Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na poslední chvíli můžete letět nejen za sluncem ke Středozemnímu moři, ale též za divokou přírodou do země ohně a ledu, na Island. Na nic proto nečekejte, obvolejte známé a rezervujte jedny z posledních levných letenek na ostrov plného ledovců, gejzírů, termálních pramenů a všudypřítomných kolonií papuchalků bělobradých.

Odlet je z německého Hamburku, kam se lze dopravit přímým vlakem za 2 tis. nebo využít levných letenek do Brém a autobusových spojů Flixbus. Doporučuji využít vlaků, neboť výborně navazují!

V ceně letenky je zahrnuto také odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg.

Termíny pod 4 tisíce:
  • 4-8.červen za 3.750 Kč
  • 4-12.červen za 3.805 Kč
  • 7-12.červen za 3.860 Kč
TIP: Pokud jste nenechali nic náhodě, při odletu z Hamburku můžete využít zdarma VIP salónek platný pro lety se společností Air Berlin.

Na letiště v Hamburku s ČD

Pokud se na cestu nechystáte ve vícero lidech, řekněme alespoň třech, aby se vám vyplatila 650 km jízda vlastním automobilem, budete odkázáni na vlakové spojení Českých a Německých drah. Linka Praha – Hamburk je však dotažena téměř k dokonalosti, proto na eshopu ČD můžete zakoupit zpáteční jízdenky z Prahy přímo na letiště v Hamburku s 1 rychlým přestupem za 2.176 Kč.

Odlet z Hamburku do Reykjavíku je v 22:30, návrat zpět do Německa v 06:05. Časy odjezdů vlaků proto výborně navazují.

Pár tipů k pobytu na Islandu

Oblíbenou volbou pro poznávačku Islandu je okružní jízda po „jedničce“ neboli Hringveguru, jehož délka je přesně 1.332 km a začíná a končí v Reykjavíku. Všechna důležitá města a místa jsou situována právě bezprostředně na této silnici nebo v její blízkosti. Zajížďku si uděláte např. při návštěvě tzv. „Zlatého trojuhelníku“, jež zahrnuje NP Þingvellir, kde se nacházel někdejší parlament, dále pak překrásný a strhující vodopád Gullfoss a o pár kilometrů dál se zastavíte u Geysiru a Strokkuru, jehož erupce se opakují v pravidelných intervalech a chrlí vodu do 30 metrové výšky.

Mezi další zastávky patří např. Vík s nedalekým mysem Dyrhólaey, jezero Jökulsárlón, vodopády Seljalandsfoss, Skógafoss a další.

Vypůjčení auta není úplně levnou záležitostí, proto se vyplatí porovnat několik půjčoven, např. přes náš vyhledávač či můžete zkusit lokální půjčovny Geysir, Sadcars. Nezapomeňte, že pro použití „efkových“ silnic si musíte vypůjčit auto s pohonem 4×4!

Pokud nedáváte přednost spaní pod stanem v kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, využijte nejznámějšího a nejoblíbenějšího vyhledávače booking.com, případně srovnávač prodejcůhotelscombined.com.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Mailand

Neříkám, že je to špatná nabídka, ale z Brna bych si připlatil 2k a volil radši přímý let s FlyNiki z Vídně za 8k.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Gran Tarrajal
ušetříš až 32%
To musíš vidět!
Ibiza
ušetříš až 87%
Tam jsi ještě nebyl!
Podmořský život
ušetříš až 31%
Tam to bude krásný!
Plage d'Agadir
ušetříš až 24%
Všude dobře, co doma!
5463 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island