Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Lago di Como je třetí největší jezero v Itálii, na jehož březích můžete strávit krásnou letní dovolenou v jednom z místních lázeňských městeček. Letenka z Prahy do Bergama, jízdenky a ubytování u jezera Como, které je obklopené Alpami, vás vyjde již na 3.460 Kč za osobu.

1) Letenka z Prahy do Milána - Bergamo

Letenka z Prahy do Bergama v termínu 16. července - 19. července se společností Wizz Air vás vyjde na 1.258 Kč. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Veškeré ceny letenek jsou platné pro členy WDC Clubu.
 • Rezervuj letenku Praha – Miláno Bergamo za 1.258 Kč na wizzair.com
 • Příkladový termín: 16. července – 19. července 2015 (čtvrtek - neděle)
Příkladové termíny
 • 13. - 16. července → 1.258 Kč
 • 16. - 23. července → 1.058 Kč
 • 20. - 23. července → 1.258 Kč
 • 22. - 30. července → 1.258 Kč
 • 27. - 30. července → 1.258 Kč
 • 3. - 6. srpen → 1.258 Kč
 • 6. - 13. srpen → 1.258 Kč

2) Doprava z Bergama k Lago di Como

Z letiště v Bergamu se na železniční stanici dostanete autobusem, který jezdí každých 20 minut. Cesta vám zabere asi 18 minut a jízdenka stojí 2,10 € / 59 Kč. Z Bergama můžete vlakem vyrazit přímo do města Lecco, Varenna nebo do Como, která se nacházejí na březích jezera. Jednosměrnou vlakovou jízdenku do Lecca zakoupíte již za 3,5 € / 98 Kč. Tato cesta vlakem trvá 40 minut. Jízdenka do Varenny vyjde na 5,3 € / 149 Kč a s jedním přestupem v Lecco vám zabere 1 hodinu 15 minut - 1 hodinu 44 minut. Do Coma se dostanete za 6,5 € / 182 Kč s jedním přestupem v Monze. Délka trvání cesty je 1 hodina 23 minut - 2 hodiny 44 minut. Jízdenky na regionálních spojích se prodávají s max 7 denním předstihem, a to buď online na webu společnosti Trenitalia či v kioscích na nádraží. Před nástupem do vlaku si nezapomeňte označit jízdenku na nádraží!

3) Ubytování u jezera

Ve městě Lecco se můžete nejlevněji ubytovat v apartmánech Appartemento Montegrappa, které se nacházejí 2 kilometry od břehu jezera Como. Cena za ubytování na 3 noci v apartmánu vyjde na 1.888 Kč pro jednu osobu.

Levnější ubytování na booking.com ve městě Varenna seženete v hotelu Beretta. V celém objektu je wifi připojení zdarma. Pobyt na 3 noci v apartmánu s balkónem vychází na 3.776 Kč za jednu osobu včetně snídaně.

Nedaleko centra města Como se můžete levněji ubytovat v hotelu Albergo Ristorante Valtellina, který je umístěn 3 kilometry od břehu jezera a v blízkosti švýcarské vesničky Chiasso. Hotel je vybaven zdarma wifi připojením. Cena za pobyt na 3 noci ve dvoulůžkovém pokoji je 2.643 Kč za jednu osobu včetně snídaně. Městskou daň vy výši 1 € / 28 Kč za osobu na noc zaplatíte na místě.

Vyzkoušet můžete také individuální ubytování na Airbnb.

Informace o Lago di Como můžete načerpat na internetových stránkách  www.lagodicomo.com.

Kalkulace ceny 3.460 Kč

 • Letenka Praha - Bergamo → 1.258 Kč
 • Zpáteční transfer letiště - vlakové nádraží - město Lecco → 314 Kč
 • Ubytování ve městě Lecco → 1.888 Kč
[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele michaela.lofflerova
michaela.lofflerova

Ahoj! Nikde nemůžu najít, zda je letiště Bergamo otevřeno 24h. Poradí mi někdo?

před 8 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Ahoj Myš, letiště je otevřeno non-stop, přes noc se z něj stává noclehárna :-)

Přidat odpověď
před 8 lety
Avatar uživatele bartlova
bartlova

I samotné Bergamo stojí za prohlídku, takže pokud to jen trochu pujde, nechala bych si časovou rezervu, airport bus z letiště do samotného centra stojí (cca) 2 € a platí i na lanovky - historické jádro Bergama je několika úrovňové... :-) z letiště jste tam zhruba za půl hodinky. Kufry se dají nechat v úschovně - budka před letištěm - 4 €. Mezi Comem a nádražím Bergamem jezdí také bus. Vzít to přes Milano není špatný nápad, ačkoliv se to může zdát jako zajížďka, vyjde to možná díky tomu, že přímo z letiště jede každou chvíli express bus po dálnici až k nádraží Milano Centrale a odtud přímý vlak možná rychleji, než verze z nádraží Bergamo a přestupem v Monze.

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele slamic9
slamic9

Nebo to z Bergama vezmete pres Milano (tam to stoji asi 5€) projdete se a vlakem do Coma to z Milana taky nevychazi extra draho (asi 3-5€ nevzpominam si) a jede tam primy spoj. :)

Odpovědět
před 8 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Sofie
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Bosa
ušetříš až 67%
Hurá za zážitky!
Bergamo pohled
ušetříš až 57%
Hurá za zážitky!
Borobudur
ušetříš až 59%
To bude jízda!
5559 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Cinqueterre
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie