Cinqueterre

Letenky v průběhu května do Říma z Prahy - 1.058 Kč.

19 komentářů
2015-02-20T12:12:11+01:00

O akci

Nechte se unést historií starověkého Říma a majestátností Vatikánu. Na krátkou prohlídku města můžete vyrazit letecky se společností Wizzair, která na měsíc květen nabízí zpáteční letenky z Prahy za dlouhodobě nejlevnějších 1.058 Kč. Létá se nově na letiště Ciampino, a to 3x týdně v úterý, čtvrtek a sobotu.

I přesto, že květnové ceny hotelů jsou na čtyř násobné částce než v lednu a únoru, stále se dají najít jednoduché hotely v centru města do 1.500 Kč na noc.

Letenky do Říma

Letenky z Prahy do Říma za 1.058 Kč rezervujte na wizzair.com
  • odlet: 12, 14, 19, 21, 23, 26, 28.květen
  • návrat: 14, 21, 23, 26, 28, 30.květen
Jako vždy jsou ceny uváděny pro členy WDC, nezapomeňte jej objednat. Na pár dní si vystačíte s batohem nebo malým příručním zavazadlem (42x32x25 cm), které je zahrnuto v ceně.

 

Transfer z letiště

Dopravu z letiště Ciampino můžete předem objednat online na stránkách dopravce terravision.eu. Online cena činí 8€ za zpáteční cestu, v případě nákupu na letiště je to eur 11. Jezdí se do centra na nádraží Termini, odkud budete pokračovat metrem či po svých.

Hotely v centru

Bohužel od dubna je v Itálii turistická sezona a ceny hotelů se dramaticky zvyšují. Hotel, který jsem navštívil koncem ledna, stál 1.300 Kč na noc se snídaní, v květnu jsou to již tisíce čtyři. Pokud chcete bydlet levně, je nutné se přizpůsobit nenáročným pokojům. Polohou se však budete nacházet stále v centru a okolí nádraží Termini. Zde několik tipů pro termín 28.-30.května:

Kam vyrazit, co zakousnout a jak se pohybovat městem

Ještě tentýž den po příletu a ubytování se můžete vyrazit za památkami, noční osvětlení jim dodává punc. Doporučuji trasu směrem ke Koloseu a dále podél Forum Romanum k Altare della Patria.

Více večer již nestihnete, proto po cestě skočte i do jedné z místních kaváren či bufetů. Hlavní chod v podobě pizzy nebo těstovin zakoupíte v rozmezí 4 - 7€, nechcete-li utrácet, vodu kupujte v obchodech a restauraci dejte na sucho. Jedinou levnou tekutinou je pravé espresso , které zakoupíte vždy a všude za 1€.

Druhý den doporučuji vyrazit ihned zrána metrem do Vatikánu, vyhnete se tak zástupu davů a budete mít klid na objevování této unikátní lokality. Nevyhnete se ale dlouhé frontě při vstupu, i přesto se nebojte. Zpoza náměstí netrvalo ani 30 minut a byli jsme uvnitř. Je zcela zbytečné platit naháněčům, kteří vás "provedou" s předběhnutím fronty.

Od Vatikánu se vydejte pěšky k řece Tibeře a pokračujte k Andělskému hradu. Odtud je to již jen kousek k náměstí Navona, Pantehonu a fontáně di Trevi (stále v rekonstrukci). Za světla si zopakujte včerejší Koloseum a Forum Romanum. Centrum Říma je celé v docházkové vzdálenosti.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-02-20T12:12:11+01:00

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele karel.plzak
karel.plzak
před 9 lety

Vypadá to, že už je to pasé, co?

Avatar uživatele Andrea _1
Andrea _1
před 9 lety

Jen chci poradit, že do italských kostelů (vč. Vatikánu) vás pustí jen ve "slušném" oblečení (žádná holá ramena, velké výstřihy, minisukně, pánské šortky nad kolena apod.), Italové jsou na to hákliví... :-/

Avatar uživatele eliska.hudcova
eliska.hudcova
před 9 lety

Dobrý den, chtěla bych do Říma ještě v březnu. Myslíte, že je nějaká šance, že bude ještě nějaká akce na letenky? Nebo už bude všechno jen na květen a léto? Díky moc za odpověď!:) E.

Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7
před 9 lety

Dobrý den, momentálně je na Wizzairu hodně letenek na březen za 729 Kč. Tudíž tam a zpět za cca 1500 Kč.To není zase tak špatná cena.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Eliško, max. strop výhodnosti je 1029 Kč v jednom směru, cokoliv pod je na Řím super cena.

Avatar uživatele t99
t99
před 9 lety

Minulej červen jsme to měli za stejný luxusní peníze sobota - úterý. Bydleli jsme ve velkém pronajímaném "stanu" s postelema v kempu Fabulous 15km za Římem za 250kč na osobu, v areálu navíc v ceně bazén s lehátkama. Obrobský a nádherný kemp dýchající letní pohodou. Po celodenním shonu ve městě - k nezaplacení :-) Dobrý bylo taky zajet do Tivoli za 5€ vlakem z nádraží Tiburtina, člověk vidí jak vypadá "venkov" :-) Škoda že jsme nestihli moře.. Každopádně jak města obecně nemusím tak je nutno říct, že v Římě na vás na rozdíl od jiných evropských měst ta dávná historie opravdu dýchne.

Avatar uživatele jitka.lavickova
jitka.lavickova
před 9 lety

letenky zakoupeny, díky za tip :-)

Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7
před 9 lety

Z Říma jsme se vrátili před 14 dny, kolem deváté ráno jsme byli u Vatikánu a už v tu dobu tam byla fronta cca na 3 hodiny. Je fakt, že se povedlo počasí a bylo krásně slunečno. Ale jsou tam i jiné památky, které stojí za to. Samozřejmostí je všeobecný nepořádek a špína. Ale to k Itálii prostě patří.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Tu frontu jste vystáli? Já to právě stopoval a z konce náměstí to trvalo "jen 30 minut". Šlo to rychle.

Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7
před 9 lety

Přesně tak, vystáli. Na střídačku, chvíli jsme strávili posíláním pohledů s Vatikánskou známkou a jiným couráním:-)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

:D tak to bych to vzdal..

Avatar uživatele pavelpreciatelli
pavelpreciatelli
před 9 lety

Vstupenky do Vatikánu se dají rezervovat přes net a platit až na místě. Jsou tam dvě fronty na vstup. Ta kratší je na tyto vstupenky. Odpoledne ale fronta na běžný způsob vstupu už nebyla.

Avatar uživatele jarenka
jarenka
před 9 lety

Ahoj, když zadávám let v termínu 23.-26.5. ukazuje mi to vyšší cenu. Nebylo by tam, prosím něco ještě v termínu sobota- úterý? Předem díky

Avatar uživatele Vendy
Vendy
před 9 lety

Ahoj Jarko, za cenu 1.058 Kč bohužel dostupný termín sobota - úterý není, ale stále jsou dostupné např. termíny čtvrtek - sobota (21.- 23. a 28. - 30.) za tuto cenu.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 9 lety

Nutno dodat, že jakákoliv cena pod 1.500 Kč je super! ;) (nejlevnější místa již byla v tomto termínu vyprodána)

Avatar uživatele jarenka
jarenka
před 9 lety

Díky :-)

Avatar uživatele dolezalova.r
dolezalova.r
před 9 lety

Díky za Tip :) díky Vám v dubnu Budapešť,Dubaj, dárek pro rodiče - Athény a na konec května - plán Řím :) Díky :)

Avatar uživatele berushka002
berushka002
před 9 lety

Pokud chce někdo do Vatikánských muzeí, tak doporučuju projít a pak ještě jednou po Sixtinskou kapli a odtud dveřmi po pravé straně na druhém konci místnosti (myšleno od vstupu) projít dveřmi směr bazilika. Je tam sice napsané, že to je pouze pro skupiny, ale když jsme šli my, nebyl problém. Doporučuju taky nahoru do kopule a pak se dá bez fronty projít do katedrály. Vstupenky do VM doporučuju na netu, ty 4 € navíc se vyplatí (i když nevím, jak dlouhé fronty jsou tam mimo letní prázdniny :-)

Proky
před 9 lety

Byli jsme v dubnu a fronty byly šílené, takže jsme byli rádi, že jsme koupili online. ;)

Další akce