Norsko

Letenky do Norska

Na jaká letiště se létá?

V Norsku najdete 49 mezinárodních letišť. Průvodce s praktickými tipy nejen ohledně veřejné dopravy si můžete přečíst zde: Letiště v Norsku

Další často kladené otázky

Kolik běžně stojí zpáteční letenky do Norska?

Jednotná cena se nedá určit, záleží jak na odletovém místě, tak na destinaci v Norsku. Proto narazíme na velký rozsah cen od 1 000 Kč až po 10 000 Kč v případě nejsevernějších letišť.

Nejlevnější průměrné ceny jsou k dispozici z Katovic či Wroclawi do Osla, Bergenu nebo Stavangeru (kolem 1 500 Kč), z Prahy počítejte rozmezí mezi 2 500 až 6 000 Kč. Všechny ceny jsou vždy bez odbaveného zavazadla. Pozor v případě společnosti Wizz Air, kdy cena se zavazadlem může i trojnásobně převýšit cenu bez něj.

Podívejte se na detailnější informace: letenky do Osla, letenky do Bergenu, letenky do Stavangeru, letenky do Alesundu, letenky do Tromsoletenky do Bodo, letenky do Narviku a letenky do Haugesundu.

Kde koupit nejlevnější letenky do Norska?

Většina nejlevnější letů je v režii nízkonákladových aerolinek Norwegian, Wizz Air a Ryanair, proto letenky kupujte vždy na jejich webu. Podívejte se na detailnější informace k jednotlivým destinacím viz odkazy výše.

Míříte-li na menší norská letiště v odlehlejších oblastech, k nalezení nejlepšího spojení využijte náš vyhledávač letenek, který najde všechny spoje s přestupem.

Kdy jsou letenky do Norska nejlevnější?

Nejlevněji pořídíte lety na období s nízkou poptávkou, což je zima. Především z polských letišť jsou akce přes zimu velmi časté a velmi levné. Letenky nakupujte 1,5 až 3 měsíce před odletem.

Naopak v případě léta ceny strmě rostou a letenky se vyplatí kupovat s větším předstihem alespoň 4 měsíců.

Jaké letecké společnosti létají bez přestupu do Norska?

Z regionu střední Evropy se dostanete přímými lety do několika měst v Norsku. Míříte-li na menší norská letiště, přestupům se nevyhnete, většinou v Oslu, Kodani či Amsterdamu. Využít můžete následující přímé spoje:

  • z Prahy: Oslo (hlavní letiště OSL),
  • z Vídně: Oslo (letiště OSL i Sandefjord TRF) a Bergen,
  • z Katovic: Oslo (letiště Sandefjord TRF), Bergen, Stavanger, Alesund,
  • z Krakova: Oslo (letiště OSL i TRF), Bergen, Stavanger, Trondheim, Haugesund a Tromso,
  • z Wroclawi: Oslo (letiště OSL i TRF)

Jak dlouho se letí do Norska?

Přímé lety do Osla na jihu země trvají kolem 2 hodin. Lety na sever Norska pak trvají ještě minimálně další 2 hodiny.

Akční nabídky

Poznej svět za zlomek ceny. Denně pro tebe hledáme akční a chybné tarify prodejců