Jak akci využít?

Využít 1 eurových letenek španělské aerolinie Volotea můžete i pro plánování letní dovolené v Itálii. Poznejte v rámci jednoho výletu nejkrásnější pláže italského pobřeží v Apulii, okořeněného návštěvou kouzelné vesničky Alberobello vystavené ve stylu trulli a pokračujte dále na sever do Benátska. Zde nebude chybět koupání ve vyhlášené lokalitě Bibione s návštěvou historického centra Benátek.

Letenky v červenci na trase Praha - Bari - Benátky - Praha poskládáte za 729 + 27 + 27 Kč, tedy komplet za 783 Kč. Termínů během prázdnin naplánujete několik, uvádím jeden sedmi denní od 18. do 24. července.

Podmínkou k dosažení této ceny jsou členství ve Wizz Discount Club (WDC) a Supervolotea (SV). Pevně věřím, že spoustu z vás již členství má zakoupené a kdo ne, nechť neváhá členství pořídit. Výhody naleznete zde - WDC (stejné výhody platí i pro SV s tím rozdílem, že členství stojí 50 € a není limitováno počtem spolucestujících). S pořízením obou členství a cestě 2 osob by se cena zvýšila o 1.000 Kč za osobu. Zavazadla jsou omezena rozměry 42x32x25 cm u Wizzairu a 55x40x20 cm u Volotey.

TIP: V tomto příspěvku jsem se zaměřil na logisticky nejméně náročnou cestu. Volotea však nabízí jednoeurovky na vícero trasách a je tak možné výlet libovolně prodloužit a prokombinovat např. se Sardinii, Sicílií atd. Jakmile si pořídíte členství, lítáte za cenu italského espressa.

Níže přikládám náhledy letenek pro termín 18.7. (Praha - Bari), 21.7. (Bari - Benátky) a 24.7. (Benátky - Praha). Počet míst je samozřejmě vždy omezen na max 6 kusů.

Pobřeží Apulie skýtá 10 pláží oceněných modrou vlajkou

Každoročně jsou mezinárodní organizací FEE (Foundation for Environmental Education) vybírány ty nejlepší pláže po celém světě a následně označeny statusem Modré vlajky. Tento status zaručuje návštěvníkům daných pláží perfektní podmínky pro koupání a relax u pobřeží,. Takové pláže musí splňovat vysoké standardy kvality vody, pobřeží a bezpečnosti.

Pro letošní rok v oblasti Apulie naleznete rovnou deset skvělých pláží a nejblíže Bari naleznete pláž ve vesničce Polignano a Mare (37 km). Po okolí se nejlépe dopravíte lokálními vlaky, jízdenky stojí v rozmezí 3 - 6€, jízdenku si pak nezapomeňte označit na nástupišti před vstupem do vlaku.

Alternativně lze též doporučit vypůjčení automobilu na letišti.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Piry
Piry

Ahoj, na jedno členství můžu koupit letenky pro kolik osob? děkuji

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele lenkaworld
lenkaworld

Nakoupeno: Praha-Bari, týden na Sicílii a přes Benátky domů. :) Děkuji!!

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele Veronika87
Veronika87

Volotea mi nabízí jen letenky za 45 eur a výš. Akce je už pryč, nebo proč tomu tak je, prosím?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

cena 1 euro je za jednosměrnou Benátky-Praha

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele marecrk
marecrk

ještě je to aktuální? mě to píše taky záporné cifry

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Přestože v tom mají nějaký bordel, letenky se dají normálně koupit za avizovanou cenu, teď vyzkoušeno 0,97+0,97+49,99 členství viz http://prntscr.com/6x5641 nebo pro ty, co už členství mají http://prntscr.com/6x56oy

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele marieblinkova
marieblinkova

Když chci Praha-Benátky-Praha, tak tam jsou všude divné mínusové ceny a ve finále mi to háže cifru okolo 100 euro :(

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 27%
A už tam budem?
ušetříš až 52%
Jedem!
ušetříš až 40%
A už tam budem?
ušetříš až 56%
Tam jsi ještě nebyl!
4535 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie