Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

S vánoční nabídkou zpátečních letenek z Prahy do New Yorku přispěchala nízkonákladová aerolinka Norwegian. Ta na vybrané březnové termíny nabízí lety v přepočtu od 6.690 Kč. Nákup je nutné provést v norské verzi stránek, případně v evropské za 259 €, což je zhruba o 350 Kč na osobu více.

Termínů je pomálu, ale vycházejí pěkně i na prodloužené víkendy čt–po.

  • Praha – New York za 2.242 NOK / 6.690 Kč rezervuj >>
  • Praha – New York za 259 € / 7.000 Kč rezervuj >>
  • Dostupnost: březen 2017
Cena zahrnuje pouze zpáteční letenky a příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 23 cm a váze 10 kg. Jídlo či větší zavazadla jsou za poplatek. Pokud míříte za nákupy, zavazadlo do 23 kg jen na cestu zpět stojí 1.200 Kč.

Před odletem si nezapomeňte vyřídit ESTA povolení ke vstupu a přečtěte si naše tipy na ubytování v New Yorku.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele ekaterini
ekaterini

Ahoj, moc děkuji za tento příspěvek :) díky tomu plním sen sobě a dalším 5 lidem. Přes velkou louži letím poprvé a byla bych vděčná za pomoc. Ráda bych se zeptala, zda při přestupu musím znovu "odbavovat", nebo je to automatické? Musí být platný pas po návratu 6 měsíců (nikde jsem se to nedočetla, ale lidi kolem mě panikaří) Stačí hodina přestupu ve Stockholmu? a pokud bude nějaké zpoždění, jakým způsobem se to řeší? :) Moc děkuju...

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele honza.madl
honza.madl

Ceny vypadají super. Bohužel jsou bez jídla a bez zavazadel. Za zavazadlo je celkem velký příplatek: zavazadlo jeden směr 1.200 Kč a jídlo za 1.500 Kč jeden směr, takže to najednou vystoupá o 5.400 Kč :/

před 6 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jídlo se nepředpokládá, že budete na 6 hodinovém letu kupovat na palubě, ale vezmete z domova/města/letiště (jasně, to bude také něco stát). A zavazadlo max na cestu zpět :) Jinak samozřejmě je vše napsáno v příspěvku a kdo chce létat v plném komfortu, musí počkat na další akci ;)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele a-man
a-man

Ten Norwegian lítá přes oceán s jakým strojem, neví někdo? Nerad bych se krčil v nějakým B767.

před 6 lety
Avatar uživatele
Druid

Na long hauly používá nové B788 a B789. Na seatguru se dá dohledat konfigurace sedadel, pokud by tě zajímalo, jak moc nahusto to má.

před 6 lety
Avatar uživatele lukas_5
lukas_5

Osobně bych se raději krčil na dvojce v 767 v konfiguraci 2-3-2, než v bakeliťáku na trojce v uspořádání 3-3-3. Dreamlineru se já osobně budu raději vyhýbat ;-)

Přidat odpověď
před 6 lety
Avatar uživatele Hahous
Hahous

Dave díky, letenky koupeny, 5 lidí je happy jako tři grepy. Ještě sehnat nějaké ubytování a pořádně si to užít. Jinak ještě pár takových letenek a jsem švorc:) takže se sem zase chvilku nepodívám:) už mám thajsko a teď tohle. Jsem zvědavá, co dojde dřív, jestli dovolená, nebo peníze:) díky a pěkný den. Hanka

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele smokecz
smokecz

Nevypadá zle :)

Odpovědět
před 6 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Západ slunce na Beau Vallon
ušetříš až 26%
Tam to bude krásný!
Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
Všude dobře, co doma!
Ragusa
ušetříš až 60%
Všude dobře, co doma!
Gambie
ušetříš až 36%
Honem, dokud jsou místa!
5513 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké