Letenky z Prahy do zimních Athén - 2.649 Kč.

Řecko
Před 2 lety

Jak akci využít?

Řecko je pro mnohé především synonymem letní dovolené, a takové Athény jsou v letní špičce spíše pro otrlé povahy. Využijte proto nabídku řeckých aerolinek Aegean Airlines a vydejte se do antických Athén v zimní období, které se nese v duchu příjemných teplot 10-20 °C.

U Aegean Airlines je v ceně letenky příruční zavazadlo nepřesahující rozměry 56 × 45 × 25 cm a hmotnost 8 kg. Příjemným bonusem je bezplatné občerstvení ve formě teplého jídla během letu.

Z Athén do Soluně a na řecké ostrovy

Díky levným letenkám u Ryanairu si můžete z Athén naplánovat letecké výlety do Soluně či na některý z řeckých ostrovů – Santorini, Rhodos, Kréta nebo taktéž na Kypr. Tyto letenky doporučujeme kupovat dva až tři měsíce před plánovanou cestou, nyní se letenky nevyplatí.

Z aténského letiště do centra města jezdí přímá vlaková linka za 8 € v jednom směru.

Průvodce destinacemi

Klikni na destinace a ponoř se do skvělých cestovatelských tipů

17 komentářů

Avatar uživatele kralbart

Petře,díky za info Je pro doplnění. Na oficiálních stránkách atenské hromadné dopravy píšou že na letišti nelze koupit turistickou jízdenku v prodejním místě Takže zbývá jen ten automat

Avatar uživatele petrcb

Díky za spolupráci a Lukášovi taky ,že na doplnil info. www.citycontact.gr - internetové stránky průvodce, kterého jsem používal v Athénách./je na hotelech/

Avatar uživatele Zuzanie

Nemáte porsím ještě tip, kolik by mohl cca mohl stát taxík z centra na letiště? Díky Z.

Avatar uživatele petrcb

cena se může být mezi 35-55 eury,/podle průvodce kterého jsem si přivezl z Athén/

Avatar uživatele Zuzanie

Dobrý den, díky za tip - koupeno na listopad. Cena se dá pořídit ještě lépe než avizujete :-). Zajímavé bylo, že 25/3 v termínu 6-9/11 vyšly letenky pro dva přímo přes aegean na 180e a včera byl ten stejný termín už za 211e. Takže nakonec letíme v termínu 5-8/11 za 190e. :-)

Avatar uživatele lukas

Zuzano, je to Vaše volba, kde letenku zakoupíte. Kdybyste letenky koupila přes náš odkaz, podpoříte tento portál, bez kterého byste se o akci na letenky pravděpodobně nedozvěděla.

Však z eur na české je to 5.250 Kč bez poplatku u bank, nakonec ceny vyšší ;) S eur účtem to může mít smysl.

Avatar uživatele petrcb

Platí 72hodin od označení. V prodejním automatu se to špatně hledá,/druhá stránka nabídky/,Věděl jsem co hledám a chvíli mi to trvalo než jsem to našel. Ceníky se dají najít na stránkách athénského metra. jednorázová 8, zpáteční 14, skupinová 2 osoby 14,3denní turistická 20 Jízdenky se prodávají před vstupem do metra. Jsou tam automaty a nebo prodejní místo.Já osobně jsem je kupoval v automatu.

Avatar uživatele kralbart

Lukáši,na stránkách Atenského MHD píšou 72 hodin. Jen mě překvapilo že nelze na letišti koupit 3 denní turistickou jízdenku. Pokud má Petr jiný poznatek tak by jsem ho uvítal.

Avatar uživatele t99

To mě vůbec nepřekvapuje, v Římě jsem taky narazil s BIRG - regionální jízdenkou, která má v sobě i pásmo s letištěm. Cena stejná jako za shuttle, výhoda byla v tom, že ta jízdenka by platila ještě celej den i v oblasti kolem Říma, kam bych hnedle vyrazil :-) Na netu to šlo, na letišti ne :-(

Avatar uživatele kralbart

Jestli to dobře chápu tak od označení

Avatar uživatele petrcb

72 hodin platí metro,tramvaj,autobus +na letiště a z letište

Avatar uživatele lukas

Takže 72 hodin od označení?

Avatar uživatele kralbart

Turistická jízdenka je počítaná na 3 kalendářní dny nebo na 72 hodin od označení. Díky za radu

Avatar uživatele petrcb

Metro jede na/z letiště 40 minut a jede jednou za 1/2 hodiny. Na ranní let musíte stihnout jeden ze 3 ranních spojů. Doporučuji předem ověřit podle místa ubytování./nejlépe u metra/

Avatar uživatele kralbart

Díky. Koupeno na prosinec

Avatar uživatele petrcb

Dnes jsem se vrátil z Athén.Občerstvení nic moc, ale na 2 hod. letu potěší. Mají dobré víno. Zavazadlo oficiálně 8 kg ,ale nikdo to nedodržoval a nikdo to nekontroloval. 3 denní turistická jízdenka stojí 20 euro /metro, autobus,+1cesta z letiště a na letiště/ podle mě nejlepší volba. Metrem se objede všechno. Metro na a z letiště jede každou 1/2 hodinu. V Athénách minimum turistů. Bude se hodit dešník.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Zavřít
Ikona pinu
Řecko  

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko