Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V tomto roce se po tříleté pauze opět uskuteční Světová výstava neboli Expo. Nynější ročník se koná v italském Milánu, který je s Prahou i Bratislavou spojen pravidelnými lety za příznivé ceny. Letošním tématem je „Feeding the planet, energy for life“ v překladu „Potraviny pro planetu, energie pro život“. Na Expu se podílí 145 světových zemí včetně České republiky. V českém pavilonu na vás čeká spousta zajímavých expozic včetně relaxační zóny s bazénem a lehátky. Plavky, ručník ani žabky si nemusíte brát s sebou, obdržíte je jako propagační materiál při vstupu do našeho pavilonu. Aktuálně lze nejlevnější letenku s odletem z Prahy zakoupit u společnosti Wizz Air za 658 Kč.

Termíny za 658 Kč
 • červen: 11. - 15., 17. - 21., 17. - 22., 18. - 21., 18. - 22.
Termíny za 858 Kč
 • 27. května - 1. června
 • 28. května - 1. června
 • červen: 4. - 8., 5. - 8., 8. - 10., 11. - 14., 19. - 21., 19. - 22., 24. - 28.
Termíny za 1.058 Kč
 • 13. - 15. května
 • 29. května - 1. června
 • 29. května - 3. června
 • červen: 15. - 17., 15. - 19., 24. - 26., 26. - 28., 26. - 29
V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Dopravu z letiště do centra Milána zakoupíte za 5€ v jednom směru online nebo po příletu.

Na Expo 2015 do Milána se dostanete i z dalších evropských měst. Lety naleznete ve vyhledávači airixo.com.

Expo 2015 v Miláně

Tento rok se světová výstava uskuteční v italském Milánu od 1. května do 31. října (10.00 - 23.00). Téma světové výstavy je „Feeding the planet, energy for life“ tedy „Potraviny pro planetu, energie pro život“. Klíčové otázky se týkají udržitelného rozvoje a zajištění kvalitních zdrojů jídla a pití po celém světě. Areál světové výstavy se rozprostírá na rozloze 1.100 km2 severozápadně od Milána v obcích Rho a Pero.

Pavilon České republiky

Náš pavilon je třípatrový a je do něj zakomponován bazén, který má připomínat českou tradici lázeňství a plováren. Místo propagačních brožurek obdržíte při příchodu do českého pavilonu plavky, ručník a žabky, které využijete během horkých letních dní pro koupel v bazénu. Pavilon je modulární stavba, kterou lze po světové výstavě demontovat a využít k jiným účelům. Součástí českého pavilonu je také audiovizuální instalace Laboratoř ticha / Český les s mottem ,,Čím pomaleji jdeme přírodou, tím větší tajemství nám odkrývá.“. Občerstvit se můžete ve dvou českých restauracích. Více informací o našem pavilonu je dostupných na stránkách www.pavilon-expo2015.cz.

Vstupenky je výhodné koupit s předstihem, získáte tak slevu až 20%, protože po zahájení světové výstavy se cena zvýší. K dispozici jsou dva druhu vstupenek: na určitý nebo na libovolný den. Je také možné zakoupit online vstupenky pro seniory (od 65 let) nebo pro rodiny s dětmi. Vstupenku se slevou pro studenty nelze koupit přes internet, stejně tak i vstupenky pro handicapované - mohou být zakoupeny až na místě po předložení potřebného dokladu. Další informace naleznete na oficiálních stránkách Expa.

Ceny vstupenek na určitý den (14 - 64 let)

 • Jednodenní vstupné: 27 € / 737 Kč
 • Dvoudenní vstupné: 47 € / 1.282 Kč
Ceny vstupenek na libovolný den (14 - 64 let)
 • Jednodenní vstupné: 32 € / 874 Kč
 • Dvoudenní vstupné: 57 € / 1.555 Kč
 • Večerní vstupné od 19 hodin: 5 € / 137 Kč
[start][odlet]Bergamo[/odlet][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][bgy][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele svoboda.marek
svoboda.marek

Dobry den, potrebuji do Milana z Prahy/Vidne/Bratislavy v tydnu od 13. do 19.4. Cena kolem 3000 (wizzair) mi prijde celkem dost... Levnejsi jsem nenasel tak vaham, zda je mam koupit nebo cekat na posledni chvili, jestli se jeste nejake letenky neobjevi... Co myslite?:-) Diky za tip.

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele dodanek
dodanek

Jinak, co se letiště v Bergamu týče, doporučuju nekupovat lístky na autobus do Milána předem - jdou totiž koupit jen na konkrétní spoj. Autobusových společností je tam spíš přetlak, autobus nějaké z nich odjíždí co deset minut poloprázdný a je to lepší než se strachovat, že vám to zbytečně ujede, nebo si nechat rezervu a pak tam hodinu sedět. Samozřejmě v době expa to může vypadat trochu jinak, ale nebál bych se, že se nevejdete, jsou to koneckonců jejich prachy…

Odpovědět
před 7 lety
Avatar uživatele galovarom
galovarom

Dobry den, mohli by jste mi prosim poradit nejake vyhodne spojeni (vlak, bus) z Milana ci Bergama do Benatek? Predem dekuji.

před 7 lety
Avatar uživatele
David Eiselt
 • Právě online
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 10968 komentářů
 • Poslat zprávu

Dobrý den, jezdí vlaky trenitalia.it, tuším kolem 11€ seženete jízdenku.

před 7 lety
Avatar uživatele
norbic

Je to trenitalia.com a jízdenka začíná na 9 EUR, čím později koupíte, tím je dražší. Kupujte až do stanice Venezia Santa Lucia, Mestre je 10 km daleko od centra.

Přidat odpověď
před 7 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
A už tam budem?
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Tam jsi ještě nebyl!
Ryanair
ušetříš až 75%
Tam jsi vždycky chtěl!
Socha svobody
ušetříš až 36%
Všude dobře, co doma!
5227 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie