Cinqueterre

Letenky v červenci do Apulie a Benátska z Prahy - 783 Kč.

7 komentářů
2015-04-23T08:36:55+02:00

O akci

Využít 1 eurových letenek španělské aerolinie Volotea můžete i pro plánování letní dovolené v Itálii. Poznejte v rámci jednoho výletu nejkrásnější pláže italského pobřeží v Apulii, okořeněného návštěvou kouzelné vesničky Alberobello vystavené ve stylu trulli a pokračujte dále na sever do Benátska. Zde nebude chybět koupání ve vyhlášené lokalitě Bibione s návštěvou historického centra Benátek.

Letenky v červenci na trase Praha - Bari - Benátky - Praha poskládáte za 729 + 27 + 27 Kč, tedy komplet za 783 Kč. Termínů během prázdnin naplánujete několik, uvádím jeden sedmi denní od 18. do 24. července.

Podmínkou k dosažení této ceny jsou členství ve Wizz Discount Club (WDC) a Supervolotea (SV). Pevně věřím, že spoustu z vás již členství má zakoupené a kdo ne, nechť neváhá členství pořídit. Výhody naleznete zde - WDC (stejné výhody platí i pro SV s tím rozdílem, že členství stojí 50 € a není limitováno počtem spolucestujících). S pořízením obou členství a cestě 2 osob by se cena zvýšila o 1.000 Kč za osobu. Zavazadla jsou omezena rozměry 42x32x25 cm u Wizzairu a 55x40x20 cm u Volotey.

TIP: V tomto příspěvku jsem se zaměřil na logisticky nejméně náročnou cestu. Volotea však nabízí jednoeurovky na vícero trasách a je tak možné výlet libovolně prodloužit a prokombinovat např. se Sardinii, Sicílií atd. Jakmile si pořídíte členství, lítáte za cenu italského espressa.

Níže přikládám náhledy letenek pro termín 18.7. (Praha - Bari), 21.7. (Bari - Benátky) a 24.7. (Benátky - Praha). Počet míst je samozřejmě vždy omezen na max 6 kusů.

Pobřeží Apulie skýtá 10 pláží oceněných modrou vlajkou

Každoročně jsou mezinárodní organizací FEE (Foundation for Environmental Education) vybírány ty nejlepší pláže po celém světě a následně označeny statusem Modré vlajky. Tento status zaručuje návštěvníkům daných pláží perfektní podmínky pro koupání a relax u pobřeží,. Takové pláže musí splňovat vysoké standardy kvality vody, pobřeží a bezpečnosti.

Pro letošní rok v oblasti Apulie naleznete rovnou deset skvělých pláží a nejblíže Bari naleznete pláž ve vesničce Polignano a Mare (37 km). Po okolí se nejlépe dopravíte lokálními vlaky, jízdenky stojí v rozmezí 3 - 6€, jízdenku si pak nezapomeňte označit na nástupišti před vstupem do vlaku.

Alternativně lze též doporučit vypůjčení automobilu na letišti.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-04-23T08:36:55+02:00

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce