Akropole v Athénách

Letní dovolená v Řecku: Athény, Rhodos a Kréta – 4.367 Kč.

16 komentářů
2015-02-05T08:40:21+01:00

O akci

Věřím, že už se vám v hlavě několikrát zrodil plán, jak si užít dovolené v Řecku trochu víc, než jen trávením času na jednom místě či ostrově, jak je to víceméně obvyklé, pokud se rozhodnete využít služeb cestovních kanceláří.

Vymysleli jsme si pro vás itinerář, který vám umožní návštěvu hlavního města a dvou řeckých ostrovů, jehož základem jsou samozřejmě letenky. Při jejich hledání a kombinování jsme se snažili docílit co nejnižší ceny a optimálně rozvrhnout dny strávené v jednotlivých destinacích.

Vaše cesta začne v Bratislavě, odkud doletíte přímým spojem do hlavní řecké metropole. Po pár dnech v Athénách, kde „načichnete“ řeckou kulturou a historií, se letecky přesunete na ostrov Rhodos, který je rovněž posetý antickými památkami, ale především si zde užijete odpočinku na oblázkových plážích a koupání v Egejském moři. Naopak koupání ve Středozemním moři u písečných pláží se nabažíte na oblíbené a hornaté Krétě, kam se opět pohodlně – letecky přesunete z Rhodosu. Dovolenou zakončíte pohodlným přímým letem z Heraklionu do Prahy.

Letenky: Pro svou cestu do Řecka si tedy zakoupíte dvě letenky:

  • Bratislava – Athény za 35 € / 975 Kč na ryanair.com
  • Athény – Rhodos – Heraklion – Praha za 3.392 Kč s Aegean Airlines rezervuj >>
Ubytování v jednotlivých destinacích rychle vyhledáte přes naše odkazy: Pronájem automobilu: Pokud se rádi při svých dovolených spoléháte na vypůjčený vůz, porovnejte nejprve nabídky všech dostupných půjčoven >>

Příkladové rezervace, termíny a ceny ilustrují následující screenshoty:

 

Zavazadla

U obou dopravců je v ceně letenky příruční zavazadlo, které na letní dovolenou vystačí úplně každému. Ověřeno několikrát! Jeho rozměry a hmotnost by se měly vlézt do limitů stanovených Ryanairem: 55x40x20 cm a 10 kg.

Druhá letenka je se standardním leteckým dopravcem Aegean Airlines, u nějž budete mít během všech letů zdarma nápoje a malé občerstvení, taktéž odbavení na letišti, pokud se nebudete moci odbavit online. U Ryanairu toto odbavení musíte provést předem přes internet nebo mobilní aplikaci.

Do Bratislavy za 290 Kč

Ať už jste z Prahy nebo jiného koutu republiky, do Bratislavy se pohodlně dopravíte autobusem nebo vlakem. Jízdenka se Student Agency z Prahy do Bratislavy stojí 290 Kč a včasná jízdenka s Českými drahami 426 Kč.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2015-02-05T08:40:21+01:00

16 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce