Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte výhodných zaváděcích cen na nových linkách, jež ohlašují nízkonákladoví dopravci v poslední době jednu za druhou. Na oblíbenosti cestovatelů stoupají destinace ve východní Evropě, především na Balkáně a Kavkazu. Pokud chcete levně zamířit do nádherné Gruzie, musíte využít odletů z letišť v okolí ČR nebo také můžete využít dnešního tipu, a letět do gruzínského Kutaisi z Prahy, a to s jedním pohodlným přestupem v Itálii.

Pro tento trip musíte nakoupit dvě zpáteční letenky u různých dopravců.

Uvádíme příkladový itinerář na květen s kalkulací ceny při dvou cestujících:
  • 3.5. Praha - Milán Malpensa, 13:30 14:55, 621,50 Kč u easyJet
  • 3.5. Milán Malpensa - Kutaisi, 17:50 23:50, 14,99 € u Wizz Air
  • 10.5. Kutaisi - Milán Malpensa, 15:05 17:20, 14,99 € u Wizz Air
  • 10.5. Milán Malpensa - Praha, 19:55 21:25, 544,69 Kč u easyJet
Další termíny za stejnou nebo mírně vyšší cenu najdete v květnu i červnu, odlety a přílety vždy v po, st, pá.

Cena letenky u Wizz Airu je podmíněna vlastnictvím nebo nákupem členství Wizz Discount Club "WDC" (pro 2 osoby na rok 29,99 €). U easyJet se jedná o standardní cenu zahrnující administrativní poplatek, který je rovnoměrně rozpočítáván mezi cestující v rezervaci, tzn. tady platí, že čím více osob v rezervaci, tím nižší je cena letenky.

Zavazadla

Letenky zahrnují pouze příruční zavazadla neomezené hmotnosti, vždy jeden kus. V případě easyJetu jste limitováni rozměrem 56 x 45 x 25 cm, u Wizz Airu je rozměr ještě menší - 42 x 32 x 25 cm, velké zavazadlo je za příplatek 9 € v jednom směru. Příruční i zapsaná zavazadla jsou u Wizz Airu levnější s aktivním členstvím WDC, taktéž se rozlišuje cena během a po rezervaci letenky - kalkulačka cen zavazadel.

Pár tipů

Z letiště v Kutaisi můžete po příletu zamířit přímo do hlavního města např. s Georgian Bus za 20 GEL, jízdenky lze zakoupit on-line se slevou nebo na letišti po příletu. Dalšími alternativami jsou samozřejmě vlaky ze samotného Kutaisi a maršrutky vyjíždějící taktéž z centra Kutaisi.

Nezapomeňte se zastavit v úžasné a jedinečnými lanovkami proslavené Čiatuře, z Kutaisi jste tam za maršrutkou za chvíli a za 6 GEL. Chcete-li zamířit do srdce Kavkazu, do krásné Svanetie, využijte rychlou leteckou dopravu s VanillaSky, letenky stojí 40 GEL jednosměrně a je možné je rezervovat on-line. Mini fotoreport z letu s VanillaSky najdete v našem diskuzním fóru.

Sdílej akci s přáteli

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
Hurá za zážitky!
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam jsi vždycky chtěl!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To bude jízda!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Gruzie
Gruzie

Nedotčená horská krajina a pohostinnost místních obyvatel

Gruzie je asijská země nacházející se při východním okraji Černého moře. Jejími sousedy jsou na severu a severovýchodě Rusko, na jihu Turecko a Arménie a na jihovýchodě Ázerbájdžán.

Dějiny země se datují už do 1. století našeho letopočtu, kdy byla Gruzie známá jako Kolchida na západě a Iberie na východě. Gruzie, jak ji známe dnes, nabízí svým návštěvníkům rozmanité kulturní i přírodní vyžití. Od kopců Velkého Kavkazu přes prastaré architektonické památky až po koupání v sirných lázních či vlnách Černého moře. 

Průvodce pro Gruzie