Papuchalk tlustozobý

Levné červnové letenky na Island z Berlína - 3.515 Kč.

0 komentářů
2016-05-26T20:56:40+02:00

O akci

Čekáte-li stále na příležitost k nákupu levných letenek do země ohně a ledu, využijte jedinečnou nabídku německého dopravce Eurowings. Letenky z Berlína do Reykjavíku jsou dostupné na několik termínů v červnu za cenu 130 euro neboli 3.515 Kč, případně využijte kombinace o deset euro dražší. Vyrazit na Island můžete už na konci tohoto týdne. Jedinou nevýhodou je přílet o půlnoci, proto doporučujeme přespat v blízkém Keflavíku a ráno si vyzvednout vůz v půjčovně na letišti.

  • Letenky Berlín-Tegel – Reykjavík za 130 € / 3.515 Kč rezervujte na eurowings.com
Dostupné příkladové termíny za udanou cenu 130 €:
  • 29.5. - 5.6.
  • 2. - 6.6.
  • 5. - 10.6.
  • 9. – 17.6.
  • nebo jiné kombinace
Cena je platná při platbě běžnou kartou Visa Debit nebo Electron, jiná metoda platby včetně PayPal navýší cenu o 10 €. Letenka v nejlevnějším tarifu Basic zahrnuje přepravu příručního zavazadla standardních rozměrů 55×40×23 cm o maximální hmotnosti 8 kg. Pokud byste potřebovali odbavit větší zavazadlo, připočítejte 15 € v každém směru za max. 23 kg.

Do Berlína vás nejlevněji svezou autobusy Student Agency (zpáteční jízdenka z Prahy za 780 Kč), Flixbus (958 Kč) nebo Eurolines (750 Kč). Pozdní odlet z Berlína zase výhodně nahrává pohodlné dopravě na berlínské letiště, aniž byste museli v Berlíně zbytečně nocovat, totéž platí u zpáteční cesty.

Na Islandu

Chcete-li si Island užít na maximum, bez auta to půjde těžko. To si nejlépe pronajměte s vyzvednutím na letišti. Za týdenní pronájem v červnu zaplatíte necelých 6 tisíc korun. Jak zmiňujeme v úvodu, přílet na Island s Eurowings je skoro o půlnoci, proto si u některých půjčoven můžete připlatit vyzvednutí mimo pracovní dobu. Cena za tuto službu je uvedena v Podmínkách pronájmu. Pronájem si zkuste také vyzjistit i v lokálních půjčovnách www.geysir.is nebo www.sadcars.com.

Ostrov se dá za týden projet dokola po hlavní „jedničce“ – hringveguru, ta má délku 1.339 km. Všechny důležité lokality se nachází bezprostředně nebo poblíž této hlavní silnice. Zajížďku si uděláte třeba k vodopádům Detifoss a dále do Husavíku, dále také k hlavní atrakci Islandu, k tzv. Zlatému trojúhelníku, který vás zavede ke gejzírům Geysir, nejstaršímu parlamentu Pingvellir, a také k vodopádu Gulfoss.

Pokud byste chtěli zamířit třeba k Duhovým horám do vnitrozemí, musíte už mít vůz s pohonem 4×4.

Pokud dáváte přednost pohodlí v podobě postele a teplé sprchy, ubytujte se postupně v různých koutech na Islandu. Nejvíce určitě ušetříte přespáváním v autě nebo pod stanem v některém z mnoha kempů.

Avatar uživatele
Lukáš Horák
naposledy aktualizováno 2016-05-26T21:56:40+02:00

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Další akce