Masivní výprodej vnitrostátních letenek po Polsku za 59 Kč (+ tip na trip z Prahy).

Polsko
Před 3 měs

Jak akci využít?

Možná to zní jako úplný nesmysl, ale na druhý pohled nemusí být extrémně levné letenky po Polsku k zahození. Ryanair se již třetím rokem snaží rozpumpovat vnitrostátní trh, nebo co nejvíce ublížit konkurenci, a nabízí velké množství jednosměrných letenek mezi Vratislaví, Varšavou a Gdaňskem za 9 zlotých.

Samozřejmě jsou letenky v obou směrech, není tak problém naplánovat cestu Vratislav – Varšava – Gdaňsk a zpět za 250 Kč. Sám jsem podobnou cestu absolvoval – cestopis z polétání po Polsku. Spíše ale nyní doporučuji níže uvedený itinerář.

  • Vratislav – Varšava za 18 zlotých / 118 Kč rezervuj >>
  • Varšava – Gdaňsk za 18 zlotých / 118 Kč rezervuj >>
  • Cestovní období v březnu 2017 (po–čt) a létá se 3x denně
Od loňského roku jsou všechny lety operované přes hlavní varšavské letiště Chopin.

Návrh na cestu přes Radom

Celou cestu byste mohli pojmout také následovně. Z Prahy se do Vratislavi dopravíme autobusem Polskibus, třeba v úterý v 8 hodin ráno za 9 zlotých. Příjezd do Vratislavi je v 12:20, proto se vybízí ještě odpolední přelet přes Varšavu do Gdaňsku. Zde bychom ve čtvrtek přeletěli zpět do Varšavy, přespali tu, a v pátek se autobusem nebo vlakem dopravili do Radomi, odkud létá do Prahy každý pátek v 11:30 let společnosti Sprintair za 149 zlotých.

Celkem nás doprava vyjde na cca 1.200–1.400 Kč. Třikrát ubytování můžete vynásobit po 300–500 Kč, ale i méně, a jsme na příjemných 3 tisících za tuto šílenost. :-)

Poznej destinace ještě před cestou

Nemusíte být mladí, zkušení nebo mít státnice z cizích jazyků. Najděte odvahu jít za svým snem s pomocí tipů od baťůžkářů, kteří už v zemi byli. Stačí kliknout na zemi v mapce.

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele orus9x

K těm Sprintair, není to teď tak, že létají do PRG pouze 1x týdně, v pátek z Radomi sem a letadlo tu stojí celý víkend až do neděle? Pak by nefungovalo to směrování v pátek z Prahy do Radomi...

Ano, je to tak, letadlo stojí celý víkend jako kůl v plotě na Ruzyni...

Avatar uživatele cali

Poslyšte Hujere, já rozhodně nemohu říci že by Vám chyběla snaživost, ale teď se mi zdá že to hraničí, promiňte mi ten výraz, skoro až s drzostí...:-)))))

Avatar uživatele cali

Mělo to být k Lukášově reakci na mik...

Avatar uživatele l.chejnovsky

Díky za avízo koupeno, Wroclaw -Waršava, ráno tam , večer zpět-letecký výlet na jarní prázdniny. Nemáte tip na parking ve Wroclawi?

Pokud jsou informace správné, tak za 2 zloté na hodinu můžeš parkovat v jednom z obchodních center. Zda jsou nyní zóny na sídlišti netuším.

Avatar uživatele Boroone

Ahoj, my jsme parkovali tady http://parking-lotnisko-wroclaw.com/. Cena byla 10 nebo 15 zlotých na den. Auto po návratu v pořádku. Docházková vzdálenost v klidu. Parkoviště je přímo u letiště a po parkingu tě pán z vrátnice odveze na letiště.

Avatar uživatele Jerry87

Ahoj, my parkovali zde: http://parking-pod-zyrafa.pl/ a taky pohoda a bez problému ;)

Avatar uživatele cico.f

Taky jsem tam parkoval a v poho i s odvozem na letiště a zpět, 10 zl na den

Škoda že to není z Katowic/Krakova

Avatar uživatele qw

Ta Vratislav - do Vratislavi. ;) Nepleťte to s Bratislavou.

Avatar uživatele ruda41

Vratislav mi nic neříká, Wrocław ano :)

Avatar uživatele studiana

to je Rudolfe asi jako byste řekl, že neznáte Drážďany, ale Dresden ano! :-D A kdo je tady chytrák?

Takových měst je více, ale takový Graz aka Štýrský Hradec, to je mi perlička :D

Avatar uživatele mrvin

Spíš si myslím, že kolega narážel na to, že máte v textu hrubku - do VratislavY... že to není ta Vratislava, ale ta Vratislav, takže by mělo být do Vratislavi (jako do Břeclavi). Což ostatně máte ve druhém případě již spávně :-)

Jo, to jsem pochopil a opravil, ale druhé mi už uniklo :)

Taky se priklanim k pouzivani Wroclawi a ne Vratislavi. stejne jako Graz a ne Styrsky Hradec ,Drazdany uz vidim trosku jinak. jinak dobre, jen kdyby jeste bylo do Wroclawi lepsi spojeni, stacilo by z vlaku Glancensis udelat EC nebo proste alespon rychlik,co by nestal v kazde ceske stanici od Usti nad Orlici az po Lichkov a pak jeste hur na polskem uzemi

Nic ve zlem , ale myslim ze nejsem v tomhle sam,kdo neuznava moc pocesteni nekterych mest a vubec neni podstatne po kom co je ...

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)