Gruzie

Levné letenky do Gruzie z Prahy během června - 3.390 Kč.

2 komentáře
2016-04-30T14:58:49+02:00

O akci

Na Gruzii se světový turismus příliš neupíná a právě proto sem doporučujeme alespoň na pár nocí přiletět a užít si jedinečnou atmosféru této postsovětské země. Standardní ceny letenek se vždy pohybovaly okolo 6 tisíc, avšak s příchodem akčních tarifů aerolinie Pegasus ceny padají na polovic. Do dnešní půlnoci je k dispozici omezená nabídka, při které je možné zakoupit zpáteční letenky z Prahy do Tbilisi za 125 €.

  • Praha - Tbilisi za 125 € / 3.390 Kč rezervuj na flypgs.com
  • Cestovní období: 6. - 30.6. (vyjma 16.-20.)
  • Platnost do dnešních 23:00 (30.4.)
Tarif Basic zahrnuje pouze příruční zavazadlo, chcete-li si vést stany či větší krosny, zvolte o 600 Kč dražší tarif Essentials.

Cesta z letiště

Vzhledem k rannímu příletu můžete složit na pár hodin hlavu na letišti a první autobusem v 7:00 se vydat do města Tbilisi za 0,50 GEL (cca 5 Kč). V opačném případě jezdí taxi do centra města za 25 GEL - jedná se o oficiální bílé Toyoty stojící hned u terminálu. Naháněče odmítněte.

Poslední autobus na letiště odjíždí ze Station Square v 23:00, v ulici Rustaveli je okolo 23:10. Jízda trvá 50 minut.

Kam na výlet z Tbilisi

Kavkaz

Jediné místo, kam se skutečně musíte vydat je městečko Stepancminda, dříve jako Kazbegi. Na jeho vrcholku se nachází kostel Nejsvětější trojice (Gergeti Triniti Church), kam můžete podniknout dvouhodinový výstup nebo se nechat vyvést terénním taxíkem za 10 lari.

Maršrtuky do Kazbeku jezdí za 10 lari každou hodinu od 7 ráno od stanice metra Didube, zpět vyjíždí poslední okolo 17 hodiny. Panoramatická jízda pohořím vám vezme dech - jednou z krás Kavkazu, podruhé z nebezpečných serpentin.

Gori a Uplistsikhe

Ve městě Gori se narodil Stalin, jehož domeček se dodnes dochoval a je soustředěn v samotném centru města. Hned poblíž naleznete muzeum a vagon, kterým se Stalin přemísťoval za éry Sovětského svazu. To vše je zhruba na hodinu času, poté se přemístěte do úchvatného skalního města Uplistsikhe. Maršrutky jezdí každou hodinu v půli a cena je 1 lari. Do Gori se dopravíte za 4 lari z Didube.

Čiatura

Město, kde se Stalin ukrýval, proslulo převážně díky své hornické minulosti a "veřejné dopravě", kterou představovalo na 25 lanových drah. Dnes zůstaly v provozu pouhé dvě, které se v brzké době dočkají renovace. Využijte proto příležitosti a svezte se v polorozpadlých lanovkách spolu s místními tak, jak je tomu po desítky let.

Do Čiatury jezdí maršrutky z Tbilisi, stejně tak i z Kutaisi, kde lze na noc přespat a případně sem doletět českým letounem LET L-410 - více o tom, jak jsem letěl z Tbilisi do Kutaisi ve fóru.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2016-04-30T14:58:49+02:00

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce