Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Jednu malou libovku nahodila do systému nízkonákladová aerolinka Eurowings na květnové termíny, kdy v Miami již začíná letní sezóna, a to z Drážďan za 240 €. Sice bez zavazadla, ale ruku na srdce, potřebujete si na letní Floridu brát brát 23 kg věcí v odbaveném kufru?

Vyrazit za jižanským sluníčkem můžete i v červnu, letenky pořídíte za stále skvělých 270 € z Drážďan, resp. 300 € z Vídně.

Aktualizace 13:43: z Vídně vyprodáno, Drážďany aktuálně za 290 €, pořád se vyplatí!

  • Drážďany – Miami za 240 € / 6.490 Kč rezervuj >>
  • Vídeň – Miami za 280 € / 7.570 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období: květen 2017, za mírně vyšší cenu i červen 2017
  • Platí do vyprodání nejlevnějších míst
Zdarma si můžete vzít na palubu 8 kg zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 23 cm plus jeden menší osobní předmět velikosti 40 x 30 x 10 cm.

Bude se hodit:

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
David K

Neporadí někdo kam z Miami na "lepší" místo? Méně lidí, pohodička ostrov...díky moc

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

Zkus Bransona na Moskito Island.

před 5 lety
Avatar uživatele
David K

děkuji

před 5 lety
Avatar uživatele
cali

A pozdravuj ho ode mě, kluka jednoho ušatého!

před 5 lety
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Cedar key..

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele hughhh
hughhh

poradíte, kde najít nej letenky z Floridy do Mexika? :) Díky!

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Žádná extra cena to nebude. Asi nejlevnější se dají ulovit s Jetblue (https://www.jetblue.com/#/) při odletu z letiště Fort Lauderdale (na předměstí Miami, jede tam vlak) do Cancunu, zpáteční ale vyjde nejméně tak na 270 až 300 dolarů. Levněji se dají chytit letenky z Miami do Mexico City s Interjet (https://www.interjet.com/en-us) kolem 230 $.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele Marek _14
Marek _14

Koupeno, děkuji moc! :)

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele roberto
roberto

Kryštofe, sice se to tam ukazuje, ale kdyz se do rezervace dostanu dale, tak cena vyskoci ze 139.99 EUR na 344.99 na let tam a 229.99 EUR za let zpatky za basic fare. Vyzkouseno vic kvetnovych terminu.

před 5 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Aj, pravda, zkoušel jsem se tam dostat z low-fare kalendáře a teď už taky nefunguje, asi mají nějaký bug a z Vídně už je vyprodáno. Každopádně z Drážďan by mělo pořád fungovat.

Přidat odpověď
před 5 lety
Avatar uživatele stefan.celeng
stefan.celeng

Ja neviem čo robím špatne ale nefačuje mi to ?

Odpovědět
před 5 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Kuala Lumpur
ušetříš až 30%
To musíš vidět!
Ragusa
ušetříš až 60%
To bude jízda!
Gambie
ušetříš až 36%
Tam chceš!
Milán Duomo
ušetříš až 70%
Hurá za zážitky!
5512 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
New York
Spojené státy americké

Země, kterou budete buď milovat, nebo nenávidět

Spojené státy americké (USA) jsou demokratickou federativní prezidentskou republikou, jejíž největší část se táhne kontinentem Severní Ameriky od Atlantského oceánu na východě po Tichý oceán na západě. Na severu hraničí pevninská část Spojených států s Kanadou, na jihu s Mexikem. Exkláva USA, Aljaška se svými ostrovy (Aleutské ostrovy), je z velké části obklopena Severním ledovým oceánem, pevninskou hranicí se stýká s Kanadou. 

Dále Spojeným státům náleží ostrovní území v pacifické oblasti tzv. Havajské ostrovy, známé skvělými podmínkami pro vodní sporty. Ke Spojeným státům řadíme také 14 přidružených území, z čehož 5 je obydlených – Portoriko, Guam, Severní Mariany, Americká Samoa, Americké Panenské ostrovy. Občané těchto přidružených oblastí nejsou automaticky občany USA, ale vztahují se na ně některé části americké ústavy. Celkově Spojené státy se svými přidruženými oblastmi zaujímají rozlohu více než 9 639 000 km2 a jedná se tak o třetí největší zemi světa.

Jak značí samotný název USA, jedná se o zemi, která sestává z 50 států a jednoho federálního území se statutem hlavního města – Washington D. C., v němž se nachází sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia). 

Chystáte-li se do Spojených států poprvé, pravděpodobně míříte buď na západní pobřeží, východní pobřeží, nebo na Havaj. Pokročilí cestovatelé, ti, kteří ve Spojených státech již párkrát byli, vyhledávají oblasti jako Aljaška, jih USA či středozápadní oblast. Ať jedeme kamkoli a třeba podesáté, vždy jsme my, Evropané, zaskočení, jak jsou Spojené státy obrovské, proto své časové možnosti znásobte třemi a pak teprve stihnete vše, co jste si napsali na seznam vašich TOP 10. 

Napsat tento článek nebude nic jednoduchého. Nelze totiž napsat nic, co by dokázalo shrnout, jaké Spojené státy jsou, jací jsou Američané, o Spojených státech nelze říct nic, co by je jednoznačně dokázalo definovat v pár větách. Jedná se o zemi, kterou lze milovat a nenávidět zároveň, kde natrefíte na to nejlepší, a také to nejhorší současného světa, kde pravděpodobně utratíte budget, který měl vystačit i na další cesty, ale vlastně vám to vůbec nebude vadit.

Vztah většiny cestovatelů ke Spojeným státům je rozporuplný, a přesto tam všichni stále dokola s nadšením jezdíme. Mimo stereotypní obrázky, které známe z filmů hollywoodské produkce, můžeme totiž v USA zažít úplně vše – velká města se vším, co nabízí, skvělé treky napříč horami a kempováni v divočině, surfování na vlnách a potápění pod nimi, vyzkoušíte gastronomii celého světa, strávíte hodiny přelety a přejezdy v autech, abyste se pak nemohli vzrušením ani nadechnout, jakmile stojíte a pod vámi leží stovky kilometrů až šest miliónů let starého Grand Canyonu.

Informace, které si můžete přečíst v tomto článku, jsou zejména určeny pro ty, kteří se do USA chystají poprvé. Shrnují základní informace o tom, jak se v USA zorientovat, na co si dát pozor nebo naopak to, co by vám mohlo pomoci.

Průvodce pro Spojené státy americké