Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Letošní novinkou na letišti v Bratislavě je kromě Madridu a Berlína taktéž hlavní město Řecka - Athény. A pokud byste se rádi pod letními paprsky vydali zkoumat historii kolébky lidstva, uctívanou nejen bohy, máte díky levným letenkám vhodnou příležitost. Zpáteční letenky do Athény aktuálně zakoupíte za 46€ / 1.269 Kč na jeden červnový termín, případně na celou první polovinu měsíce za 1.429 Kč.

Další dostupné termíny za 52€ / 1.429 Kč:
  • tam →
  • květen: 26, 30
  • červen: 2, 4, 11, 13, 16
  • zpět ←
  • červen: 4, 9, 11, 18
V ceně letenky je zahrnuto příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm a váze 10 kg a jedno menší zavazadlo v podobě kabelky, nákupu v duty free nebo tašky na notebook. Před odletem nezapomeňte vytisknout letenky nebo se odbavit pomocí mobilní aplikace Ryanair.

Přímo z letiště v Athénách jezdí linka metra do centra města. Cesta k vašemu hotelu tak bude pohodlná a svižná.

Ryanair létá z Athén do Soluně a na řecké ostrovy

Není nezbytné, abyste levné letenky do Athén využili pouze k cestě za historií. Athény totiž stejně dobře poslouží jako přestupní místo k dalším přesunům na řecké ostrovy či do letovisek v okolí města Soluň. Letenky s jedno či vícedenní pauzou v Athénách seskládáte například do 100€.

Inspirovat se můžete ve starších tipech o kombinovaných letenkách do Řecka.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vrtulkajana
vrtulkajana

Díky za tip na tuto letenku. využila jsem s kamarádkou. V Athenách jsme byly na erasmu a máme tam kamarády, tak se takto výhodné letenky velmi vyplatí. Ještě jednou díky :-* Hanko, co se cen týká přímo v Athénách tak závisí na tom kde se pohybujete. Centrum je opravdu lehce cenově dražší, ale není to nějak hrozné. Pokud budete mít ubytování v centru tak se dá všude na důležitá a významná místa dojít pěšky. Jedna jízda metrem (nemyslím z letiště to je dražší) stojí 1,4eur dospělí a 0,70 eur student, dítě, důchodce. Popřípadě můžete pořídit vícedenní jízdenku. když budete mít víc dotazů klidně mi napište.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele
mirjur

Ahoj, právě jsme se vrátili z vnitrozemí... ceny ubytování nízké, strava, kafe, pití v restauracích na běžné euro úrovni, spíš nižší, pronájem auta levný... Ovšem nekřesťansky drahý je benzín (1,5-1,6 EUR) a dálniční poplatky, které se vybírají v hotovosti na mýtných branách po každých cca 20 km dálnice a vycházejí asi tak na 15km/1EUR (je to různé, systém jsem nepochopil). Navíc velké vzdálenosti mezi památkami, takže ceny za dopravu jdou ve finále do mnoha tisíců... Taky ceny vstupného - sice nejsou závratně vysoké (až na výjimky), ale je tam toho tolik, že se to rychle napočítá... :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Hanka Kalábová
Hanka Kalábová

zdravím,na řecké ostrovy létáme, ale s vnitrozemín zkušenosti nemáme. Nevíte někdo, jak je to tam cenově? Ubytování si seženeme přes booking, ale myslím věci denní potřeby.díky hanka

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
Honem, dokud jsou místa!
Ibiza
ušetříš až 87%
A už tam budem?
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam to bude krásný!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Tam jsi ještě nebyl!
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Akropole v Athénách
Řecko

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na více než 6 000 ostrovech, z toho téměř 200 obydlených. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko