Letenky v červenci do Apulie a Benátska z Prahy - 783 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Využít 1 eurových letenek španělské aerolinie Volotea můžete i pro plánování letní dovolené v Itálii. Poznejte v rámci jednoho výletu nejkrásnější pláže italského pobřeží v Apulii, okořeněného návštěvou kouzelné vesničky Alberobello vystavené ve stylu trulli a pokračujte dále na sever do Benátska. Zde nebude chybět koupání ve vyhlášené lokalitě Bibione s návštěvou historického centra Benátek.

Letenky v červenci na trase Praha - Bari - Benátky - Praha poskládáte za 729 + 27 + 27 Kč, tedy komplet za 783 Kč. Termínů během prázdnin naplánujete několik, uvádím jeden sedmi denní od 18. do 24. července.

Podmínkou k dosažení této ceny jsou členství ve Wizz Discount Club (WDC) a Supervolotea (SV). Pevně věřím, že spoustu z vás již členství má zakoupené a kdo ne, nechť neváhá členství pořídit. Výhody naleznete zde - WDC (stejné výhody platí i pro SV s tím rozdílem, že členství stojí 50 € a není limitováno počtem spolucestujících). S pořízením obou členství a cestě 2 osob by se cena zvýšila o 1.000 Kč za osobu. Zavazadla jsou omezena rozměry 42x32x25 cm u Wizzairu a 55x40x20 cm u Volotey.

TIP: V tomto příspěvku jsem se zaměřil na logisticky nejméně náročnou cestu. Volotea však nabízí jednoeurovky na vícero trasách a je tak možné výlet libovolně prodloužit a prokombinovat např. se Sardinii, Sicílií atd. Jakmile si pořídíte členství, lítáte za cenu italského espressa.

Níže přikládám náhledy letenek pro termín 18.7. (Praha - Bari), 21.7. (Bari - Benátky) a 24.7. (Benátky - Praha). Počet míst je samozřejmě vždy omezen na max 6 kusů.

Pobřeží Apulie skýtá 10 pláží oceněných modrou vlajkou

Každoročně jsou mezinárodní organizací FEE (Foundation for Environmental Education) vybírány ty nejlepší pláže po celém světě a následně označeny statusem Modré vlajky. Tento status zaručuje návštěvníkům daných pláží perfektní podmínky pro koupání a relax u pobřeží,. Takové pláže musí splňovat vysoké standardy kvality vody, pobřeží a bezpečnosti.

Pro letošní rok v oblasti Apulie naleznete rovnou deset skvělých pláží a nejblíže Bari naleznete pláž ve vesničce Polignano a Mare (37 km). Po okolí se nejlépe dopravíte lokálními vlaky, jízdenky stojí v rozmezí 3 - 6€, jízdenku si pak nezapomeňte označit na nástupišti před vstupem do vlaku.

Alternativně lze též doporučit vypůjčení automobilu na letišti.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Piry

Ahoj, na jedno členství můžu koupit letenky pro kolik osob? děkuji

Avatar uživatele lenkaworld

Nakoupeno: Praha-Bari, týden na Sicílii a přes Benátky domů. :) Děkuji!!

Avatar uživatele Veronika87

Volotea mi nabízí jen letenky za 45 eur a výš. Akce je už pryč, nebo proč tomu tak je, prosím?

Avatar uživatele praguna

cena 1 euro je za jednosměrnou Benátky-Praha

Avatar uživatele marecrk

ještě je to aktuální? mě to píše taky záporné cifry

Avatar uživatele lukas

Přestože v tom mají nějaký bordel, letenky se dají normálně koupit za avizovanou cenu, teď vyzkoušeno 0,97+0,97+49,99 členství viz http://prntscr.com/6x5641 nebo pro ty, co už členství mají http://prntscr.com/6x56oy

Avatar uživatele marieblinkova

Když chci Praha-Benátky-Praha, tak tam jsou všude divné mínusové ceny a ve finále mi to háže cifru okolo 100 euro :(

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Hurá za zážitky!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

To budou fotky!

Low-costem z Berlína do Singapuru i Perthu během prázdnin
-29 %

Tam to bude krásný!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Itálie  

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie