3-4dny, jestli je to možné? Co myslíte, že se vyplatí víc a kdy se vyplatí letenky koupit? Teď nebo máme ještě počkat? Vím, že tady Mone jsi odpovídal, ať je koupí teď, ale mě by jenom ještě zajímalo, jak je to s tím stopem na Maledivách. Moc děkuji za odpověď ;)

Avatar uživatele Vendy

Ahoj Verčo, aktuálně je možné zakoupit zpáteční letenky z Prahy do Colomba v termínu 26.1. - 23.2.+ další termíny za necelých 12,8 tis. Kč s Air Serbia za jednu osobu -> http://bit.ly/1wGQ4Lv S letenkami od Air Serbia není možné mít stopover na Maledivách. Letenky z Prahy do Colomba se společností Emirates jsou dostupné např. v termínu 7.1. - 4.2. za 15 tis. Kč na osobu -> http://bit.ly/1wGOIjN Bohužel stopover v Dubaji při této cestě také není možný. Jinak jako Dave doporučuji letenky v akci zakoupit ;-)

Avatar uživatele werris

Ahoj Vendy, děkuji ti za odpověď, asi není na co čekat. Jen ještě jeden malý dotaz. Je vůbec ten stopover na Maledivách možný s nějakou společností? Už je to delší dobu, co jsem četla, že to šlo, tak nevím, jak je to teď, případně kde hledat. Moc děkuju ;)

Avatar uživatele marek85

Ahoj Verčo, také jsem hledal stopover na Maledivách, ale v současné době jsem nic pod 20 tisíc Kč nenalezl, proto jsem zvolil variantu s letenkami na Srí Lanku od Airserbia za 13 tisíc Kč (se stopoverem v Abu Dhabí na 12 hodin přes den) a k tomu zpáteční letenky Srí Lanka - Maledivy za akční cenu od SriLankan Airlines s cenou od 4 tisíc Kč ;) Takže teď už se jen těším na únor a 14 dní strávených na Srí Lance a 5 dní na Maledivách :) Marek

Avatar uživatele mondysek

Ahoj Dave, je mi jasné, že můj dotaz asi bude trochu mimo, ale přesto. Je možné, že se cena, s tím, že chceme letět na Srí Lanku v únoru, březnu 2015 (z Prahy nejspíš), dostane ještě s někým níž? Čistě teoreticky... Prostě nevím, jestli mám koupit, nebo vyčkávat - zas lepší vrabec v hrsti.. no. Prostě asi prosím o názor někoho zasvěceného, jestli ta Srí Lanka může jít níž... Díky

Ahoj Mono, pokud se bavíme čistě o letech z Prahy, tak ne. Cena 12,5tis. je dlouhodobě nejnižší a pod se dostala jen výjimečně - nespoléhej na to a vezmi tuto cenu.

Avatar uživatele mondysek

Děkuju, jdu na to :)

Avatar uživatele marek85

Ahoj, v některých kombinacích letů z Prahy je na přestup v Bělehradu pouze 45 minut, nebude problém to stihnout? Co dělat v případě pokud by se tento přestup nestihl? Je možné u airserbia předem vybrat konkrétní místa v letadlech? Díky moc za odpověď ;)

Ahoj Marku, vše je v příspěvku - Délka přestupu plně vyhovuje požadavkům a není třeba se obávat nestihnutí přípoje. Pokud byste i přesto let nestihli, budete zdarma přesunuti na další nejbližší let + obdržíte v případě delšího čekání ubytování a poukazy na stravu. Napiš do poznámky k rezervaci o jaká místa máš zájem, letenkáři ti je přiřadí pokud to půjde.

Avatar uživatele eva.sigmundova

Ahoj :-) také mám podobný dotaz ohledně letiště, ale v LA, máme taky deset hodin a nejsme si moc jistí, co bychom případně ve městě stihli a jestli to má vůbec cenu letiště opouštět. Díky moc :-)

Za 10 hodin v LA skoro vše ;) určitě walk of fame a radnici.

Avatar uživatele lospapunos

Dobrý den, zkoušel jsem různé varianty letů pro 2 osoby, ale vždy když se dostanu do rezervace, u některých letů je sedadlo nelze zvolit. Co to prosím Vás znamená? Díky

Dobrý den Vašku, některé lety nepodporují rezervaci sedadla, zejména na evropských letech to nejde.

Avatar uživatele lospapunos

Aha, děkuji.

Avatar uživatele lenkaworld

Ahoj. Mám podobný dotaz jako Tom a omlouvám se, že tematicky nezapadá k "letu na Srí Lanku". V prosinci při odletu z NY a přestupu v Chicagu tam máme asi 10 hodin čas na přestup. Můžeme opustit letiště v Chicagu a rychle se mrknout do města? Díky moc za odpověď!

Ahoj Lenko, ano není to problém ;) jen v Chicagu počítej s dostatečnou časovou rezervou - metro do centra jede hodinu.

Avatar uživatele hartrom

Ahoj! Můžu se zeptat, jak to přerušení letu v Abu Dahbí? To můžu jednoduše přerušit a opusit letiště, podívat se do města a opět se vrátit? Máte to někdo vyzkoušené? Těch 7 hodin na návštěvu /cestu tam i zpět/ mešity je dostačující?

Avatar uživatele Dana11

Ano, z letiste můžeš ven normálnĕ přes pasovou kontrolu. Letiste je malé, obcas se vsak na pasovce vytvoří fronta i na hodinu. Nicménĕ mešita je nedaleko letištĕ a čas na navštĕvu je dostačující.

Ahoj Tome, jen doplním Danu - nejedná se o přerušení letu, nýbrž klasický přestup během kterého můžeš dělat co se ti zachce. Tedy klidně opustit letiště a znovu se vrátit ;) Odzkoušeno a je to běžný standard.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Lyon s Ženevou jako víkendové 2v1 z Vídně
-60 %

To bude jízda!

Na druhou stranu Země z Německa: Austrálie, Nový Zéland a ještě dál
-34 %

To bude jízda!

Ideální víkendové lety do Bergama z Prahy (so–ne)
-60 %

Tam jsi vždycky chtěl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Srí Lanka  

Perla v Indickém oceánu

Srí Lanka (do roku 1972 Cejlon) je ostrovní stát nacházející se v jihovýchodní Asii. Od Indie je oddělen tzv. Adamovým mostem, řetězem korálových útesů v délce asi 20 kilometrů. Na východě se nachází Bengálský záliv, na jihu Indický oceán.

Srí Lanka má nádherné pláže, hory, čajové plantáže i historické památky. Během několika dnů z ní můžete uvidět to nejzajímavější a projet ostrov skrz naskrz. Pokud budete chtít, můžete se dostat na místa, kde je minimum turistů. Výhodou je také to, že ostrov se dá navštívit celoročně.

Průvodce pro Srí Lanka