Norsko

Letenky z Prahy do norského Bergenu - 2.104 Kč.

33 komentářů
2015-01-08T13:24:28+01:00

O akci

Vydejte se v létě do norského Bergenu poznávat krásy místní severské přírody. Během své dovolené podnikněte také výpravu na jednu z nejhezčích vyhlídek v Norsku na Trolltungu neboli „Trolí jazyk“, která vás doslova uchvátí. Letenka z Prahy do Bergenu je dostupná za 2.104 Kč.

V ceně letenky je příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm s váhou do 10 kg a wifi připojení během letu zdarma.

  • Rezervuj letenku Praha - Bergen za 682 NOK / 2.104 Kč na norwegian.com
  • Cestovní období: březen - říjen 2015
Nejnižší ceny letenek dosáhnete při platbě v norských korunách.

Ubytování v Norsku

Nejlevnějším ubytováním v Norsku je ubytování v přírodě a v místních kempech. Ceny za ubytování v hostelech a hotelech v celém Norsku jsou poměrně vysoké a cenu pod dva tisíce korun na noc je těžké sehnat. Ubytování v hotelech v Bergenu porovnejte zde. Vyzkoušet můžete také Couchsurfing a individuální ubytování na Airbnb.

Doprava v Norsku

Pokud toužíte poznávat především místní přírodu, je jistě dobrou volbou vypůjčení vozu, který vám může posloužit dobře i k přespání. Cena za pronájem vozu na 3 dny se ve vybraném termínu pohybuje kolem 3.880 Kč.

Bergen - Trolltunga

Při cestě autem k vyhlídce Trolltunga musíte nejprve jet z Bergenu do města Odda. Z Oddy dále pokračujete po silnici č. 13 do městečka Tyssedal a odtud poté do Skjeggedalu, kde zaparkujete váš vůz. Parkovné stojí 100 norských korun za jeden den.

Pokud zvolíte autobusovou dopravu, pojedete nejdříve z Bergenu do Oddy a poté z Oddy do Skjeggedalu. Spoj Odda - Skjeggedal je sezónní a jezdí od konce června do půli srpna. Přibližná cena za dopravu autobusem pro jednu osobu je 900 Kč.

Bergen card

Při prozkoumávání Bergenu stojí za zvážení Bergen card. S Bergen card máte zdarma dopravu po městě a regionu, zdarma vstupy do vybraných atrakcích a slevy na vstupném do dalších objektů nebo restaurací. K dispozici jsou dvě varianty - jednodenní (200 NOK) a dvoudenní karta (260 NOK). Podrobnější informace jsou k dostání na www.visitbergen.com.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2015-01-08T13:24:28+01:00

33 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce