Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Akční nabídka přímých letů společnosti Germania na trase Brémy - Reykjavík nabídne cestovatelům směřující na Island aktuálně nejlevnější možnost dopravy. Zpáteční letenky na přelom června a července vycházejí na 117 €, tedy 3.175 Kč. Po zbytek roku od 8.července se pak cena zvýší na stále nejlevnějších 157 € / 4.255 Kč.

Do Brém se přitom dopravíme po 6 hodinách jízdy autem a 8 denní parkování u letiště stojí 60 € za auto.

  • Brémy - Reykjavík za 117 € / 3.175 Kč rezervuj na expedia.de
  • Odlety vždy ve středa a sobota
  • Návraty ve čtvrtek a neděli
Přehledněji naleznete dostupné termíny na flygermania.com (avšak nákupem skrze expedii za stejnou cenu finančně podpoříte tento portál, děkujeme). V ceně je standardní zapsané zavazadlo do 20 kg na osobu.

Jak do Brém

V úvodu jsem zmínil nejrychlejší a zároveň nejpohodlnější variantu dopravy - vlastní automobil. Parkování si předem rezervujte na stránkách holidayexras.de s cenou 60 € za 8 dní stání.

Zároveň se nebojte nabídnout případná volná místa dalším čtenářům Cestujlevne.com pomocí spolujízdy, k čemuž poslouží portál Blablacar.cz.

Individuálně bez auta je nejlepší využít služeb ČD, kdy včasnou jízdenku zakoupíte za 1.738 Kč a cesta zabere 8 hodin. Autobusová doprava vychází na 1.816 Kč za zpáteční cestu přes Flixbus.cz, cesta však s přestupem zabere více než 11 hodin.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Za týdenní pronájem v červnu zaplatíte necelých 6 tisíc korun. Jak zmiňujeme v úvodu, přílet na Island s Eurowings je skoro o půlnoci, proto si u některých půjčoven můžete připlatit vyzvednutí mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele tomashrubon
tomashrubon

Nemáte nějaký tip na pronájem auta v červenci, nedaří se mi najít nic pod 16. tis, Díky

před 6 lety
Avatar uživatele tomashrubon
tomashrubon

Nic pod 16. tis/10 dní )

před 6 lety
Avatar uživatele DieselJoe
DieselJoe

Zkus např https://carrenters.is/cars/detail/458 či jiné z Carrenters.is

před 6 lety
Avatar uživatele ttopr
ttopr

Levněji bych ani nehledal. Skoro tolik mě stálo jenom pojištění.

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Evka
Evka

Ahojki, letenky od 29.6.-7.7. už nejsou? Hází mi to nejlevnější cenu za 157 EUR.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele vojtech.ales
vojtech.ales

Rezervoval jsem a sháním spolucestující jednak na cestu z Čech do Brém 29.6., návrat 14.7. a parťáky do auta na Islandu. S manželkou jsme dva, takže se rádi podělíme o náklady

před 6 lety
Avatar uživatele Evka
Evka

Ahoj Aleši, letíme s manželem taky 29.6., ale vracíme se už 7.7. Minimálně cestu tam bychom mohli podniknout společně, určitě budeme brát auto:-) A pojedem z Olomouce, kdyžtak pisni na ev.ka@centrum.cz

před 6 lety
Avatar uživatele mir.oslava
mir.oslava

Ahoj Aleši, mám letenky ve stejném termínu (29.6. a 14.7.). Nemáte ještě 1 volné místo v autě na letiště? Jsem ze Zlína, ale samozřejmě bych se dopravila na místo v ČR, které máte po cestě. Můj mail: mir.oslava@volny.cz

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele v.znojemsky
v.znojemsky

Ono to bohužel není "Po zbytek roku od 8.července" ale jen do 20.8. Pak už to nelítá :-(

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele Evka
Evka

Ahoj Dave, prosím tě, jak je to s letištěm v Reykjavíku? Dá se tam přespat? Díky!

před 6 lety
Avatar uživatele schneiderova.pe
schneiderova.pe

Loni jsme byli na Islandu, přiletěli jsme někdy o půlnoci. Oficiálně je přespávání na letišti zakázáno, ale normálně tam nechávali přespat lidi zhruba do 4-5 do rána, než začalo přilétat více letadel. Pak obcházeli a budili nás, že se letiště zaplní lidma tak máme vstávat :D

před 6 lety
Avatar uživatele Evka
Evka

Supr, děkuji:-) No až co jsem odeslala dotaz mi došlo, že tam je vlastně světlo 24 hodin, takže čekat do rána není potřeba;-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele SDAN
SDAN

Do Brém se lze dostat vlakem za asi 8h, zpáteční jízdenka při odjezdu z Prahy v 6:27 vyjde při včasném nákupu na 1738Kč.

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Hagia Sophia, Istanbul
ušetříš až 62%
To bude jízda!
Istanbul nejlevněji z Prahy
1 155 Kč
2022-08-16T15:49:43+02:00 5 komentářů
Pantheon
ušetříš až 60%
Tam chceš!
Cedulka GR-221
ušetříš až 63%
Tam jsi ještě nebyl!
Přístav v Göteborgu
ušetříš až 56%
Tam jsi ještě nebyl!
5564 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

  • Rozloha: 102 775 km2
  • Počet obyvatel: 371 000
  • Název islandsky: Ísland
  • Název anglicky: Iceland
  • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island