Papuchalk tlustozobý

Letenky z Hamburku na Island během června - 3.750 Kč.

1 komentář
2015-05-28T13:57:50+02:00
Notifikace nově i na Messengeru Buď mezi prvními, kdo se dozví o našich akcích

O akci

Na poslední chvíli můžete letět nejen za sluncem ke Středozemnímu moři, ale též za divokou přírodou do země ohně a ledu, na Island. Na nic proto nečekejte, obvolejte známé a rezervujte jedny z posledních levných letenek na ostrov plného ledovců, gejzírů, termálních pramenů a všudypřítomných kolonií papuchalků bělobradých.

Odlet je z německého Hamburku, kam se lze dopravit přímým vlakem za 2 tis. nebo využít levných letenek do Brém a autobusových spojů Flixbus. Doporučuji využít vlaků, neboť výborně navazují!

V ceně letenky je zahrnuto také odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg.

Termíny pod 4 tisíce:
  • 4-8.červen za 3.750 Kč
  • 4-12.červen za 3.805 Kč
  • 7-12.červen za 3.860 Kč
TIP: Pokud jste nenechali nic náhodě, při odletu z Hamburku můžete využít zdarma VIP salónek platný pro lety se společností Air Berlin.

Na letiště v Hamburku s ČD

Pokud se na cestu nechystáte ve vícero lidech, řekněme alespoň třech, aby se vám vyplatila 650 km jízda vlastním automobilem, budete odkázáni na vlakové spojení Českých a Německých drah. Linka Praha – Hamburk je však dotažena téměř k dokonalosti, proto na eshopu ČD můžete zakoupit zpáteční jízdenky z Prahy přímo na letiště v Hamburku s 1 rychlým přestupem za 2.176 Kč.

Odlet z Hamburku do Reykjavíku je v 22:30, návrat zpět do Německa v 06:05. Časy odjezdů vlaků proto výborně navazují.

Pár tipů k pobytu na Islandu

Oblíbenou volbou pro poznávačku Islandu je okružní jízda po „jedničce“ neboli Hringveguru, jehož délka je přesně 1.332 km a začíná a končí v Reykjavíku. Všechna důležitá města a místa jsou situována právě bezprostředně na této silnici nebo v její blízkosti. Zajížďku si uděláte např. při návštěvě tzv. „Zlatého trojuhelníku“, jež zahrnuje NP Þingvellir, kde se nacházel někdejší parlament, dále pak překrásný a strhující vodopád Gullfoss a o pár kilometrů dál se zastavíte u Geysiru a Strokkuru, jehož erupce se opakují v pravidelných intervalech a chrlí vodu do 30 metrové výšky.

Mezi další zastávky patří např. Vík s nedalekým mysem Dyrhólaey, jezero Jökulsárlón, vodopády Seljalandsfoss, Skógafoss a další.

Vypůjčení auta není úplně levnou záležitostí, proto se vyplatí porovnat několik půjčoven, např. přes náš vyhledávač či můžete zkusit lokální půjčovny Geysir, Sadcars. Nezapomeňte, že pro použití „efkových“ silnic si musíte vypůjčit auto s pohonem 4×4!

Pokud nedáváte přednost spaní pod stanem v kempech, kterých je na Islandu nepočítaně, využijte nejznámějšího a nejoblíbenějšího vyhledávače booking.com, případně srovnávač prodejcůhotelscombined.com.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-05-28T14:57:50+02:00

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce