Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Čekáte-li stále na příležitost k nákupu levných letenek do země ohně a ledu, využijte jedinečnou nabídku německého dopravce Eurowings. Letenky z Berlína do Reykjavíku jsou dostupné na několik termínů v červnu za cenu 130 euro neboli 3.515 Kč, případně využijte kombinace o deset euro dražší. Vyrazit na Island můžete už na konci tohoto týdne. Jedinou nevýhodou je přílet o půlnoci, proto doporučujeme přespat v blízkém Keflavíku a ráno si vyzvednout vůz v půjčovně na letišti.

 • Letenky Berlín-Tegel – Reykjavík za 130 € / 3.515 Kč rezervujte na eurowings.com
Dostupné příkladové termíny za udanou cenu 130 €:
 • 29.5. - 5.6.
 • 2. - 6.6.
 • 5. - 10.6.
 • 9. – 17.6.
 • nebo jiné kombinace
Cena je platná při platbě běžnou kartou Visa Debit nebo Electron, jiná metoda platby včetně PayPal navýší cenu o 10 €. Letenka v nejlevnějším tarifu Basic zahrnuje přepravu příručního zavazadla standardních rozměrů 55×40×23 cm o maximální hmotnosti 8 kg. Pokud byste potřebovali odbavit větší zavazadlo, připočítejte 15 € v každém směru za max. 23 kg.

Do Berlína vás nejlevněji svezou autobusy Student Agency (zpáteční jízdenka z Prahy za 780 Kč), Flixbus (958 Kč) nebo Eurolines (750 Kč). Pozdní odlet z Berlína zase výhodně nahrává pohodlné dopravě na berlínské letiště, aniž byste museli v Berlíně zbytečně nocovat, totéž platí u zpáteční cesty.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Za týdenní pronájem v červnu zaplatíte necelých 6 tisíc korun. Jak zmiňujeme v úvodu, přílet na Island s Eurowings je skoro o půlnoci, proto si u některých půjčoven můžete připlatit vyzvednutí mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Canal Grande most
ušetříš až 66%
Tam jsi vždycky chtěl!
Sicílie
ušetříš až 59%
To budou fotky!
Madridská katedrála
ušetříš až 62%
Honem, dokud jsou místa!
Bordeaux most
ušetříš až 66%
Honem, dokud jsou místa!
5551 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Papuchalk tlustozobý
Island

Země ohně, ledu a elfů

Island je poměrně izolovaný ostrov nacházející se mezi Severním ledovým oceánem a Atlantikem. Leží těsně pod polárním kruhem a jeho nejbližším sousedem je Grónsko, které se nachází přibližně 1 500 km západně, a dále Faerské ostrovy ležící jihovýchodně od Islandu.

Island je země nesmírných kontrastů, což znamená, že na své si tu přijde každý. Ať už nadšeně skáčete po horách, nebo raději skočíte do přírodního bazénu vyhřívaného geotermální vodou, Island vám nabídne obojí a ještě mnohem více.

Předtím, než na Islandu přistanete, si při pozorování ostrova z letadla budete myslet, že se právě chystáte přistát na jiné planetě. Sopky, ledovce, gejzíry, geotermální prameny a doutnající země vás ohromí. Není vůbec divu, že se Island stává populární destinací pro celou škálu cestovatelů.

 • Rozloha: 102 775 km2
 • Počet obyvatel: 371 000
 • Název islandsky: Ísland
 • Název anglicky: Iceland
 • Časový posun oproti ČR: -1 hodina

Průvodce pro Island