Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Nechte se unést historií starověkého Říma a majestátností Vatikánu. Na krátkou prohlídku města můžete vyrazit letecky se společností Wizzair, která na měsíc květen nabízí zpáteční letenky z Prahy za dlouhodobě nejlevnějších 1.058 Kč. Létá se nově na letiště Ciampino, a to 3x týdně v úterý, čtvrtek a sobotu.

I přesto, že květnové ceny hotelů jsou na čtyř násobné částce než v lednu a únoru, stále se dají najít jednoduché hotely v centru města do 1.500 Kč na noc.

Letenky do Říma

Letenky z Prahy do Říma za 1.058 Kč rezervujte na wizzair.com
  • odlet: 12, 14, 19, 21, 23, 26, 28.květen
  • návrat: 14, 21, 23, 26, 28, 30.květen
Jako vždy jsou ceny uváděny pro členy WDC, nezapomeňte jej objednat. Na pár dní si vystačíte s batohem nebo malým příručním zavazadlem (42x32x25 cm), které je zahrnuto v ceně.

 

Transfer z letiště

Dopravu z letiště Ciampino můžete předem objednat online na stránkách dopravce terravision.eu. Online cena činí 8€ za zpáteční cestu, v případě nákupu na letiště je to eur 11. Jezdí se do centra na nádraží Termini, odkud budete pokračovat metrem či po svých.

Hotely v centru

Bohužel od dubna je v Itálii turistická sezona a ceny hotelů se dramaticky zvyšují. Hotel, který jsem navštívil koncem ledna, stál 1.300 Kč na noc se snídaní, v květnu jsou to již tisíce čtyři. Pokud chcete bydlet levně, je nutné se přizpůsobit nenáročným pokojům. Polohou se však budete nacházet stále v centru a okolí nádraží Termini. Zde několik tipů pro termín 28.-30.května:

Kam vyrazit, co zakousnout a jak se pohybovat městem

Ještě tentýž den po příletu a ubytování se můžete vyrazit za památkami, noční osvětlení jim dodává punc. Doporučuji trasu směrem ke Koloseu a dále podél Forum Romanum k Altare della Patria.

Více večer již nestihnete, proto po cestě skočte i do jedné z místních kaváren či bufetů. Hlavní chod v podobě pizzy nebo těstovin zakoupíte v rozmezí 4 - 7€, nechcete-li utrácet, vodu kupujte v obchodech a restauraci dejte na sucho. Jedinou levnou tekutinou je pravé espresso , které zakoupíte vždy a všude za 1€.

Druhý den doporučuji vyrazit ihned zrána metrem do Vatikánu, vyhnete se tak zástupu davů a budete mít klid na objevování této unikátní lokality. Nevyhnete se ale dlouhé frontě při vstupu, i přesto se nebojte. Zpoza náměstí netrvalo ani 30 minut a byli jsme uvnitř. Je zcela zbytečné platit naháněčům, kteří vás "provedou" s předběhnutím fronty.

Od Vatikánu se vydejte pěšky k řece Tibeře a pokračujte k Andělskému hradu. Odtud je to již jen kousek k náměstí Navona, Pantehonu a fontáně di Trevi (stále v rekonstrukci). Za světla si zopakujte včerejší Koloseum a Forum Romanum. Centrum Říma je celé v docházkové vzdálenosti.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele karel.plzak
karel.plzak

Vypadá to, že už je to pasé, co?

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Andrea _1
Andrea _1

Jen chci poradit, že do italských kostelů (vč. Vatikánu) vás pustí jen ve "slušném" oblečení (žádná holá ramena, velké výstřihy, minisukně, pánské šortky nad kolena apod.), Italové jsou na to hákliví... :-/

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele eliska.hudcova
eliska.hudcova

Dobrý den, chtěla bych do Říma ještě v březnu. Myslíte, že je nějaká šance, že bude ještě nějaká akce na letenky? Nebo už bude všechno jen na květen a léto? Díky moc za odpověď!:) E.

před 7 lety
Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7

Dobrý den, momentálně je na Wizzairu hodně letenek na březen za 729 Kč. Tudíž tam a zpět za cca 1500 Kč.To není zase tak špatná cena.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Eliško, max. strop výhodnosti je 1029 Kč v jednom směru, cokoliv pod je na Řím super cena.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele t99
t99

Minulej červen jsme to měli za stejný luxusní peníze sobota - úterý. Bydleli jsme ve velkém pronajímaném "stanu" s postelema v kempu Fabulous 15km za Římem za 250kč na osobu, v areálu navíc v ceně bazén s lehátkama. Obrobský a nádherný kemp dýchající letní pohodou. Po celodenním shonu ve městě - k nezaplacení :-) Dobrý bylo taky zajet do Tivoli za 5€ vlakem z nádraží Tiburtina, člověk vidí jak vypadá "venkov" :-) Škoda že jsme nestihli moře.. Každopádně jak města obecně nemusím tak je nutno říct, že v Římě na vás na rozdíl od jiných evropských měst ta dávná historie opravdu dýchne.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele jitka.lavickova
jitka.lavickova

letenky zakoupeny, díky za tip :-)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7

Z Říma jsme se vrátili před 14 dny, kolem deváté ráno jsme byli u Vatikánu a už v tu dobu tam byla fronta cca na 3 hodiny. Je fakt, že se povedlo počasí a bylo krásně slunečno. Ale jsou tam i jiné památky, které stojí za to. Samozřejmostí je všeobecný nepořádek a špína. Ale to k Itálii prostě patří.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Tu frontu jste vystáli? Já to právě stopoval a z konce náměstí to trvalo "jen 30 minut". Šlo to rychle.

před 7 lety
Avatar uživatele Lukáš _7
Lukáš _7

Přesně tak, vystáli. Na střídačku, chvíli jsme strávili posíláním pohledů s Vatikánskou známkou a jiným couráním:-)

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

:D tak to bych to vzdal..

před 7 lety
Avatar uživatele pavelpreciatelli
pavelpreciatelli

Vstupenky do Vatikánu se dají rezervovat přes net a platit až na místě. Jsou tam dvě fronty na vstup. Ta kratší je na tyto vstupenky. Odpoledne ale fronta na běžný způsob vstupu už nebyla.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele jarenka
jarenka

Ahoj, když zadávám let v termínu 23.-26.5. ukazuje mi to vyšší cenu. Nebylo by tam, prosím něco ještě v termínu sobota- úterý? Předem díky

před 7 lety
Avatar uživatele Vendy
Vendy

Ahoj Jarko, za cenu 1.058 Kč bohužel dostupný termín sobota - úterý není, ale stále jsou dostupné např. termíny čtvrtek - sobota (21.- 23. a 28. - 30.) za tuto cenu.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Nutno dodat, že jakákoliv cena pod 1.500 Kč je super! ;) (nejlevnější místa již byla v tomto termínu vyprodána)

před 7 lety
Avatar uživatele jarenka
jarenka

Díky :-)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele dolezalova.r
dolezalova.r

Díky za Tip :) díky Vám v dubnu Budapešť,Dubaj, dárek pro rodiče - Athény a na konec května - plán Řím :) Díky :)

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele berushka002
berushka002

Pokud chce někdo do Vatikánských muzeí, tak doporučuju projít a pak ještě jednou po Sixtinskou kapli a odtud dveřmi po pravé straně na druhém konci místnosti (myšleno od vstupu) projít dveřmi směr bazilika. Je tam sice napsané, že to je pouze pro skupiny, ale když jsme šli my, nebyl problém. Doporučuju taky nahoru do kopule a pak se dá bez fronty projít do katedrály. Vstupenky do VM doporučuju na netu, ty 4 € navíc se vyplatí (i když nevím, jak dlouhé fronty jsou tam mimo letní prázdniny :-)

před 7 lety
Proky

Byli jsme v dubnu a fronty byly šílené, takže jsme byli rádi, že jsme koupili online. ;)

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Barcelona
ušetříš až 70%
Tam jsi vždycky chtěl!
Barcelona z Prahy během října
1 065 Kč
2022-06-29T10:43:09+02:00 2 komentáře
Kostarika
ušetříš až 31%
Tam jsi ještě nebyl!
Turin
ušetříš až 73%
Všude dobře, co doma!
Algarve
ušetříš až 46%
To musíš vidět!
Prázdninové Faro z Prahy
4 328 Kč
2022-06-27T20:04:26+02:00 0 komentářů
5508 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie