Mapa

Los Angeles na letní prázdniny - 11.488 Kč.

4 komentáře
2013-04-15T10:37:25+02:00

O akci

Foto: Los Angeles by Jan Kábrt / honzikkk.cz

Stejný tarif, stejné podmínky, více hodin letu a o pár stokorun dražší letenky. To je akce společnosti Virgin Atlantic o které jsem psal zde - New York na léto za 7.363 Kč. Nyní se však místo na východní pobřeží přesuneme na západní pobřeží Spojených států amerických, konkrétně do Los Angeles!

Prosím čtěte: Cestujlevne.com Vám přináší již přes rok pravidelně ty nejžhavější tipy z cestování jako první. Mnozí z Vás se spoléhají na příspěvky prostřednictvím Facebook skupiny – společnost Facebook se však rozhodla omezovat počet zobrazení nejen našim fanouškům. Proto pokud chcete být v přehledu, navštivte naši stránku alespoň 1x denně nebo využijte RSS čteček např. na Seznam.cz (5 vteřin pro nastavení).

Letenky na trase Praha / Varšava  → Los Angeles → Edinburgh / Manchester zakoupíte již za 11.488 Kč (viz. ceny níže). Lety nejsou omezeny maximální dobou pobytu, proto se více než hodí k letům na Work and Travel 2013 programy. Výhodou je, že cestou zpět můžete let ukončit již v Londýně (LHR) při přestupu a odtud pokračovat za pár korun (max. 2.000 Kč vč. zavazadla) do Prahy / Brna / Ostravy / Bratislavy a všelijakých dalších letišť ve Vašem okolí.

 • Letenky rezervujte na cestujlevne.com/letenky
 • Rezervace možná do 16.dubna včetně
 • Maximální doba pobytu 12 měsíců
 • Odlet možný do 24.června nebo od 16.srpna do 23.prosince 2013

Příkladové termíny

Odlety z Varšavy (do Varšavy dojedeme s Polskibus do 400 Kč):

 • 11.488 Kč: 2, 3, 4, 5, 22, 25. květen
 • 11.722 Kč: 23, 30, 31. květen
 • 12.289 Kč:  5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 18. červen

Odlety z Prahy:

 • 12.765 Kč: 1, 8, 9, 10, 11, 14, 18, 20, 21, 22, 29, 30.květen
 • 13.533 Kč: 4, 5, 6, 10, 11, 12, 18. červen

Návraty je možné volit libovolně. Pokud by Vám nevycházela uvedená cena, zkuste posunout den návratu (při hledání jsem využíval dat příletu 30.září +/- 3 dny). O víkendových odletech počítejte s delším nočním přestupem. Čas můžete strávit ve VIP salónku (vstup cca 500 Kč) nebo podniknout cestu do centra Londýna - zavazadla budou odbavena až do cílové destinace.

Jak z Anglie?

Z Manchesteru nebo Edinburghu létají společnosti easyJet a Jet2 přímo do Prahy. Letenky začínají na 660 Kč, viz náhled. Zavazadlo do maximální hmotnosti 20kg zakoupíte u easyJetu za 400 Kč. Stejné ceny platí i pro odlety z Londýna. Před rezervací hlavní letenky si prosím prohlédněte ceny navazujících spojů. Mnohdy stačí 1 den rozdíl a letenky budou o pár stovek dražší. V případě letu z Londýna si nechte dostatečný časový prostor, jelikož budete přejíždět mezi letišti.

ESTA a hotely

Před cestou do USA je nutné mít vstupní povolení, které vyplníte během pár minut v online formuláři na této adrese - esta.cbp.dhs.govAkční nabídky hotelů naleznete v tomto odkaze. Pokud chcete udělat kalifornský okruh (LA, Vegas, San Francisco) doporučuji si rezervovat automobil předem. V našem srovnávači cen naleznete sazby od 511 Kč / den.

