Letenky z Prahy do zimních Athén - 2.649 Kč.

Před 3 lety

Jak akci využít?

Řecko je pro mnohé především synonymem letní dovolené, a takové Athény jsou v letní špičce spíše pro otrlé povahy. Využijte proto nabídku řeckých aerolinek Aegean Airlines a vydejte se do antických Athén v zimní období, které se nese v duchu příjemných teplot 10-20 °C.

U Aegean Airlines je v ceně letenky příruční zavazadlo nepřesahující rozměry 56 × 45 × 25 cm a hmotnost 8 kg. Příjemným bonusem je bezplatné občerstvení ve formě teplého jídla během letu.

Z Athén do Soluně a na řecké ostrovy

Díky levným letenkám u Ryanairu si můžete z Athén naplánovat letecké výlety do Soluně či na některý z řeckých ostrovů – Santorini, Rhodos, Kréta nebo taktéž na Kypr. Tyto letenky doporučujeme kupovat dva až tři měsíce před plánovanou cestou, nyní se letenky nevyplatí.

Z aténského letiště do centra města jezdí přímá vlaková linka za 8 € v jednom směru.

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

17 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Petr

Petře,díky za info Je pro doplnění. Na oficiálních stránkách atenské hromadné dopravy píšou že na letišti nelze koupit turistickou jízdenku v prodejním místě Takže zbývá jen ten automat

Avatar uživatele petrcb

Díky za spolupráci a Lukášovi taky ,že na doplnil info. www.citycontact.gr - internetové stránky průvodce, kterého jsem používal v Athénách./je na hotelech/

Avatar uživatele Zuzanie

Nemáte porsím ještě tip, kolik by mohl cca mohl stát taxík z centra na letiště? Díky Z.

Avatar uživatele petrcb

cena se může být mezi 35-55 eury,/podle průvodce kterého jsem si přivezl z Athén/

Avatar uživatele Zuzanie

Dobrý den, díky za tip - koupeno na listopad. Cena se dá pořídit ještě lépe než avizujete :-). Zajímavé bylo, že 25/3 v termínu 6-9/11 vyšly letenky pro dva přímo přes aegean na 180e a včera byl ten stejný termín už za 211e. Takže nakonec letíme v termínu 5-8/11 za 190e. :-)

Avatar uživatele lukas

Zuzano, je to Vaše volba, kde letenku zakoupíte. Kdybyste letenky koupila přes náš odkaz, podpoříte tento portál, bez kterého byste se o akci na letenky pravděpodobně nedozvěděla.

Však z eur na české je to 5.250 Kč bez poplatku u bank, nakonec ceny vyšší ;) S eur účtem to může mít smysl.

Avatar uživatele petrcb

Platí 72hodin od označení. V prodejním automatu se to špatně hledá,/druhá stránka nabídky/,Věděl jsem co hledám a chvíli mi to trvalo než jsem to našel. Ceníky se dají najít na stránkách athénského metra. jednorázová 8, zpáteční 14, skupinová 2 osoby 14,3denní turistická 20 Jízdenky se prodávají před vstupem do metra. Jsou tam automaty a nebo prodejní místo.Já osobně jsem je kupoval v automatu.

Avatar uživatele Petr

Lukáši,na stránkách Atenského MHD píšou 72 hodin. Jen mě překvapilo že nelze na letišti koupit 3 denní turistickou jízdenku. Pokud má Petr jiný poznatek tak by jsem ho uvítal.

Avatar uživatele t99

To mě vůbec nepřekvapuje, v Římě jsem taky narazil s BIRG - regionální jízdenkou, která má v sobě i pásmo s letištěm. Cena stejná jako za shuttle, výhoda byla v tom, že ta jízdenka by platila ještě celej den i v oblasti kolem Říma, kam bych hnedle vyrazil :-) Na netu to šlo, na letišti ne :-(

Avatar uživatele Petr

Jestli to dobře chápu tak od označení

Avatar uživatele petrcb

72 hodin platí metro,tramvaj,autobus +na letiště a z letište

Avatar uživatele lukas

Takže 72 hodin od označení?

Avatar uživatele Petr

Turistická jízdenka je počítaná na 3 kalendářní dny nebo na 72 hodin od označení. Díky za radu

Avatar uživatele petrcb

Metro jede na/z letiště 40 minut a jede jednou za 1/2 hodiny. Na ranní let musíte stihnout jeden ze 3 ranních spojů. Doporučuji předem ověřit podle místa ubytování./nejlépe u metra/

Avatar uživatele Petr

Díky. Koupeno na prosinec

Avatar uživatele petrcb

Dnes jsem se vrátil z Athén.Občerstvení nic moc, ale na 2 hod. letu potěší. Mají dobré víno. Zavazadlo oficiálně 8 kg ,ale nikdo to nedodržoval a nikdo to nekontroloval. 3 denní turistická jízdenka stojí 20 euro /metro, autobus,+1cesta z letiště a na letiště/ podle mě nejlepší volba. Metrem se objede všechno. Metro na a z letiště jede každou 1/2 hodinu. V Athénách minimum turistů. Bude se hodit dešník.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

Na nákupy z Prahy do Londýna s odbaveným kufrem
-37 %

Tam chceš!

Z Prahy na thajský Phuket s Turkish Airlines
-22 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další várka jízdenek s Flixbusem po Česku
-79 %

Tam jsi ještě nebyl!

Další akce
Zavřít
Ikona pinu
Řecko  

Země bohů, oliv, slunce a nádherných ostrovů

Řecko (řecky Ελλάδα [eˈlaða] nebo Ελλάς [eˈlas]) se nachází na jihovýchodním cípu Evropy, a to jak na pevninské části (Balkánský poloostrov), tak i na četných ostrovech. Sousedí s Tureckem, Albánií, Makedonií a Bulharskem a omýváno je Egejským, Středozemním a Jónským mořem.

Bohatá historie, průzračně čisté moře, olivové háje, vynikající kuchyně, dlouhé písečné pláže a stovky ostrovů s nezaměnitelným kouzlem, to vše jsou důvody, které řadí Řecko k jedné z nejoblíbenějších turistických destinací Evropy a díky nimž je pro mnoho lidí srdcovou záležitostí.

Průvodce pro Řecko