Jak akci využít?

Lago di Como je třetí největší jezero v Itálii, na jehož březích můžete strávit krásnou letní dovolenou v jednom z místních lázeňských městeček. Letenka z Prahy do Bergama, jízdenky a ubytování u jezera Como, které je obklopené Alpami, vás vyjde již na 3.460 Kč za osobu.

1) Letenka z Prahy do Milána - Bergamo

Letenka z Prahy do Bergama v termínu 16. července - 19. července se společností Wizz Air vás vyjde na 1.258 Kč. V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo o rozměrech 42 x 32 x 25 cm. Veškeré ceny letenek jsou platné pro členy WDC Clubu.
 • Rezervuj letenku Praha – Miláno Bergamo za 1.258 Kč na wizzair.com
 • Příkladový termín: 16. července – 19. července 2015 (čtvrtek - neděle)
Příkladové termíny
 • 13. - 16. července → 1.258 Kč
 • 16. - 23. července → 1.058 Kč
 • 20. - 23. července → 1.258 Kč
 • 22. - 30. července → 1.258 Kč
 • 27. - 30. července → 1.258 Kč
 • 3. - 6. srpen → 1.258 Kč
 • 6. - 13. srpen → 1.258 Kč

2) Doprava z Bergama k Lago di Como

Z letiště v Bergamu se na železniční stanici dostanete autobusem, který jezdí každých 20 minut. Cesta vám zabere asi 18 minut a jízdenka stojí 2,10 € / 59 Kč. Z Bergama můžete vlakem vyrazit přímo do města Lecco, Varenna nebo do Como, která se nacházejí na březích jezera. Jednosměrnou vlakovou jízdenku do Lecca zakoupíte již za 3,5 € / 98 Kč. Tato cesta vlakem trvá 40 minut. Jízdenka do Varenny vyjde na 5,3 € / 149 Kč a s jedním přestupem v Lecco vám zabere 1 hodinu 15 minut - 1 hodinu 44 minut. Do Coma se dostanete za 6,5 € / 182 Kč s jedním přestupem v Monze. Délka trvání cesty je 1 hodina 23 minut - 2 hodiny 44 minut. Jízdenky na regionálních spojích se prodávají s max 7 denním předstihem, a to buď online na webu společnosti Trenitalia či v kioscích na nádraží. Před nástupem do vlaku si nezapomeňte označit jízdenku na nádraží!

3) Ubytování u jezera

Ve městě Lecco se můžete nejlevněji ubytovat v apartmánech Appartemento Montegrappa, které se nacházejí 2 kilometry od břehu jezera Como. Cena za ubytování na 3 noci v apartmánu vyjde na 1.888 Kč pro jednu osobu.

Levnější ubytování na booking.com ve městě Varenna seženete v hotelu Beretta. V celém objektu je wifi připojení zdarma. Pobyt na 3 noci v apartmánu s balkónem vychází na 3.776 Kč za jednu osobu včetně snídaně.

Nedaleko centra města Como se můžete levněji ubytovat v hotelu Albergo Ristorante Valtellina, který je umístěn 3 kilometry od břehu jezera a v blízkosti švýcarské vesničky Chiasso. Hotel je vybaven zdarma wifi připojením. Cena za pobyt na 3 noci ve dvoulůžkovém pokoji je 2.643 Kč za jednu osobu včetně snídaně. Městskou daň vy výši 1 € / 28 Kč za osobu na noc zaplatíte na místě.

Vyzkoušet můžete také individuální ubytování na Airbnb.

Informace o Lago di Como můžete načerpat na internetových stránkách  www.lagodicomo.com.

Kalkulace ceny 3.460 Kč

 • Letenka Praha - Bergamo → 1.258 Kč
 • Zpáteční transfer letiště - vlakové nádraží - město Lecco → 314 Kč
 • Ubytování ve městě Lecco → 1.888 Kč
[start][odlet]Praha[/odlet][mezikrok][prg][konec]

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele michaela.lofflerova
michaela.lofflerova

Ahoj! Nikde nemůžu najít, zda je letiště Bergamo otevřeno 24h. Poradí mi někdo?

před 5 lety
Avatar uživatele lukas
lukas

Ahoj Myš, letiště je otevřeno non-stop, přes noc se z něj stává noclehárna :-)

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele bartlova
bartlova

I samotné Bergamo stojí za prohlídku, takže pokud to jen trochu pujde, nechala bych si časovou rezervu, airport bus z letiště do samotného centra stojí (cca) 2 € a platí i na lanovky - historické jádro Bergama je několika úrovňové... :-) z letiště jste tam zhruba za půl hodinky. Kufry se dají nechat v úschovně - budka před letištěm - 4 €. Mezi Comem a nádražím Bergamem jezdí také bus. Vzít to přes Milano není špatný nápad, ačkoliv se to může zdát jako zajížďka, vyjde to možná díky tomu, že přímo z letiště jede každou chvíli express bus po dálnici až k nádraží Milano Centrale a odtud přímý vlak možná rychleji, než verze z nádraží Bergamo a přestupem v Monze.

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele slamic9
slamic9

Nebo to z Bergama vezmete pres Milano (tam to stoji asi 5€) projdete se a vlakem do Coma to z Milana taky nevychazi extra draho (asi 3-5€ nevzpominam si) a jede tam primy spoj. :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 54%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 12%
Tam chceš!
ušetříš až 23%
To musíš vidět!
ušetříš až 57%
Jedem!
4569 starších akcí
Zavřít boční panel
Itálie

Země ve tvaru dámské kozačky

Itálie se nachází na jihu Evropy, na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií, Švýcarskem, Rakouskem a Slovinskem. Na území Itálie se nachází dva samostatné státy, San Marino a Vatikán.

Stačí se jen rozhodnout, jestli vás více lákají hory, letní dovolená u moře, zimní sporty, aktivní dovolená, jezera, pevnina, ostrovy, městská turistika, památky, gastroturistika, agriturismus nebo třeba přírodní parky. Itálie je pro cestovatele země zaslíbená a nabízí vám celou škálu možností, jak cestu pojmout. Jeden den tak můžete zdolat nejvyšší horu Evropy, druhý den si dávat výtečné plody moře na pláži a třetí den u sklenky vína obdivovat nádhernou architekturu. Není náhoda, že se v Itálii nachází nejvíce památek světového dědictví UNESCO (aktuálně 51).

Průvodce pro Itálie