FAQ k akci (často kladené otázky a odpovědi)

 • 1) Mohu vystoupit již v Londýně? Ano, stačí sdělit v New Yorku na check-inu, že chcete odbavit pouze do Londýna. Pokud by Vám nevyšli vstříc, stačí v Londýně na letišti u výstupu z letadla oznámit na přepážce odbavení (v transitním prostoru, kde se vydávají zavazadla), že dál nepokračujete. V tuto chvíli pravděpodobně obdržíte zavazadla s malým zpožděním – 40 – 80 minut. Problém takto přerušit cestu rozhodně není.
 • 2) Jak je to s mými zavazadly? Zavazadla budou odbavena až do Vaší cílové destinace, pokud si sami neurčíte jinak.
 • 3) Platit kartou online nebo převodem? Víceméně není v platbě žádný rozdíl. Pokud však chcete podpořit autory tohoto portálu, zvolte platbu převodem. Neboť banky trvají na platbě 1,5% z částky letenky.
 • 4) Mám požadavek na jiný termín, než je uveden v příspěvku. Nejprve Vás poprosím, abyste si sami zkusili zadat Vaše data. Je více než pravděpodobné, že naleznete zajímavou variantu. Pokud se Vám nepodaří najít to co hledáte, napište mi do komentáře Váš požadavek (datum odletu, příletu a odletové letiště).
 • 5) Edinburgh nebo Manchester? Záleží na Vás, kterou destinaci upřednostňujete. Pokud však chcete letět přímo domů, vystupte již v Londýně. Nabízí se větší výběr spojů a hlavně dostupnějších cen. Obecně však platí, že letenky z Manchesteru vycházejí levněji.
 • 6) Je Váš rezervační systém bezpečný? Ano, rezervační systém provozujeme společně s firmou ASIANA, která provozuje portál Letuška.cz, veškerý standard je tak zaručen několikaletou tradicí české společnosti.
 • 7) Jak to, že máte nejnižší cenu? Vzhledem k velké oblibě čtenářů a jejich podpory můžeme snižovat ceny více, než ostatní prodejci. Naše vize spočívá v levném cestování a šetření financí. Proto podnikáme veškeré kroky, abychom se stali Vaším portálem, který bude první zastávkou před rezervací Vaší dovolené. Díky rezervaci skrz náš portál (letenky, hotely, jízdenky, auta, parkování) podporujete tento projekt a dáváte nám šanci získat lepší podmínky pro náš server a tím i pro VÁS.

Avatar uživatele
David Eiselt
naposledy aktualizováno 2013-04-15T10:37:25+02:00

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele vjanovsky
vjanovsky
před 11 lety

Ahoj, Jsi si jistý s tím srpnem? Hledám právě něco okolo 16.8. do konce srpna/začátku září a moc se nedaří. Díky za radu, Vláďa

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 lety

21.8.-5.9. poslední 2 místa z Prahy za 14.8k nebo 20.8.-4.9.

Avatar uživatele Jana M
Jana M
před 11 lety

Super akcia, len nejako neviem najst dobre ceny na cestu do LA s kratsim pobytom 15-20 dni. Odlet moze byt od 23.5., co by vyhovovalo podmienkam akcie, navrat priblizne 11.6, samozrejme ze +-3 dni su ok. Odlet ideal Vieden, ale tak Varsava alebo Praha je tiez v pohode. Dakujem velmi pekne za radu:)

Avatar uživatele
David Eiselt
před 11 lety

Ahoj, nejvýhodněji vychází let 25.05.-11.06. z Varšavy, případně za 13.9k z Milána, kam se dopravíš z Bratislavy taky za pár kaček, ale moc jsem nezkoumal návaznost. Nebo lze letět z Krakova a zpět za 16,5k. Tyhle návraty v červnu nejsou moc dostupný, v červenci už je toho víc, ale taky žádná sláva. Ještě počítej s vyšší cenou přípoje v červnu.

Další akce