Papuchalk tlustozobý

Letní letenky na Island vč. zavazadla s odletem z Brém - 3.175 Kč.

13 komentářů
2016-06-09T07:55:18+02:00

O akci

Akční nabídka přímých letů společnosti Germania na trase Brémy - Reykjavík nabídne cestovatelům směřující na Island aktuálně nejlevnější možnost dopravy. Zpáteční letenky na přelom června a července vycházejí na 117 €, tedy 3.175 Kč. Po zbytek roku od 8.července se pak cena zvýší na stále nejlevnějších 157 € / 4.255 Kč.

Do Brém se přitom dopravíme po 6 hodinách jízdy autem a 8 denní parkování u letiště stojí 60 € za auto.

  • Brémy - Reykjavík za 117 € / 3.175 Kč rezervuj na expedia.de
  • Odlety vždy ve středa a sobota
  • Návraty ve čtvrtek a neděli
Přehledněji naleznete dostupné termíny na flygermania.com (avšak nákupem skrze expedii za stejnou cenu finančně podpoříte tento portál, děkujeme). V ceně je standardní zapsané zavazadlo do 20 kg na osobu.

Jak do Brém

V úvodu jsem zmínil nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější variantu dopravy - vlastní automobil. Parkování si předem rezervujte na stránkách holidayexras.de s cenou 60 € za 8 dní stání.

Zároveň se nebojte nabídnout případná volná místa dalším čtenářům Cestujlevne.com pomocí spolujízdy, k čemuž poslouží portál Blablacar.cz.

Individuálně bez auta je nejlepší využít služeb ČD, kdy včasnou jízdenku zakoupíte za 1.738 Kč a cesta zabere 8 hodin. Autobusová doprava vychází na 1.816 Kč za zpáteční cestu přes Flixbus.cz, cesta však s přestupem zabere více než 11 hodin.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Za týdenní pronájem v červnu zaplatíte necelých 6 tisíc korun. Jak zmiňujeme v úvodu, přílet na Island s Eurowings je skoro o půlnoci, proto si u některých půjčoven můžete připlatit vyzvednutí mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-06-09T07:55:18+02:00

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tomashrubon
tomashrubon
před 7 lety

Nemáte nějaký tip na pronájem auta v červenci, nedaří se mi najít nic pod 16. tis, Díky

Avatar uživatele tomashrubon
tomashrubon
před 7 lety

Nic pod 16. tis/10 dní )

Avatar uživatele DieselJoe
DieselJoe
před 7 lety

Zkus např https://carrenters.is/cars/detail/458 či jiné z Carrenters.is

Avatar uživatele ttopr
ttopr
před 7 lety

Levněji bych ani nehledal. Skoro tolik mě stálo jenom pojištění.

Avatar uživatele Evka
Evka
před 8 lety

Ahojki, letenky od 29.6.-7.7. už nejsou? Hází mi to nejlevnější cenu za 157 EUR.

Avatar uživatele vojtech.ales
vojtech.ales
před 8 lety

Rezervoval jsem a sháním spolucestující jednak na cestu z Čech do Brém 29.6., návrat 14.7. a parťáky do auta na Islandu. S manželkou jsme dva, takže se rádi podělíme o náklady

Avatar uživatele Evka
Evka
před 8 lety

Ahoj Aleši, letíme s manželem taky 29.6., ale vracíme se už 7.7. Minimálně cestu tam bychom mohli podniknout společně, určitě budeme brát auto:-) A pojedem z Olomouce, kdyžtak pisni na ev.ka@centrum.cz

Avatar uživatele mir.oslava
mir.oslava
před 7 lety

Ahoj Aleši, mám letenky ve stejném termínu (29.6. a 14.7.). Nemáte ještě 1 volné místo v autě na letiště? Jsem ze Zlína, ale samozřejmě bych se dopravila na místo v ČR, které máte po cestě. Můj mail: mir.oslava@volny.cz

Avatar uživatele v.znojemsky
v.znojemsky
před 8 lety

Ono to bohužel není "Po zbytek roku od 8.července" ale jen do 20.8. Pak už to nelítá :-(

Avatar uživatele Evka
Evka
před 8 lety

Ahoj Dave, prosím tě, jak je to s letištěm v Reykjavíku? Dá se tam přespat? Díky!

Avatar uživatele schneiderova.pe
schneiderova.pe
před 8 lety

Loni jsme byli na Islandu, přiletěli jsme někdy o půlnoci. Oficiálně je přespávání na letišti zakázáno, ale normálně tam nechávali přespat lidi zhruba do 4-5 do rána, než začalo přilétat více letadel. Pak obcházeli a budili nás, že se letiště zaplní lidma tak máme vstávat :D

Avatar uživatele Evka
Evka
před 8 lety

Supr, děkuji:-) No až co jsem odeslala dotaz mi došlo, že tam je vlastně světlo 24 hodin, takže čekat do rána není potřeba;-)

Avatar uživatele SDAN
SDAN
před 8 lety

Do Brém se lze dostat vlakem za asi 8h, zpáteční jízdenka při odjezdu z Prahy v 6:27 vyjde při včasném nákupu na 1738Kč.

Další akce