Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využít 1 eurových letenek španělské aerolinie Volotea můžete i pro plánování letní dovolené v Itálii. Poznejte v rámci jednoho výletu nejkrásnější pláže italského pobřeží v Apulii, okořeněného návštěvou kouzelné vesničky Alberobello vystavené ve stylu trulli a pokračujte dále na sever do Benátska. Zde nebude chybět koupání ve vyhlášené lokalitě Bibione s návštěvou historického centra Benátek.

Letenky v červenci na trase Praha - Bari - Benátky - Praha poskládáte za 729 + 27 + 27 Kč, tedy komplet za 783 Kč. Termínů během prázdnin naplánujete několik, uvádím jeden sedmi denní od 18. do 24. července.

Podmínkou k dosažení této ceny jsou členství ve Wizz Discount Club (WDC) a Supervolotea (SV). Pevně věřím, že spoustu z vás již členství má zakoupené a kdo ne, nechť neváhá členství pořídit. Výhody naleznete zde - WDC (stejné výhody platí i pro SV s tím rozdílem, že členství stojí 50 € a není limitováno počtem spolucestujících). S pořízením obou členství a cestě 2 osob by se cena zvýšila o 1.000 Kč za osobu. Zavazadla jsou omezena rozměry 42x32x25 cm u Wizzairu a 55x40x20 cm u Volotey.

TIP: V tomto příspěvku jsem se zaměřil na logisticky nejméně náročnou cestu. Volotea však nabízí jednoeurovky na vícero trasách a je tak možné výlet libovolně prodloužit a prokombinovat např. se Sardinii, Sicílií atd. Jakmile si pořídíte členství, lítáte za cenu italského espressa.

Níže přikládám náhledy letenek pro termín 18.7. (Praha - Bari), 21.7. (Bari - Benátky) a 24.7. (Benátky - Praha). Počet míst je samozřejmě vždy omezen na max 6 kusů.

Pobřeží Apulie skýtá 10 pláží oceněných modrou vlajkou

Každoročně jsou mezinárodní organizací FEE (Foundation for Environmental Education) vybírány ty nejlepší pláže po celém světě a následně označeny statusem Modré vlajky. Tento status zaručuje návštěvníkům daných pláží perfektní podmínky pro koupání a relax u pobřeží,. Takové pláže musí splňovat vysoké standardy kvality vody, pobřeží a bezpečnosti.

Pro letošní rok v oblasti Apulie naleznete rovnou deset skvělých pláží a nejblíže Bari naleznete pláž ve vesničce Polignano a Mare (37 km). Po okolí se nejlépe dopravíte lokálními vlaky, jízdenky stojí v rozmezí 3 - 6€, jízdenku si pak nezapomeňte označit na nástupišti před vstupem do vlaku.

Alternativně lze též doporučit vypůjčení automobilu na letišti.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Piry
Piry

Ahoj, na jedno členství můžu koupit letenky pro kolik osob? děkuji

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele lenkaworld
lenkaworld

Nakoupeno: Praha-Bari, týden na Sicílii a přes Benátky domů. :) Děkuji!!

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Veronika87
Veronika87

Volotea mi nabízí jen letenky za 45 eur a výš. Akce je už pryč, nebo proč tomu tak je, prosím?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele praguna
praguna

cena 1 euro je za jednosměrnou Benátky-Praha

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele marecrk
marecrk

ještě je to aktuální? mě to píše taky záporné cifry

před 7 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Přestože v tom mají nějaký bordel, letenky se dají normálně koupit za avizovanou cenu, teď vyzkoušeno 0,97+0,97+49,99 členství viz http://prntscr.com/6x5641 nebo pro ty, co už členství mají http://prntscr.com/6x56oy

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele marieblinkova
marieblinkova

Když chci Praha-Benátky-Praha, tak tam jsou všude divné mínusové ceny a ve finále mi to háže cifru okolo 100 euro :(

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Jeruzalem
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Canal Grande most
ušetříš až 66%
A už tam budem?
Sicílie
ušetříš až 59%
To bude jízda!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Tam to bude krásný!
5552 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie