Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Na Gruzii se světový turismus příliš neupíná a právě proto sem doporučujeme alespoň na pár nocí přiletět a užít si jedinečnou atmosféru této postsovětské země. Standardní ceny letenek se vždy pohybovaly okolo 6 tisíc, avšak s příchodem akčních tarifů aerolinie Pegasus ceny padají na polovic. Do dnešní půlnoci je k dispozici omezená nabídka, při které je možné zakoupit zpáteční letenky z Prahy do Tbilisi za 125 €.

  • Praha - Tbilisi za 125 € / 3.390 Kč rezervuj na flypgs.com
  • Cestovní období: 6. - 30.6. (vyjma 16.-20.)
  • Platnost do dnešních 23:00 (30.4.)
Tarif Basic zahrnuje pouze příruční zavazadlo, chcete-li si vést stany či větší krosny, zvolte o 600 Kč dražší tarif Essentials.

Cesta z letiště

Vzhledem k rannímu příletu můžete složit na pár hodin hlavu na letišti a první autobusem v 7:00 se vydat do města Tbilisi za 0,50 GEL (cca 5 Kč). V opačném případě jezdí taxi do centra města za 25 GEL - jedná se o oficiální bílé Toyoty stojící hned u terminálu. Naháněče odmítněte.

Poslední autobus na letiště odjíždí ze Station Square v 23:00, v ulici Rustaveli je okolo 23:10. Jízda trvá 50 minut.

Kam na výlet z Tbilisi

Kavkaz

Jediné místo, kam se skutečně musíte vydat je městečko Stepancminda, dříve jako Kazbegi. Na jeho vrcholku se nachází kostel Nejsvětější trojice (Gergeti Triniti Church), kam můžete podniknout dvouhodinový výstup nebo se nechat vyvést terénním taxíkem za 10 lari.

Maršrtuky do Kazbeku jezdí za 10 lari každou hodinu od 7 ráno od stanice metra Didube, zpět vyjíždí poslední okolo 17 hodiny. Panoramatická jízda pohořím vám vezme dech - jednou z krás Kavkazu, podruhé z nebezpečných serpentin.

Gori a Uplistsikhe

Ve městě Gori se narodil Stalin, jehož domeček se dodnes dochoval a je soustředěn v samotném centru města. Hned poblíž naleznete muzeum a vagon, kterým se Stalin přemísťoval za éry Sovětského svazu. To vše je zhruba na hodinu času, poté se přemístěte do úchvatného skalního města Uplistsikhe. Maršrutky jezdí každou hodinu v půli a cena je 1 lari. Do Gori se dopravíte za 4 lari z Didube.

Čiatura

Město, kde se Stalin ukrýval, proslulo převážně díky své hornické minulosti a "veřejné dopravě", kterou představovalo na 25 lanových drah. Dnes zůstaly v provozu pouhé dvě, které se v brzké době dočkají renovace. Využijte proto příležitosti a svezte se v polorozpadlých lanovkách spolu s místními tak, jak je tomu po desítky let.

Do Čiatury jezdí maršrutky z Tbilisi, stejně tak i z Kutaisi, kde lze na noc přespat a případně sem doletět českým letounem LET L-410 - více o tom, jak jsem letěl z Tbilisi do Kutaisi ve fóru.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele beresikp
beresikp

to dúfame aj my .. tiež plánujeme v septembri sa vydať ..

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele d4rthm4u140
d4rthm4u140

Paráda, teď jsou nad 5000,-. Snad se budou ještě časem objevovat na červenec/srpen :-)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Pláže v Hurghadě
ušetříš až 50%
To budou fotky!
Burj Khalifa v mlze
ušetříš až 41%
Tam chceš!
Prodloužený víkend v Dubaji
4 388 Kč
2021-11-29T09:19:16+01:00 7 komentářů
Flag Beach
ušetříš až 38%
Všude dobře, co doma!
Ryanair
ušetříš až 75%
Všude dobře, co doma!
5228 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Gruzie
Gruzie

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro Gruzie